Také listopad nese spoustu Flerjarmarků a venkovních trhů, takže kdo už pomýšlí na vánoční dárky, může vyrazit. Od západu Čech přes Vysočinu až po Olomouc tu máme širokou nabídku!

Předvánoční Fler jarmark v Jihlavě

2. listopadu 2019 od 9 do 16 hodin
v Jihlavě v DKO na Tolstého ulici

Rádi byste nakoupili vánoční dárky a setkali se přímo s těmi, kteří je s láskou sami tvoří? A chcete si přitom užít skvělý den? Máte děti a byli byste rádi, aby se s vámi u nákupů nenudily? Přijďte na Fler jarmark do Jihlavy!

Letošní doslova bombou je, že jsme rozšířili pronajaté prostory a zaplníme celý Dům kultury! Tedy se můžete těšit na cca 130 prodejců. Od šperků, peněženek, kabelek, hrnečků, zápisníků, mýdel, originálního textilu až po pedig, floristiku, keramiku, kožešinové výrobky a další a další…..  Nabídka je skutečně obrovská a jihlavský Flerjarmark každoročně navštíví až 3000 návštěvníků!

Budou si moc něco vytvořit i děti? Určitě! Jako vždy budou probíhat i dílničky, které pro ně prodejci připravili a o které byl vždy v minulosti velký zájem. Děti například mohou malovat na keramiku, udělat si mandalu či vyhotovit přáníčko. Ale vlastně… do dílniček mohou přijít i dospělí. A co ti nejmenší? I na ty jsme mysleli. Dětský koutek je připraven :)

Nakoupili jste a trochu vám vyhládlo? Pak je pro vás připraveno výborné občerstvení. Za zmínku stojí božské palačinky od Ley Nerudové nebo občerstvení od kavárny Paseka. A taky naše tombola.

Věříme, že stejně jako každý rok, i letos bude atmosféra naprosto úžasná a každý si na jihlavském Flerjarmarku najde to své.

 

Flerjarmark v Kolíně

sobota 9.listopadu 2019 od 9:30 do 16  hodin
Městský společenský dům v Kolíně, Zámecká 109, 280 02 Kolín 1

Za podpory Fleru, pomoci prodejců a všech příznivců řemesla vás zveme na druhý Flerjarmark v Kolíně! Přijďte se s námi naladit na zimu, načerpat pozitivní energii a třeba už pořídit dárky :) Podpořit tím můžete MC KidzTown, kde veškerý výtěžek jde na práci s dětmi.

 

U nás hravě pořídíte nový kousek do šatníku sobě, nebo svým dětem. Ozdobíte se novým šperkem, broží, čelenkou. Pomůžeme vám doladit se správným doplňkem, ať kabelkou, taškou nebo šátkem. Nezapomínáme ani na bytové doplňky a keramiku, ať užitkovou, nebo jen dekorační.

Potěšíme příznivce životního prostředí, pořídíte u nás vše od tašek až k "jednorázovým" utěrkám. Pleť můžete připravit na léto přírodní kosmetikou a potěšit své chuťové pohárky třeba džemem, nebo salsou.

Bude se na vás těšit Kafírnictví/Tvoje dílna se svou kávou, dortíky a také dílničkou, aby si i vaše dítě odpočinulo. Pro nejmenší u nás najdete hračky, klipy na dudlík, doplňky do pokojíčků. Pro rodinnou pohodu vás čekají deskové hry, zápisníky, přání. Nebudou chybět oblíbené dílničky.

A je toho mnohem víc! Přijďte se podívat, těšíme se na vás!
Vstupné dobrovolné.

 

XI. Českobrodský Fler

v sobotu 16. listopadu 2019 od 9:30 do 15 hodin
v prostorách farnosti Českého Brodu, Husovo náměstí 78

Nevíte , co podniknout v sobotu 16. listopadu? Máme pro vás jeden zaručený tip! V krásných prostorách farnosti Českého Brodu se koná již XI. ročník Českobrodského Fleru. Čeká vás příjemně strávený čas s inspirativními lidmi, v inspirativním prostředí a plný košík inspirativních dárečků pro vás a vaše nejbližší.

Proč byste neměli váhat a přijet do Českého Brodu?

