Listopadové pozvánky na trhy a Flerjarmarky jsme minule museli rozdělit. Jsou vás totiž stovky a stovky šikovných Fler tvůrců, kteří s nadšením mrznou na náměstích a v parcích, aby se setkali tváří v tvář se svými zákazníky. A ti si, jako každý rok, určitě dali předsevzetí: "Letos na ty trhy fakt vyrazím a nakoupím dárky včas!" Takže našim milým zákazníkům neseme druhou várku listopadových akcí. A kdybyste i přesto letos zase nestíhali a nevybrali si jediný listopadový, zachrání vás Olomouc. Tamní vánoční Flerjarmark v obchodním centru Moritz totiž pofrčí od příští soboty až do 23. prosince. Včetně :)

Ale teď co nás čeká nejdříve:

Jarmark kreativity - FLER MARKET Karlovy Vary

středa 21. listopad 2018 od 10 do 17 hodin
Krajská knihovna Karlovy Vary, Závodní 378/84, Karlovy Vary - Dvory

A je to tady – předvánoční Fler Market Karlovy Vary podruhé! A tentokrát to bude ještě vymazlenější.

     

Přibyli nám noví prodejci, takže se můžete těšit na hand made šperky, vánoční dekorace, šité věci pro děti, vílenky z ovčího rouna, košíčky, kabelky, keramiku, obrazy, mejdlíčka, patchwork, drátky a mnoho mnoho dalšího.

Účast přislíbila i autorka dětských knih Rozmar Kopecká. Za pozornost rozhodně stojí výrobky dvou keramických ateliérů, a to LiM Art s nádhernými vílami a keramika od Hanky Žitné. Nově též budete moci zakoupit malované hedvábí nebo polštářky a textil vyrobený technikou patchwork.

Nově jsme přichystali tvořivý a hravý odpolední program pro děti. Protože kdo si hraje, nezlobí! :) Rodiče si tak budou moci v klidu a bez stresu nakoupit vánoční dárky a děti budou vtažené do tajů ruční tvorby na kreativním festivalu. Navíc si s sebou domů odnesou originální vánoční výrobky pro své blízké nebo ozdoby na vánoční stromeček. Kreativní festival pro děti se bude konat od 14 hodin. Děti mohou navštívit též dětské oddělení knihovny.

Při nákupech budete moci ochutnat výbornou kávu od baristy Davida a domácí cukroví. Proto neváhejte a přijďte! Svou účastí podpoříte lokální tvůrce. 

 

Vánoční Flerjarmark v Olomouci

od soboty 24. listopadu do neděle 23. prosince 2018
Nákupní galerie Moritz, Olomouc

 

 

14. Kreativ Soběslav Zima & Vánoce

pátek a sobota 23. - 24. listopadu 2018 od 9 do 18 hodin
Kulturní dům Soběslav, Jirsíkova 34

Jak sám nadpis napovídá, čeká nás další vánočně laděný Kreativ v Soběslavi. Ten letošní je zaplněn do posledního místečka a můžete se proto těšit na více než 60 firem a kreativců z celé České republiky.

 

Bude možno si nakoupit z hojného množství materiálu určeného pro tvoření a samozřejmě také hotové originální výrobky, které jistě udělají radost i jako dárky. Co třeba taková přírodní mýdla a kosmetika? :) Nebudou chybět ani módní návrháři pro děti i dospělé a na své si přijdou i milovnice cukrářského řemesla. V neposlední řadě na vás čeká čajovna, výborná káva a něco sladkého na zub.

Móda na Kreativu:

  • Fashion Fler & Kids Fler v sobotu v 11 hodin hlavní sál
  • Módní přehlídka kolekce podzim - zima 2018: Představí se vám návrhářky, jejichž nápadité modely si budete moci zakoupit přímo na místě. Samozřejmě myslíme i na děti a jejich módu.

Kreativ Soběslav vám pomůže odhalit kouzlo rukodělné výroby, ulehčí aranžmá adventních a vánočních dní a odvede myšlenky od všední starostí... Těšíme se na vaši návštěvu!

