...a máme pro vás další příběh recyklovaného soutěžního příspěvku. Po hrncové medůze přichází  bandaskokabelka! Baví vás? Nás ohromně. :-)

Nápad

...vyrobit kabelku z bandasky vznikl již před rokem, když se na Fleru objevila soutěž s Balakrylem. Neměla jsem tenkrát ale dost času na to, abych mohla nápad zrealizovat. O to víc jsem se radovala, když na mě tato soutěž letos znovu vykoukla z flerovského Facebooku.

A protože mě tvůrčí soutěže baví a na Fleru se zabývám tvorbou kabelek, bandaskokabelka je na světě. A já mám ohromnou radost, jelikož se dostala do finálové desítky soutěže s Balakrylem. :-)

A jak taková kabelka vzniká?

Bandasku bylo potřeba očistit a obrousit.

Poklop je vyřezaný bruskou. Očka, víčko a klopa jsou nýtované a část práce odvedla také gravírovací fréza.

Před nátěrem je bandaska nastříkaná plničem, poté natřená Balakrylem Uni. Zavírání kabelky je řešeno magnetem.

Aby se kabelka po položení nestáčela, má dno opatřené čtyřmi nožičkami. Pro tento účel mi skvěle posloužily sedlářské knoflíky ve stříbrné barvě :-).

Vnitřek kabelky je vypolstrovaný černým 4 mm silným filcem, díky čemuž nebudou věci uvnitř dělat rámus. Klopa kabelky je potažena hovězí štípenkou. Popruh je zhotoven z hovězí kůže. Je ručně vyráběný a nýtovaný.

A výsledek?

Kabelka "Animal"..."Kdysi nosila mléko, ale i nadále bude pomáhat nosit."

Mám ráda věci, které mají příběh a svou duši. Proto jsem se snažila u finálního pojetí kabelky zachovat lehkou souvislost s její původní funkcí.

  • Pomyslnou nit mezi "mléčnou" historií bandasky a její novou budoucností vytváří použití hovězí kůže a štípenky.
  • Znak na klopě vychází z tvaru kravského vemene. Symbolizuje zvířecí tvář a animální znaky jsou také v ručně vyráběných přívěscích, které je možné od kabelky odepnout (kousek zvířecí srsti, střapec ze štípenky připomínající kravský ocas a nýtovaný přívěsek ve tvaru zvířecí hlavičky).

A tak tý holce plechový přejme ještě hodně ušlých kiláčků :-)