  • dostanete se do prostor, které nejsou veřejně přístupné
  • můžete si nakoupit výrobky nejrozmanitějšího druhu přímo od tvůrců - originální móda pro dámy, rodinný plánovací kalendář 2020, přírodní kosmetika, kožené a dřevěné výrobky, originální kousky pro vaše ratolesti, keramika všeho druhu, dekorace ze suchých a látkových květin, šperky z různých materiálů a technik, výukové stavebnice, nezbytné drobnosti pro vaši domácnost, ruční textilní tvorba pro všechny účely, materiál k tvoření, zaručeně domácí pochutiny, bylinné sirupy a mnoho dalšího...
  • můžete v sobě a ve svých ratolestech objevit nečekané vlohy při tvoření v našich dílničkách
  • můžete si vybrat z nepřeberného množství dobrot připravených místní kavárnou U madony
  • nebude chybět dobrá káva a různé zdravé dobroty: lepkové, bezlepkové, veganské i raw
  • můžete přispět dobrovolným vstupným a tím podpořit Zvoneček - domov pro mentálně postižené klienty, kteří se nedokážou sami o sebe postarat a potřebují 24 hodinovou péči
  • ...a také se můžete přijít podívat na představení klientů Zvonečku ve 13 hodin. Nechte se překvapit, co všechno se dá zvládnout i přes velký handicap ♥

Těšíme se na vás!

 

 

Flerjarmark OLOMOUC - DŮM U PARKU

sobota 16. listopadu 2019 od 9:30 do 16:30 hodin
společenský sál DOMU U PARKU - Palackého 75/21, 779 00 Olomouc

Přijďte s námi připravit na zimu a načerpat pozitivní energii! V nádherném společenském sálu DOMU U PARKU se vám představí přes 50 rukodělných umělců. Najdete u nás originály tvořené srdcem. Pořídit u nás dárek je velmi lehké! 

Se svým barevným světem plným inspirace k nám zavítá Duhová kočka. Inspirační diáře, kalendáře, sešity i společenské hry z dílny Lucie Ernestové vás okouzlí.

Chuťové pohárky se vám rozzáří u Monamy s marmeládami, nebo lahodnou kávou v občerstvení DOMU U PARKU.

Pořídíte nový kousek do šatníku sobě, nebo svým dětem. Doladit se správným doplňkem, ať šperkem, kabelkou, šátkem, čelenkou, nebo broží, i s tím vám rádi pomůžeme!

Nezapomínáme na bytové doplňky a keramiku, ať užitkovou, nebo dekorační. Na své si přijdou příznivci životního prostředí, pořídit zde budete moci vše od tašek až k "jednorázovým" utěrkám.

Pleť můžete potěšit přírodní kosmetikou a dětem koupit třeba ručně ušitou hračku. Pokud rádi pletete, nebo háčkujete bude se na vás těšit se svou nepřebernou škálou přadýnek i LOVESPUNning.

Zatvořit si můžete v keramické dílně u Lendys, vybarvit si třeba tašku pro babičku u 11111, nebo připravit uklidňující sůl pro maminku v dílničce Mýdlárny Erdé.

JAK SE K NÁM DOSTANETE? Tramvají - nádraží město - 0m zastávka přímo před objektem, autobusem - u zlaté koule - 160m, vlakem - Olomouc město – 100 metrů.

 

 

9. Flermarket v Mohylce

sobota 16. listopadu 2019 od 9 do 17 hodin
Mohylová 1963, Praha 5, uvnitř rondelu

I v malé škole se mohou dít velké věci! Jak je to možné? Je to jednoduché, jsme tu pro vás již po deváté, a to už něco znamená. Čekat na vás bude téměř 30 prodejců a bude to opravdu pestré! Tak pokud nevíte, kam vyrazit v sobotu, dorazte za námi.

Rozmanitostí zboží jistě nadchneme i ty nejnáročnější zákazníky. Snažíme se pro vás najít opravdové originály a zároveň se podporovat práci zlatých českých ručiček. Chceme obnovit tradici nákupu ručně vyráběných dárků a zároveň podpořit prodejce, kteří se zabývají upcyklací. Přijďte se inspirovat tvorbou šikovných lidí z Prahy a Středočeského kraje a načerpat příjemnou náladu.