 

 

4. vánoční Flerjarmark v Chrástu u Plzně

neděle 24. listopadu 2018 od 9 do 17 hodin
Chrást u Plzně, Lidový dům, Vilová 263

Již počtvrté se sejdeme týden před 1. adventem v kulturním sále Lidového domu v Chrástu. K dnešnímu datu je přihlášeno celkem 30 prodejců.

Naši prodejci vám nabídnou pouze kvalitní, originální a ručně vyráběné zboží. Bude pro vás připraveno mnoho novinek a budete mít možnost nakoupit plno vánočních dárků. Uvidíte známé i nové prodejce a jejich nové výrobky. Najdete zde vše, co k Vánocům patří - věnce a dekorace (papírové, dřevěné, z přírodnin, keramické, textilní), šperky z korálků, fimo, perníčky, bytové textilní doplňky, ale i něco na sebe, jak pro děti, tak i pro dospělé. Z prodejců namátkou vybíráme: Sowulo - cínové šperky, Polštářky od Lemura - vonné nahřívací polštářky, PV11 - látky metráž, šité výrobky,Aviška - hedvábí, Palička - paličkování, Magdiik - korálky, Leuch - fimo.

Pro vaše nejmenší budou připraveny dětské dílničky, třeba barevné koule, výroba mýdel, malování na textil, ukázky výroby vinutek, malování na broušené sklo, přívěšek z korálků a mnoho dalšího. A ani letos nebude chybět občerstvení.

Chrást naleznete 10 km od Plzně a jízda vlakem z Hlavního nádraží vám zabere pouze 15 minut. Pokud pojedete autem, parkování je možné u Lidového domu a v blízkém okolí. Můžete také využít autobus č. 52 jedoucí z Plzně-Doubravky.

V sále Lidového domu vás nepřekvapí žádné rozmary počasí. Domů si můžete odnést krásné a originální výrobky, dárky i příjemné zážitky. Všichni prodejci se na vás už moc těší!7. Podblanický kreativní jarmark

neděle 24. listopadu 2018 od 9 do 15:30 hodin
KD Blaník, Komenského 22, Vlašim

Spolek Fakt-Um existuje již osmým rokem. Potkali jsme se na Fleru a díky regionálnímu klubu jsme zorganizovali malý jarmark. Také jsme založili neziskovou organizaci Spolek Fakt-Um, sdružení lidí se šikovnýma rukama a podobným „syndromem“. :)

Každý rok se snažíme o co nejpestřejší nabídku výrobků, letos se návštěvníci můžou těšit na šité, háčkované a pletené oděvy • šité dárky a dekorace • šperky - skleněné, kožené, origami, plstěné, fimo, cínované, drátované • dekorace z černého i měděného drátu • bytové dekorace tvořené technikou patchwork • decoupage • keramika • sklo • dřevěné hračky, hlavolamy a dekorace • suchá vazba • dekorace z pedigu • vázaná alba, knihy a deníky • vánoční ozdoby a mnoho dalšího... Prodejci budou některé techniky také předvádět přímo na místě.

Stejně jako loni, i letos věnujeme výtěžek z dobrovolného vstupného dětem, které mají nemocná srdíčka. Podpoříme tedy občanské sdružení Dětské srdíčko, které pomáhá rodičům a jejich dětem postiženým srdeční vadou.

Kromě rukodělných výrobků vás čeká i kulturní doprovodný program, můžete se občerstvit dobrotami z našich domácích kuchyní, dát si svařák nebo kávu a seznámit se s procesem tvoření některých výrobků. Parkování je umožněno hned vedle KD.

 

 

Vánoční trh v Artičoku

sobota 24. listopadu 2018 od 10 do 18 hodin
Galerie a kavárna Artičok, tř. Karla IV. 493, Hradec Králové

Upside Market a galerie Artičok vás srdečně zvou na předvánoční setkání designových tvůrců do samého centra města Hradce Králové.

