Nejsem ranní ptáče, takže každodenní vstávání v 6:15 a patnáctiminutová cesta pěšky do práce je pro mě utrpením. Abych si rána aspoň trochu zpříjemnila, střídám trasy - jednou z mých oblíbených se stala cesta kolem malého parčíku. Je to malý plácek zeleně uprostřed města s břízami a borovicemi. Moje nejoblíbenější část byla hned na kraji, u chodníku. Když se člověk postavil ve správném úhlu, tak měl před sebou jen trávu a borovice a připadal si jako v lese. V zimě ale právě tuhle část parku pokáceli a postavili místo ní - hádejte co? Parkoviště.

Bylo mi stromů líto, a tak jsem se po práci pod rouškou tmy vydala na lov. Vyzbrojena vlastnoručně šitou velkou šusťákovou taškou, nadějí, že mě nikdo neuvidí a neobviní z loupeže, a schopností v případě nouze žebrat (ta se u nás dědí už po tři generace) jsem z kontejneru na odpad vytáhla pár polínek a větví a uháněla pryč.

Polínka a větve jsem si pak nechala nařezat na kolečka a vysušila je v troubě, aby nepopraskala. Poté následovala nejtěžší část - najít čas na malování. 

Nakonec se zadařilo a první čtyři výtvory jsou na světě.

Brože jsem malovala kvalitními akrylovými barvami, speciálně vybranými tak, aby zůstaly barvy dlouho zářivé a syté.

Na předchozí brože jsem malovala hlavně ptáčky a květy.

Ale tentokrát jsem zkusila zvířata a hmyz.

Velrybu:

 

Můru:

Spící lišku:

A spící myšku:

Hotovou malbu jsem přelakovala průhledným lesklým lakem, který brož chrání proti škrábancům a vlivům počasí. Na zadní straně každé brože je nalepený brožový můstek ve stříbrné barvě, takže si jimi můžete ozdobit své oblečení nebo kabelku.

Poslední fází je focení - jestli vás zajímá, jaké profesionální vybavení a zařízení používám, tak pohleďte na můj fotoateliér :)

Používám dřevěnou desku strategicky umístěnou vedle okna a jako dekorace mi slouží to, co najdu v lese. Kusy pařezů, větvičky, suchá tráva...

Když už jsem byla v tvůrčím módu a měla rozdělané barvy, tak jsem začala malovat kromě broží i něco jiného, ale o tom zase až příště...

 

PS: Teprve zpětně jsem zjistila, že dřevo technické služby odváží na podpal a vůbec jim nevadí, když si člověk něco vezme... :-))

 

 

 

 

Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!