A na co dalšího se u nás můžete těšit? Pro pohodlí či zahřátí pořídíte čepice, šály, nákrčníky, ale i oblečení pro děti i dospělé. Také si můžete vybrat z pestré škály doplňků, kabelek, šátků, taštiček či kapsiček. Určitě vás potěší ručně vyráběné hračky či dekorace do domácnosti, ať už praktické či jen tak pro potěchu nebo dřevěné či keramické zboží. Jistě vás zaujmou i recyklované šperky či oděvy. Na své si přijdou i pánové, tak je nezapomeňte vzít s sebou.

Nejen pro tvořivé děti, ale i dospělé budou k dispozici kreativní dílničky a workshopy. Z nabídky prozradíme třeba dílnu na výrobu dřevěných zvířátek, malování na textil, výroba věnečků, plstění…. a na zbytek se musíte přijít sami podívat.

Zajímavou a příjemnou tradicí je odměňování návštěvníků za nákup či splněnou dílničku formou tomboly. Ta bude tvořena z výrobků samotných prodejců. Letošní novinkou bude tematické focení. Přijďte si nechat udělat krásné fotografie, které budou vhodné třeba jako dárek nebo jen tak. V odpoledních hodinách bude k dispozici fotografka, která zvěční vás nebo vaše děti v připraveném fotokoutku. Za několik dní vám pak pošle náhledy fotografií a vy si vyberete ty pro vás nejhezčí.  Návštěvníci se mohou těšit i na útulnou kavárnu s domácím občerstvením.

Jen menší upozornění. Přízemí budovy ZŠ má bezbariérový přístup, v chodbě je možnost uložení kočárků. Avšak Flermarket se koná v 1. patře budovy.

Užijte si s námi skvělý kreativní den a přijďte se podívat. Opravdu je se na co těšit. A my se těšíme na vás!

 

 

Andělský Flerjarmark KARLOVY VARY

středa 20. listopadu 2019 od 10 do 17 hodin
velký sál Krajské knihovny v Karlových Varech

"Andělé, co tě ochraňují, jsou to lidi, tak jako my." Tento slogan od kapely ATMO Music inspiroval organizátory pro uspořádání dalšího Flerjarmarku. Protože andělé v podobě lidí žijí mezi námi a zvláště ti, co tvoří, mají mnohdy k nim velmi blízko. Přijďte se s nimi a jejich tvorbou seznámit, zapomenout na běžný shon a nechat se odnést na křídlech fantazie.

Můžete se těšit na nepřeberné množství různých typů andělů, víl a skřítků, neokoukanou originalitu a kvalitní zpracování. Hledáte vhodný dárek k vánocům? U nás najdete nápadité dárky šité, háčkované, skleněné, z ovčího rouna a další.

Přípravy jsou už ve finální fázi, šperkařky vsadily poslední kamínky do náramku, drátkařka uzavřela kruh s andílkem, keramici vylili poslední formy andílků, pletařky zakončily poslední řadu na košíčku a šičky přišily poslední knoflík. Teď už jen roztřídit, zabalit a nacenit. Vše samozřejmě s láskou a něhou, kterou dokáže jen člověk, který má svoji práci rád. A to my malí řemeslníci opravdu máme.

Letos jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí výrobek s andílkem, do které se přihlásilo 11 řemeslníků. Soutěž má již svého vítěze, kterým se stala Andrea Petrová, která tvoří pod názvem Andy…gc . Na všechny soutěžící se můžete samozřejmě těšit na našem jarmarku, kde budou vystavovat své zboží. Na místě uvidíte handmade šperky, vánoční dekorace, šité věci pro děti i dospělé, vílenky z ovčího rouna, košíčky, kabelky, keramiku, obrazy, mejdlíčka, patchwork, drátky, knížky, háčkované hračky a mnohem více.

Již tradičně budou k dispozici též dílničky pro děti, připravíme lahodnou voňavou kávu a něco na zub taky bude. V rámci doprovodného programu vystoupí dětský sbor Štěpánky Steinové a Jarmilky Smutné.

Přijďte nasát tu pravou andělskou atmosféru a odnést si kousek domů...

