Tereza, Hanka a Klára mají dar z překrásných látek vytvořit kouzelné oděvy. Lenka je šperkařka s osobitým viděním materiálů a velkou fantazií. A já prostě občas maluji :) Dohromady nás spojil Fler. A s jeho laskavým svolením vás srdečně zveme na naši společnou výstavu (a samozřejmě vernisáž!). Výstavu momentů inspirovaných životem stromů...

ZE ŽIVOTA STROMŮ

Na výstavě se představí volné sdružení výtvarnic z oboru šperk, oděv, malba.

Kde: 
Galerie Kunštát Praha
románské sklepení domu pánů z Kunštátu a Poděbrad, Řetězová 222/3, Praha 1

Vernisáž:
Čtvrtek 22. 3. 2018 v 18 hodin.

Vernisáž zahájí taneční sekce SHŠ Collegium Armatum. Úvodní slovo pronese kurátorka výstavy, výtvarnice, spisovatelka a ilustrátorka Denisa Prošková.

FB událost: http://bit.ly/ze-zivota-stromu

 

Stromy jsou život, energie, příběhy, nekonečná inspirace...

Stromy jsou solitéry, a přesto tvoří kompaktní společenství. Stejně jako jednotlivé exponáty naší výstavy. Výtvarné uchopení tématu každým z účastníků je velmi zajímavě propojeno v jednotném celku a zároveň rozvětveno různými styly a použitým materiálem.

Lenka Blažková

Tvoří pod značkou LENKA BLAZA. Zabývá se tvorbou autorského šperku a artefaktů. Hledá pro sebe alternativy a svobodu. Do tvorby projektuje své životní prožitky, postoje a zkušenosti, zhmotňuje své pocity a vlastní vidění světa. Ovlivňuje ji městská industriálnost a zároveň se cítí být oslovována nekonečností hmoty a energií přírodního světa.

Šperky vznikají unikátní technikou pájení, kombinuje je s korálem, perlami, drahými kameny, fosiliemi a exotickým dřevem. Jsou určeny všem ženám, které dávají přednost originálu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Díla Lenky Blažkové můžete vidět v řadě galerií a na designových akcích. Tvorbu představila na mnoha samostatných a společných výstavách.

   

Fler.cz/lenka-blaza

 

Helena Görnerová

Ve fotografii je známá díky poetickým záběrům tvrdé práce lidí a koní v lesích, v tvorbě výtvarné se utíká k abstraktním příběhům a postavám, které však odráží skutečné životní zážitky. Celou tvorbu pak propojuje autorčin osobitý způsob práce se světlem a barvami, silná potřeba kontaktu s přírodou a touha vyvolat obrazem zasunuté vzpomínky v nás. Publikuje pod značkou HelenaG. V roce 2010 jí vyšla samostatná fotografická publikace. Svou tvorbu představila na řadě výstav doma i v zahraničí.

Helena říká: „Každý nádech a výdech v našem životě směřuje k oživení. Naší krve, našeho života, všeho, čeho se v jeho průběhu dotkneme. Ať už jsou to skuteční lidé, jejich osudy nebo třeba kmeny stromů a stébla na loukách, všude zanecháváme své otisky. Doufám, že ty mé vám přinesou radost a vnitřní klid. A věřím, že vaše otisky zůstanou v mých obrazech napořád.“

 

   

Fler.cz/HelenaG

 

Klára Bláhová

Je vystudovanou inženýrkou ekonomie, avšak jehlu držela v ruce od malička. Po úspěšné kariéře v oblasti financí v roce 2011 odešla na mateřskou dovolenou, kde se postupně také začala věnovat navrhování a tvorbě oděvů pro ženy. Ke třem dětem přibyla v roce 2014 rovněž péče o značku Klara Blahova.

Šije pro ty, které chtějí vyčnívat trochu z davu. Jde cestou kvality, nápaditosti a zejména nápadnosti, kombinuje barvy a vzory. Volí jednoduché střihy a soustředí se především na barevnou skladbu, efekty, aplikace, celkové zpracování.

   

Fler.cz/klara-blahova

 

Tereza Vydrová Škarková

Vystudovala textilní a oděvní návrhářství, posledních pět let se intenzivně věnuje šité tvorbě dámské a dětské. Její oděvy jsou navržené i vyrobené přímo jí, bez jakékoli další pomoci, a to včetně focení a další propagace. Jedná se o originály, které šije jen párkrát, minimálně opakuje, stylově však rukopis své značky theresicka zachovává.

Ráda tvoří v duchu slow fashion, včetně recyklací - v podstatě tak trochu popírá slovo "móda", které nemá moc ráda. Stále je to pro ni spíš symbol zbytečného plýtvání a okázalosti. V tomto se snaží jít proti proudu a dělat především to, co vyjadřuje duši - ať už vlastní vnitřní obrazy a radost, anebo ty sdílené od jiných.

   

Fler.cz/theresicka

 

Hana Valentová

Když byla malá, chtěla být cikánka, co hádá z ruky. A tak vystudovala užitou geofyziku na Přírodovědecké fakultě, což je takové věštění z křišťálové koule na profesionální úrovni. A tím se i živí.

Jelikož je odjakživa sukňová a to, co by ráda nosila, nedá se koupit, tak se naučila šít. Není švadlena, jen ve volných chvílích horečnatě realizuje vize, které přicházejí, řečeno s Jiřím Žáčkem, ponejvíce v mezerách mezi vteřinami… Hanu inspirují barevné proměny ročních dob, zázraky všedních dnů, folklorní motivy a krásné látky, kterým nedokáže odolat.

   

Fler.cz/slapota

 

Výstava potrvá od 23. března do 30. dubna

otevřeno denně od 14 do 23 hodin.

Doufáme, že si najdete čas a přijdete se s námi potěšit fantastickým světem stromů v románských sklepeních. Těšíme se na vás 22. března na vernisáži!