Spalující slunce, dálka, Smith & Wesson, krásné ženy, dunění kopyt, šerifové, indiáni, prašné cesty, věčný prach, ohnivá voda, karty, klobouky a kárované látky, dřina a naděje i zklamání, a možná někde zlatý nuget ... už víte?

Dál na Západ není nic než vyprahlá země a indiáni. Přibližně od roku 1830 začínali první trapeři, westmani a lovci kožešin pronikat do nefalšované divočiny, tam, kde se dnes rozkládá Arizona, Utah, Nevada a Kalifornie. Bylo to nedotčené území obývané původními kmeny a bílých osadníků byla opravdu jen hrstka.

Byla to doba, kdy muži, přitom muži velmi rozdílných povah a lidských hodnot – mimořádně tvrdí a mimořádně nelítostní, zabíjející i zabíjeni, brali zákon do vlastních rukou. Byl to krutý svět.

Byla to doba, kdy se pionýři prodírali dál a dál na Západ a hynuli pod šípy a tomahavky Indiánů. Doba, kdy americká kavalerie na oplátku masakrovala původní obyvatele po tisících. Doba, kdy lovci vybíjeli statisícová stáda bizonů. Doba, kdy šerifové museli čelit všehoschopným desperátům.

Byla to prostě doba, kdy muži vyvíjeli nebývalé úsilí, aby poslali co nejvíc svých bližních na hřbitovy obutých.

(Více z historie dobývání Divokého západu zde.)

Prázdninovým tématem v letošním horkém létě klubu Nestejných byla zlatá horečka na Divokém západě.

Výrobek měl být inspirovaný zadáním a z fotky měl sálat letní žár, ale i určitá omšelost, zašlost.

Ideální by byly prašné cesty, žloutnoucí tráva, letní opar, spousta dřeva či stará oprýskaná nádraží, tlumené, zemité barvy.

Povedlo se nám to?

Hlasovat můžete do 4. září, k dispozici máte 5 hlasů.

#fler-anketa:3336#

 

A co nás čeká příště? Pozveme vás na Velkou pardubickou!

 

PS. Líbí se vám, co děláme? Máte rádi výzvy? Překonáváte rádi nejen své hranice? Zkuste zaklepat na naše klubové dveře, máme pár volných míst. Nemůžeme slíbit, že přijmeme všechny, ale budete-li aspoň trochu NESTEJNÍ, máte velkou šanci! ;-)

 

Úvodní foto: A.J.A