Pokud jste ještě neviděli, jak sovám rostou zuby a neznáte stvoření jménem Smůložer, jste tu správně. Andrea alias Ululé vám rozšíří obzory a zavede vás do svého světa, kde neexistuje nic bez příběhu a fantazie. Na fantazijní jízdu po jejím profilu ovšem doporučujeme připravit se přečtením dnešního rozhovoru... :-)

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Kamarádi mi říkají Tanaki, můj partner mi říká Sova a moji psi Dejmijidlo. Jsem ještě relativně mladá a příčetná. Žiju v Praze se svým přítelem, dvěma německými boxery a spoustou dalších stvoření, které pak zobrazuji na svých obrazech nebo špercích. Ráda vstávám brzo, když nemusím. Nerozumím matematice a nemám hudební sluch. Chtěla bych projet transsibiřskou magistrálu a přeplavat kanál La Manche. Moje dílna je jeden velký chaos a v něm se cítím dobře. Mám ráda offroad, počítačové strategie, severské filmy, bojová umění, filmovou hudbu, překvapení a veškerou zvířenu.

Jak jste se dostala k tvoření?
Vždycky jsem měla hodně šikovné ruce a velkou fantazii, jen mi chvíli trvalo, než jsem přišla na to, k čemu je to (ne)užitečné.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Od ledna 2015 jsem umělcem na plný úvazek a moc bych si přála, aby to tak už zůstalo. Čas není tak důležitý, když děláte, co vás strašně baví. Myslím ale, že je to o dost víc než 8 hodin denně.

 

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Šperky tvořím technikou, které se říká cínování. Asi proto, že z cínu se dá vytvořit téměř cokoli, co mi přijde na mysl a při pájení se člověk cítí trochu jako alchymista.
Kromě cínování maluju. Malovat obraz je objevná cesta a terpentýn krásně voní. Jako malá jsem se chtěla stát Salvadorem Dalím. 


Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
To si takhle nalejete sklenici dobrého vína…
V hlavě mám nějakou rámcovou myšlenku a o zbytek už si řeknou ruce a materiál. Sama jsem vždy zvědavá, co z toho vznikne.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Tak samozřejmě zákazníků :-). Výstupní kontrolu kvality mi často dělá můj přítel.

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Podle mě geniální věci dělá třeba HRUBYsperk, Abraka Gabra, VeronikaArt, tomkom, Modrý květ a ještě strašná spousta dalších.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Tak určitě je to Smůložer. Protože kromě toho, že zdobí, je také strašně praktický. Ovšem na chov dost nenáročný.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Mám jednoho Smůložera, cestoval se mnou po Thajsku. Dlouho ho nikdo nechtěl, tak jsem si ho nechala. Já sama sebe moc nezdobím, spíš mě baví tvořit a těší mne, když moje výtvory nosí ti, kterým jsou blízké.

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Ve volném čase něco tvořím :-). Když netvořím, hledám dobrodružství na cestách, hraju Starcraft 2, čtu si ve vaně, nebo se toulám po nocích.
Taky moc ráda jím a piju dobré víno, což mne nutí podávat sportovní výkony, abych udržela přijatelnou váhu.

Jak vypadá váš ideální den?
Je v něm moře, plná nádrž, nedohledný horizont, nějaké nečekané setkání a hodně důvodů, proč se smát.

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
Chci vyrábět šperky, malovat obrazy, cestovat, a na těch cestách malovat, vozit si z nich materiál a inspiraci pro další šperky.