Je to už sice víc než rok, co jste si ve Fler MAGu přečetli o tom, jak se dají nosit sukně v zimě. Přestože to při pohledu z okna stále vypadá tak, že bychom spíš uplatnili rady z předchozího článku, jaro je už (alespoň kalendářně) mezi námi a v módě víc než kde jinde platí, že je třeba být připraven a myslet dopředu. Je však ale nutné pamatovat i na zdraví a nehrabat z hlubin skříně tu nejnecudnější mini, jakmile z ulic slezou poslední zmrazky - a právě proto si dnes posvítíme na maxi sukně. Nejen, že je to ideální tranzitorní kousek pro přechod ze zimy do léta, navíc umí udělat zázraky s vaší figurou - když se správně zkombinuje.

Neděste se, naučíme vás, jak je nosit a vypadat skvěle - přestože se, chudinky maxi sukně, v našich krajích moc velké oblibě netěší.

Proč jsou maxi sukně ve světě tak oblíbené?

Zdroj: tina-sblog.blogspot.cz, foto Darja Shramko

Jsou univerzální.

Opravdu. Adekvátní model nebude vypadat špatně na svatbě, pohřbu, promoci, na každodenní nošení do školy, k moři, do zimy, prostě kam a kdy si jenom vzpomenete. Navíc s příslušným stylingem lichotí takřka jakékoliv postavě. Drobné dívky i ty urostlejší - věnujete-li jenom malou chvilku podumání nad střihem nebo barevností sukně - získáte skvělý, velice ženský (a zároveň pohodlný!) oděv kamkoliv si jenom budete přát.

Vlevo: madamederosa.com, vpravo: chictopia.com.

Dbejte na siluetu sukně.

Velmi hubené si mohou dovolit leccos a i sukně rozšiřující se přímo od pasu na nich budou vypadat skvěle, a tím spíš úzké, rovné sukně z těžce splývavého materiálu - ty jenom zdůrazní štíhlé přednosti.

Ty, které trápí větší pozadí, si budou vybírat sukně užší v bocích a od kolen se plynule rozšiřující. Umocní to siluetu přesýpacích hodin a opticky vyváží boky. Uvážíme-li, kolik možností máte, pokud se barev a materiálů týká, jednomu se z toho skoro zatočí hlava.

Zdroj: thecraftedsparrow.com

Pohodlné.

Pohodlnost je dalším důvodem, proč zvážit nákup delší sukně. Poněvadž - nekoupíte-li si zrovna superúzkou džínovou rouru, je velmi vysoká pravděpodobnost, že se maxisukně záhy propracuje do top 5 oděvů vašeho šatníku. Nemusíte se nonstop strachovat, prohlížet a ptát se kamarádek, jestli vám odněkud neleze něco, co má zůstat schováno, nemusíte si hlídat úhel mezi stehny tak jako s kraťoučkou sukničkou, docela pohodlně si dřepnete s kamarády na trávník v parku - vlastně cokoliv. Jediné, by co mohlo dělat potíže, je tahání příliš těžké nebo vodou nasáté (a příliš dlouhé) maxisukně deštěm nebo sněhem.

Zdroj: acceptable80s.blogspot.cz

A teď, když jsme se dostali k délce, je třeba zmínit, jak by měla být taková maxisukně vlastně dlouhá. Je rozumné střihnout ji opravdu až na zem nebo nepatrně delší (v případě nošení podpatků měřit  kýženou délku sukně s botami na nohou). Při chůzi se sukně trochu vykasá nahoru, takže si ji nebudete přišlapovat, a zároveň se vyhnete divnému dojmu sukně střižené "jako by čekala velkou vodu".

Zdroj: atlantic-pacific.blogspot.com

Úžasně kombinovatelné.

Maxi sukně můžete kombinovat skoro s čímkoliv, co vás jenom napadne. Tílko a pár nápadných náramků na předloktí? Volná halenka, kožený pásek a sandály? Tričko s potiskem a džínová bunda s vykasanými rukávy? Nemůžete udělat chybu. Jednoduchá sukně s jemným vzorem,  bílá košile a sako v jedné z barev potisku sukně? Vážně nemůžete udělat chybu.

Zdroj: seejaneworkplaylive.blogspot.com

Vlevo: elegancebyelizabethkay.blogspot.cz, vpravo: laviecestyeye.com.

TIP:
Maxisukně ve správně zvolené délce a střihu z vás udělá bohyni s nohama až do nebe, tak se ji nebojte vyzkoušet ;)
(Jako bonus budete v nadcházející sezoně těžce trendy!)

Zdroj: rainbowsandfairydust.blogspot.cz

A že vás vaše maxisukně už trochu omrzela? Není problém. Vytáhněte ji trochu výše, na hrudník, zapněte přes prsa a pas zdůrazněte nějakým výrazným páskem ladícím se stylem sukně. Voilà - šaty bez ramínek!

..a proto se zanořme do dlouhých sukní na  Fleru!

U prodejkyně těchto nádherných hedvábných sukní si vyberete, jaký odstín budete jen chtít.

Mohla by být od Popelky...bohatá hedvábná sukně | laduse

Bavlněné sukně od Sluší Ti to

Příjemná kytičkovaná sukně na vlahé letní podvečery - aby máma s dcerou ladila ;)

Sukně "já a mami" od medové

Osmidílná mille fleurs od medové

Pouzdrová sukně prodloužená tylem - prudce elegantní:

Černá sukně s dlouhým volánem | Jana Minaříková

Nákladná a bohatě řasená ocelově šedá sukně, se kterou budete na plese za hvězdu:

Sukně pro Popelku | may

Chcete-li trumfnout vlastnici ocelové sukně, jděte do vietnamského hedvábí v tulipánovém střihu:

Sukně dlouhá z hedvábí | La femme Mimi

Ani ve velikánské bílomodré tylové sukni vás nikdo nepřehlédne:

V retro duchu se nese tahle krásná kostkovaná (a teplá!) sukně tak trochu ve stylu Mary Poppins:

V anglickém kostkovaném duchu:-) - sukně | Marcipánek

Rafinovaně proužkovaná nebo zajímavě řasená?

Vlevo: NAVARILA-DESIGN, vpravo: M@K Style.

A něco do opravdické zimy, kdy nás jaro pořád škádlí a nemůže se rozmyslet:

Sukně WASINI - kolekce VZPOMÍNKY NA AFRIKU | NAVARILA-DESIGN

Jestli nechcete moc vyčuhovat z davu, pořiďte si sukni v méně nápadné barvě.

Vlevo: Dagmalion, vpravo: Machine.Fashion.

A pokud jste spíš sportovní typ a na nějaké sukničky vás neužije, zkuste aspoň tyhle, vypadají moc pohodlně ;)

Vlevo: odsvetlusky, vpravo: Babazinka.

 

A jako vždy rádi uslyšíme i vaše tipy na super dlouhé sukně!

 

Redakční dovětek: Autorka článku píše módní (a cestovatelský blog) "Far away from magic land". Kromě toho studuje medicínu a ráda se originálně obléká. Ve spolupráci s MAGem pro vás vybírá zajímavé módní trendy a ilustruje je tipy z Fleru.

Úvodní foto: Darja Shramko, tina-sblog.blogspot.cz.