 

 

Kreativ Soběslav - Zima & Vánoce

v pátek a sobotu 22. a 23. listopadu 2019 od 9 do 18 hodin
KD Soběslav, Jirsíkova 34

Již po šestnácté se otevřou brány Kreativu, kde na návštěvníky čeká řada známých i nových vystavovatelů. Najdete zde inspiraci, nápady a materiál pro své vlastní tvoření. Bez workshopů a dětských dílniček by to samozřejmě nešlo.

WE ♥ Fashion FLER sobota bude patřit módním přehlídkám, autorská móda pro dámy i děti, od návrhářů, kteří se prezentují u zde na Fleru.

Přijďte a uvidíte:
- představí se přes 55 vystavovatelů (kreativní tvorba, workshopy)
- prodej od autorských módních návrhářů, módní doplňky
- kosmetika, prodej přírodní kosmetiky, mýdel
- bar a domácí cukrárna či čajovna, výborná káva 
- dětské dílničky, malování na obličej
- velikonoční floristika
- stánky pro cukrářské tvoření

Připraven je kulturní a zábavní doprovodný program pro celou rodinu i aktivity pro děti.

 

 

5. vánoční Flerjarmark v Chrástu u Plzně

sobota 23. listopadu 2019 od 9 do 17 hodin
Chrást u Plzně, Lidový dům, Vilová 263

A opět po roce, máme tu Vánoce. Na návštěvníky se těší členové Fleru, RUPRTU (Klub rukodělných prací a technik z.s.), ale také nečleni. K dnešnímu datu je přihlášeno celkem 34 prodejců a v případě odhlášení i několik náhradníků.

Prodejci vám nabídnou pouze kvalitní, originální a ručně vyráběné zboží. Bude pro vás připraveno mnoho novinek a budete mít možnost nakoupit plno vánočnívh dárků. Uvidíte známé i nové prodejce a jejich nové výrobky. Najdete zde vše, co k Vánocům patří - věnce a dekorace (papírové, dřevěné, z přírodnin, keramické, textilní),šperky z korálků, fimo, perníčky, bytové textilní doplňky a mnoho dalšího.

Namátkou vybíráme: Zololo - šité obojky a věci pro zvířátka, Dům Andělů - vitráže, Švad-Lenka - papírová přání, šité hračky, malca75 - vánoční ozdoby, Luštěnka - silikonová kousátka, fimo lžičky, MaM Sýkorovi - nažehlovačky a aplikace, Valinovaal - cínové šperky, mama&papa string art - obrázky z nití a hřebíků...

 

Pro vaše nejmenší budou připraveny dětské dílničky- třeba barevné koule, výroba mýdel, malování na textil, malování na broušené sklo, přívěšek z korálků a mnoho dalšího.  Jako každý rok je pro vás připravené malé občerstvení.

Chrást naleznete 10 km od Plzně a jízda vlakem z Hlavního nádraží vám zabere pouze 20 minut. Pokud pojedete autem, parkování je možné u Lidového domu a v blízkém okolí. Můžete také využí autobus č. 52 jedoucí z Plzně-Doubravky.

 

 

8. Podblanický kreativní jarmark

23. listopadu 2019 od 9 do 15:30 hodin
Vlašim, KD Blaník, Komenského 22

Už osmým rokem se Spolek Fakt-Um angažuje v organizaci Podblanického kreativního jarmarku. Kromě rukodělných výrobků vás čeká i kulturní doprovodný program, můžete se občerstvit dobrotami z našich domácích kuchyní, dát si svařák nebo kávu a seznámit se, jak některé výrobky vznikají. 

Členky spolku se seznámili na Fleru a díky regionálnímu klubu se v roce 2012 dohodly zorganizovat malý jarmark. Ve Vlašimi jsme našli jsme vhodný prostor v Kulturním domě Blaník. Z plánovaného malého jarmárku byl rázem předvánoční jarmark s 30 prodejci a to už nebylo jen tak, a proto jsme založili neziskovou organizaci Fakt-Um. To jsme ještě netušili, že jarmark bude mít tak velký ohlas, že se dočká letos 8. ročníku. Máme z toho samozřejmě velkou radost!