Již počtvrté se v těchto krásných ateliérech sejdou autoři šperků, nezávislé módy, výrobků z tradičních i netradičních materiálů, z betonu, papíru, dřeva i mramoru! Nebude chybět ani food boutique Monamy, který nabídne vynikající zavařeniny, šťávy, speciality k masům a další delikatesy. A že není dobrého a kvalitního jídla nikdy dost, přibudou i další chutě! Chutě z Chotě nabídnou salsy, dipy i datlové tyčinky bez konzervantů a dalších přidaných látek.

Můžete se těšit na prodejce, které jste v Artičoku již viděli, ale potkáte i nové. Mezi ně patří i manželský pár - autorský tým Brucon, které okouzlil beton. Jeho krása. Mnohotvárnost. Jemnost i hrubost současně. Přijedou představit jedinečné betonové dekorace do bytu i kanceláře a originální betonové šperky.

Čeká vás zajímavá prezentace papírových dekorací, krabiček k narození miminek i hraček s charakterem…

V kavárně bude po celý den možnost posedět s přáteli a dát si dobrou kávu, na zahrádce ve vnitrobloku nabídne Artičok návštěvníkům i prodejcům voňavé koláčky, domácí housky, guláš a další teplé občerstvení, nebude chybět vánoční svařák. Hudební podkres, krásná výzdoba a dobrá nálada bude připravena!

Přijďte to zažít! Přijďte si udělat radost sobě nebo druhým nákupem jedinečného dárku, přijďte se inspirovat nebo se zastavte na dobrou kávu a výtečné domácí občerstvení. Jste srdečně zváni!
    

 

 

Free Fler Market Cheb

neděle 25. listopadu 2018 od 10 do 17 hodin
Kulturní centrum Svoboda, Za mostní branou 5, Cheb

Občas se říká, že čas plyne jako voda. Nám to tak, upřímně řečeno, vůbec nepřijde. Spíš je to v našem případě taková blesková povodeň. Dopočítali jsme se totiž již desátého marketu! A tak jsme si řekli, že letos to musí být ještě lepší, větší a skvělejší, když tedy slavíme ty kulatiny! A tak pro vás máme letos na 50 kreativních duší :)

A víte, co je pro nás největší odměnou? Když přijdete vy zákazníci a máte radost, že jste ulovili nějaký dárek, že si vaše děti vytvořily něco úžasného, že jste objevili novou řemeslnou techniku nebo že jste si prostě udělali radost. Nejlepší větou celého dne je pro každého prodejce "To asi potřebuju..." :) Ta věta totiž znamená, že se vám, zákazníkům, rozsvítí oči a na tváři se objeví úsměv... A každý prodejce má radost, že si to, co s láskou tvořil, našlo toho správného majitele.

Pro letošek už jsme se probrali velkým množstvím přihlášek a jakkoliv nám to trhalo srdce, museli jsme jich spoustu vytřídit, abychom se do Svobody vůbec vešli. Tak si zběžně řekněme, že se můžete těšit třeba na precizně řemeslně zpracované šperky od Tamarchi, smalty od Sváči, kožené výrobky od Buffa, něžné květinové doplňky od ClementineLOVEe a asi tak 40 dalších lákadel od pedigu přes oblečení a doplňky až po keramické a dřevěné dekorace. A dílny? Tam začínáme někde u vlastní koupelové soli a postupně pokračujeme až k vánočním ozdobám. A je na co se těšit, slibujeme.

A na co se nejvíc těšíme my, pořadatelky? Je těžké říct jen jednu věc a rádi bychom napsaly, že na vás, ale naprosto sobecky… je to minimálně stejnou měrou dílna Šikovných výtvarníků, kteří přivezou možnost vyzkoušet si EBRU – původně tureckou techniku malby na vodě. Žádná z nás to zatím nezkoušela a hrozně nás to láká. Ale na vás se samozřejmě těšíme také! :-D A dost bylo písmenek a vy si sami přijďte zkontrolovat, jak našemu marketu ty kulatiny sluší :-)