Říká vám občas vaše okolí, ať už se "konečně najdete" a usadíte v jednom tvůrčím oboru? Jenže když on jeden vyplývá z druhého a motiv, vytvořený malbou, se dá krásně přenést i dalšími způsoby zpracování. Stejně jako v životě se i v kreativním světě drobnosti prolínají a tvoří harmonické celky. Jeden takový vytváří i Michaela Novotná, kterou na Fleru znáte pod nickem em.en. Do  jejího malovaného světa jsme zavítali s kamerou Fler TV.

"Špendlík, zrcátko, magnetka, to jsou drobnosti, díky kterým mě asi na Fleru znáte nejvíc."

"Kreslení se věnuji dlouho, v podstatě od devadesátých let, ale placky jsou pro mě novinkou. Je to otázka tak posledního roku a půl, kdy jsem si koupila plackovač a začala si vyrábět své vlastní, z vlastních obrázků."

"Líbila se mi ta myšlenka, že se obrázky rozmnoží na užitkovou věc."

"Každá placka vzniká z mého autorského obrázku a náměty přicházejí různě. Nejvíc mě baví obrázky pro děti a kresba. Ať je to u placek, ilustrací nebo serigrafie, kresba převládá."

"Nejvíc jsou žádané kočky. Je příjemné je malovat, odezva je kladná. Jenže měla bych teď malovat vánoční visačky a z průzkumu mezi zákaznicemi opět vyšlo, že chtějí kočky! Moc ráda bych tam nějak propašovala alespoň nějakého zajíce nebo lišku... :-))"

"Když jsem se v devadesátých letech rozhodla, že zůstanu na volné noze, tak jsem neměla představu, co budu přesně dělat. Dělala jsem v podstatě na zakázku, ale pořád mě to táhlo k dětské kresbě. A vlastně až tady na Fleru mám velkou svobodu a možnost dělat, co mě napadne..."

"Ke kresbě mám momentálně ještě jeden splněný sen a úplnou novinku - keramickou pec. A tak začínám s vysoko páleným porcelánem, dekorovaným kobaltem. Porcelán mi připomíná bílý papír... Sama jsem zvědavá, kam mě to zavede."

"Můj syn je teď ve věku, kdy je sběratelem. A tak si schovává mé originály a zakazuje mi je prodávat na Fleru. To budu muset ještě nějak vymyslet... :-))"