Nestíháte jako každý rok? :-) Pak pro vás dnes v MAGu máme návod na adventní kalendář, který určitě stihnete vyrobit ještě do Mikuláše. Taková je alespoň u nás tradice - našim dětem nosí adventní kalendář Mikuláš. Musím mu (tomu Mikulášovi :-)) vyčinit, že v letech předešlých nebyl zrovna štědrý a ulehčoval si to čokoládovou verzí z Tesca, ale pak  jsem se rozhodla mu pomoci a doufám, že to děti ocení :-).

Zbyl mi kus látky ze závěsů, které jsem zkracovala, a protože látka je pevnější a režná, na pytlíčky do kalendáře bude ideální.

Nastříhala jsem si 19 stejných pruhů - cca 15 x 35 cm

Každý kousek látky jsem obentlovala, aby se dal použít i v dalších letech a tedy něco vydržel.

Po obentlování jsem ohnula cca 3 cm horní (tedy ten užší) kousek látky a cca 2 cm od okraje prošila ozdobným stehem. Použila jsem zelenou nit (jen horní stačí) aby bylo na první pohled znát, že jsou to pytlíčky vánoční :-). 

Když jsem měla hotové "tunýlky", sešila jsem z rubu strany pytlíčku k sobě. Začala jsem je sešívat až pod tunýlky, aby šel později tunýlkem provléknout provázek.

Pytlíčky jsou sešité, teď už jen ostříhat přebývající nitě a otočit pytlíčky na líc. 

Na každý pytlíček jsem napsala číslo od 6 do 24. Použila jsem "voskovky" na textil, ale je jen na vás, jaké barvy na textil použijete. Dají se použít i nažehlovačky, ti šikovnější z vás můžou čísílka vyšít... 


Barvy je třeba zažehlit a do horních tunýlků provléknout provázek.

Když máme hotovo, pustíme se do větví, na které pytlíčky zavěsíme. Já jsem použila větve březové - břízu zbožňuji, její kůra je úžasně dekorativní a domů vám vnese kousek přírody. Uřízla jsem si 3 stejné kusy - cca 40 cm a cca 2 cm od konce jsem udělala pilkou zářezy, aby provázek hezky držel.  

Z větví jsem udělala závěs, na který jsem pytlíčky už jen navázala. Zatím jsou prázdné, ale za chvíli je naplním dobrotami a drobnostmi, které snad i naše děti potěší....  

Pokud se do něj pustíte, pochlubte se! :)