Každý rok se snažíme o co nejpestřejší nabídku výrobků, letos se návštěvníci můžou těšit na: šité, háčkované a pletené oděvy • šité dárky a dekorace • šperky - skleněné, origami, plstěné, fimo, cínované, drátované • dekorace z černého i měděného drátu • bytové dekorace • keramika • dřevěné hlavolamy a dekorace • suchá vazba • dekorace z pedigu • vázané deníky • vánoční ozdoby a svíčky a mnoho dalšího...

Návštěvníci jarmarku budou mít možnost vidět předvádění některých technik přímo na místě. Členové Spolku se zavázali opět připravit drobné občerstvení pro návštěvníky jarmarku. Připravujeme i doprovodný program a možnost zakoupení kávy, čaje nebo svařeného vína.

Stejně jako loni, předloni a předpředloni, i letos věnujeme výtěžek z dobrovolného vstupného z jarmarku dětem, které mají nemocná srdíčka. Podpoříme občanské sdružení Dětské srdíčko, které pomáhá rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou. Finanční prostředky budou využity na pomoc dětem se srdeční vadou a jejich rodičům tak, aby pomohly co největší skupině.

Parkování je možné v blízkosti KD Blaník. Vstupné dobrovolné.

A co bude dál? Plány máme. Budeme pokračovat v zajetých akcích, tedy v organizaci Květinového dne v Sázavě a Podblanického kreativního jarmarku ve Vlašimi, budeme zastřešovat kreativní kurzy a možná přibude i akce pro děti. Letos poprvé organizujeme Adventní jarmark v Sázavě. V létě 2020 bychom měli zopakovat výstavu řemesel ve Vlašimském zámku.

 

 

 Free Fler Market Cheb

24. listopadu od 10 do 17 hodin
Kulturní centrum Svoboda, Za mostní branou 5, Cheb 35002

Zase po roce bychom vás chtěli pozvat na chebský market, který pořádáme za podpory Fleru a Kulturního centra Svoboda. Jako již tradičně pro vás máme připraveno kolem 50 prodejců a výtvarných dílen.

V rámci přihlášek pro letošní market jsme zaznamenaly větší počet zájemců i ze vzdálenějších koutů naší republiky, a tak se kromě tvůrců z karlovarského kraje můžete těšit i na větší zastoupení přespolních.

Jako vždy bude patřit horní patro kulturního domu tvořivým dílnám a workshopům, ze kterých bude co vybírat. Většina kreativců, kteří pro vás mají dílny připravené, nemá jen jeden workshop, ale hned několik možností tvoření, a tak slibujeme, že nebude problém se u dílen zaseknout i na půl dne :-)

Na balkoně bude jako každý rok dobročinný bazárek, který pro pro vás připravuje Hospic Sv. Jiří a na kterém se budete moci probrat zajímavými kousky oblečení i doplňků – my pořadatelky si tam každý rok vybereme „pár kousků“ a musíme se krotit :-) Krom toho, že mají vždycky fajn zboží, podpoříte nákupem u nich i dobrou věc. Veškerý výtěžek si nechávají na svůj provoz a tedy na pomoc lidem, kteří už se o sebe nedokážou postarat sami….

Celý velký sál zaplní jako vždy zboží vyráběné ručně a také s láskou. Poctivě pro vás každý rok vybíráme z došlých přihlášek ty tvůrce, jejichž zboží je originální, a také ty, které nemáte v průběhu roku moc možnost v okolí potkat. Takové vám rády zveme i opakovaně, protože si o ně sami říkáte – ať už proto, že si chcete doplnit sbírku, nebo abyste mohli podarovat kamarády a kamarádky, kteří vám závidí úlovky z předchozích ročníků. :)

Letos budeme tajuplné jako hrad v Karpatech – žádná jména z nás takto dopředu nedostanete :-D Aneb máme probráno, v podstatě i vymyšleno, co a jak – ale naši tvůrci ještě potvrzení účasti neobdrželi – a ti by to měli vědět jako první. Takže vás všechny drze pozveme na facebookovou událost Free Fler Market 2019 a tam si společně budeme jednotlivé tvůrce představovat :-)

Dost bylo písmenek a vy se přijďte podívat, jestli se nám market tentokráte vydaří. Ulovte si nějaké dárečky pro sebe i své blízké a pak nám dejte vědět, jestli jsme vás potěšili a co vám na marketu chybělo.

