Sychravé počasí a zima nás zahání ke kamnům do našich bytů a domovů. Schovat se před nepříznivým počasím a hledat útulný koutek, to je hlavní téma dnešní bytové inspirace z Fleru. Stačí pár čtverečních metrů tam, kde trávíte svůj volný čas. Může to být s knížkou, kávou, bylinkovým čajem nebo televizí. Útulný koutek by měl sloužit k tomu, abychom si odpočinuli.

Vytvořit si pohodový koutek a načerpat energii lze i z kreativních výrobků na Fleru. Obklopit se můžete příjemnými, ale i originálními věcmi, které vám navodí tu správnou atmosféru. Mohou to být malé drobnosti, obal na knihu, obraz, fotografie, bytové dekorace, nábytek, ale i věci, na které se vážou vaše vzpomínky z dětství nebo společné zážitky s rodinou či přáteli.

V jednoduchosti je síla

Něco starého a něco nového. Svoje vzpomínky z dětství použijte nostalgicky a dekorativně. Z nábytku let nedávno minulých lze vytvořit velmi moderní zákoutí. Originalitu všemu dodají např. recyklované hodiny nebo autorská keramika na čajovou svíčku. Fler je plný kreativních a ojedinělých výrobků.

Sestaveno z výrobků od autorů: mmaryl, Hraboš, Josef Viktor, Jako u Žida, martynas, laplana, Petr Lukáš Racek, Paragraph, kavanzo, Hedísek, Jan, alda.

Třicátá léta se vrátila

Nic není natolik staré či opotřebované, aby se TO muselo zákonitě vyhodit.  Jak říká má matka: "Prosim tě vyhoď to! To je po babce, je to strašný a není to moderní!" I zde na Fleru jsou šikovní restaurátoři, kteří dokáží hotové divy. Nostalgicky starý koutek z časů první republiky, to je jiná káva. Původní nábytek můžete vkusně zkombinovat s novými současnými či designovými kousky.

Sestaveno z výrobků od autorů: Ateliér Uhlík, Studio Malínská, zrzi1, lmaliska, B aged, Alter-ego, MHMarcela, ARTWOOD, Ateliér Špora, EvaChj, Paragraph, CHARIVARI home, retrohome.

Tip! Nezapomínejme na vhodné osvětlení. Čtenáři knih uvítají lampu s dobrým světlem. Naopak v lenošivém a relaxačním koutku uvítáte raději svícen s čajovou svíčkou.

Hudebně a po anglicku

Pro někoho je odpočinek spojen s absolutním tichem, někomu zas hraje muzika od rána do večera. Většina z nás ale vnímá hudbu jako relaxační prvek. Navozuje nám pohodu a příjemnou atmosféru. Symboly a hudební atributy najdeme i v interiérech. Svá útulná zákoutí tak plníme i svými hudebními oblíbenci.

Sestaveno z výrobků od autorů: Kateřina N., van de mi, Žitkovjanka, dotchi, Roztančený design, papeerek, miradka, petule1, EMPOLA, pejinka, repper, pyrodesign.

Barevný úlet? Ale jen zdánlivě

Pro jednoho bláznivě barevný interiér, pro druhého souznící hra barev.  Pro jednoho nemožná kombinace všelijaké veteše a krámů, pro druhého cenné artefakty plné vzpomínek. Mezi těmi se odpočívá nejlépe. Zakoupený předmět na Fleru, který vyrobila šikovná ruka vašeho oblíbeného autora či výtvarníka. V nejlepším případě vaší kamarádky z Fleru. Malé radosti, které nás obklopují a žijí s námi.

Sestaveno z výrobků od autorů: Printextil, KAREL A HYNEK, Luna Nueva, recysklo, Eva Syslová, es_La, Skelná huť u Hluboké, Antonietta, Akoča a Ufola, petit lapin, PARAZIT team, Lenka Cábová, slavkaleon.

Tradiční outulno

Co by to bylo za útulno, kdyby v něm chyběla síla i kouzlo hlíny, vlny, dřeva a přírodních materiálů. Nespočet hrníčků, skleniček, konvic pro všechny vaše přátele, které v sychravých dnech rádi uvítáme ve vašem útulném domově.

Sestaveno z výrobků od autorů: mexidecor, šafr modely, Ateliér Dorda, La Flama, Keramika ve mlýně, VeronikaArt, Lajky, hanka.kytka, pointa, babibobik, Rustikální doplňky, TREPA, vertedero.

Tip! Některým autorům a výtvarníkům můžete nakouknout přímo pod pokličku. Poznáte je osobně ve videoreportážích Fler TV: Fler TV Workshop a Můj kreativní svět

 

Titulní obrázek: Domček od autorky katarinailkovic. Zdroj ilustračních fotografií v kolážích - Pinterest.