 

 

Třebíčský Flerjarmark

v neděli 24.listopadu 2019 od 10 do 17 hodin
v prostorách hotelu Atom, Velkomeziříčská 640/45 v Třebíči

Klidná a přátelská předvánoční atmosféra jarmarku, která je krásnou protiváhou dnešního někdy až moc přetechnizovaného a uspěchaného světa. Přijďte si s námi užít krásnou atmosféru bez předvánočního stresu, zastavit se a odpočinout si. Pokochat se, nakoupit si nebo si vlastnoručně vyrobit dárek pro své blízké nebo si jen popovídat a pobýt.

rávě v dílničkách, které jsou nachystány pro malé i velké, budete mít možnost nakouknout pod pokličku tajemství výrobců jak tvoří a některé z technik si sami vyzkoušet. Letos si budete moci například vyrobit vánoční přání u nás ne moc známou výtvarnou technikou, vlastnoručně nazdobit vánoční perníček , vyrobit voňavé mýdlo nebo si namalovat krásný vánoční keramický svícen a další překvapení na návštěvníky čekají…

Přijďte se přesvědčit, že tvůrci krásných výrobků svým umem dokazují, že stále platí „Zlaté české ručičky“.
Na stáncích prodejců na vás bude čekat originální móda, rodinný plánovací kalendář 2020, diáře, omalovánky, motivační obrázky, inspirační karty, přírodní kosmetika, ručně vyráběná originální mýdla, svíčky, kožené výrobky, přáníčka, ozdobné visačky na dárky, originální kousky pro vaše ratolesti, originální hračky, keramika všeho druhu, šperky z různých materiálů a technik, nezbytné drobnosti pro vaši domácnost, vánoční ubrusy a prostírání, látkové krabičky a alba… Svoje krásné výrobky vám představí nejen prodejci z portálu Fler, ale i místní prodejci.

Pro potěšení chuťových buněk budou nachystané úžasné dobroty od Judyth sweet art, perníčky od Jitky, úžasná originální ručně vyráběná čokoláda, budete moci zakoupit koření a čaje.

Těšíme se na vás! ♥

 

 

Vánoce v Jiráskově rodném domku  

pátek 29. listopadu od 10 do 17 a sobota 30. listopadu 2019 od 10 do 14 hodin
Jiráskův rodný domek, Jiráskova 90, 54931 Hronov, Královéhradecký kraj

Vánoční prodejní výstava místních tvůrců.
První adventní víkend znamená nejvyšší čas pro nákup vánočních dárků. A jaký je lepší dárek, než ten, který byl s láskou a ručně vyrobený a navíc v místě vašeho bydliště?

Sám Alois Jirásek by se zastavil úžasem, kdyby mohl spatřit svůj rodný domek, vánočně vyzdobený a plný hand made výrobků a uměleckých děl, které pro vás připravujeme. Už teď šijeme, háčkujeme, malujeme a vyrábíme hračky, šperky, oděvy, obrazy a grafiku, hřejivé háčkované čepice a čelenky, tašky s originálními potisky, drátované dekorace, perníčky, med, ručně vyráběná razítka, papírové vystřihovánky, šité doplňky, pohlednice, několik typů keramiky, kalendáře, voskované ubrousky na svačinky, skleněné figurky. Naše místní cukrářka Eliška už teď přemýšlí, co sladkého na zub a horkého na zahřátí pro vás přichystá.

Do Hronova se pohodlně dostanete autobusem i vlakem. Jiráskův rodný domek se nachází v Hronově u vstupu do parku A. Jiráska. Pokud přijedete autem, parkovat můžete na náměstí v Hronově, za budovou Radnice, na parkovišti u nedaleké budovy Základní umělecké školy. Doporučujeme ale přijít pěšky, abyste mohli ochutnat punč nebo svařené víno. ;-)

Vánoční výstavu pro vás pořádá spolek Vyrobeno v Hronově ve spolupráci s Muzeem Náchodska, za podpory Fler.cz a města Hronova.

 

 

 

 

Tak, to byl vyčerpávající a nadějeplný listopad :) A už se spolu s námi můžete těšit na vyloženě vánoční prosinec plný rozsvěcení nádherných stromů...

Máme před sebou ještě Lanškroun, Jílové u Děčína, Duchcov, Sázavu, Brno, Ejpovice, Teplice a Pardubice.