...Fler tvůrci, kteří vytvoří obsah a řemeslnou kulisu zajímavým místům naší země. Po plonkovém červenci se na Flerjarmarky druhého měsíce prázdnin můžete zajet podívat do Sázavského kláštera, České Skalice, do Vrchlabí a nebo i s koupačkou do Autokempu Konopáč u Heřmanova Městce.

Květinový den v Sázavě

16. srpna 2020 od 10 hodin
Sázavský klášter, č. p. 72, 285 06 Sázava

Letos na téma “Staré pověsti české“, které v dětské výtvarné soutěži nabízejí ztvárnění důležitých postav a činů v dějinách českého národa. Celý klášter bude plný florálních objektů, osobností z české historie, které budou znázorněny pomocí květinových kreací a vázaných kytic. 

Návštěvníci se mohou těšit i na tradiční řemeslný jarmárek s ukázkou řemesel, technik nebo na kreativní dílničky. Jarmark nabídne nádherné ručně vyráběné předměty, dekorace, šperky, kované výrobky, hedvábí, dřevo, sklo a keramiku, textil, malování na obličej a další.

Dále jsme si opět přichystali floristickou show v zahradě kláštera, vázání kytic pro maminky a florální objekty studentů přední floristky Kláry Franc Vavříkové.

Klášter v tento den nabízí volné prohlídky. Při procházce klášterní zahradou upoutají pozornost vzácné vykopávky základů kostela sv. Kříže. V tvořivých dílnách si děti i dospělí mohou vyrobit vlastní dílka. Prodejní výstava dětských prací ukáže naše dějiny tak, jak je vidí děti mateřských a základních škol. Vybrané finance z prodeje výtvarných dílek budou věnovány Sázavskému klášteru. Nebude chybět divadélko pro děti a koncertík. (Změna programu vyhrazena.)

Klášter právě prochází rekonstrukcí, proto jsme akci naplánovali na nádvoří, do Jižní zahrady a do konventu kláštera. Dobrovolné vstupné bude věnováno na obnovení zabělených fresek v ambitu kláštera a na jeho další kulturní aktivity.

 

Barunčin Fler Jarmark v České Skalici

sobota 22. srpna 2020 od 9 do 16 hodin
v areálu Barunčiny školy a přilehlé ulice B. Němcové

Obnovujeme tradici jarmarků v České Skalici. Zveme vás do krásného prostředí Barunčiny staré školy. Přijďte nás podpořit v našem snažení!

Udělejte si radost nákupem přírodních svíček od Petry Švarcové, stylových kabelek prodejkyně z Netuctového Krámku, úžasných tašek od Petry Hand Made, keramiky do zahrady od Sionky nebo kouzelných šperků od Gabi´s a Kasitery. A čeká na vás toho samozřejmě mnoho dalšího.

Během akce můžete nahlédnout do expozice Staré školy. Pro děti (i dospělé) budou připraveny hry a tvořivé dílničky, jako malování na plátno a na kachlíky. Malování na obličej samozřejmě také bude.

Od 10 do 11:30 hod vystoupí hudební soubor Šmikuranda.

Připravíme pro vás i chutné občerstvení.

Zaparkovat můžete bezplatně na náměstí, případně lze využít autobusovou a vlakovou dopravu, autobusová zastávka je přímo na náměstí. Pokud jste z větší dálky, doporučujeme spojit návštěvu jarmarku s prohlídkou zámku Ratibořice a Babiččina údolí. Za zmínku stojí i Herecké muzeum Viktorka.

Vstup volný.

Přijďte podpořit rukodělné tvůrce a udělat si radost nákupem originálních výrobků!
Těšíme se na vás. 

 

Vrchlabský Flerjarmark - rozloučení s prázdninami

sobota 29. srpna 2020 od 9 do 16 hodin
náměstí Míru, Vrchlabí

Na velkém prostranství u kostela se představí po delší pauze plno tvůrců: švadlenky, keramici, drátenice, šperkařky, kreslířka a ilustrátorka přímo z Vrchlabí, výrobce designového dětského i dámského oblečení, košíkářka, výrobce bytových dekorací a spousta dalších originálních tvůrců. Pokud nebude pršet, nebudou chybět dětské dílničky. Takže vezměte děti s sebou :)

V novém školním roce můžete překvapit :). Děti, buď samy, nebo s naší pomocí, si budou moct navrhnout svůj vlastní pytlík na bačkory, kapsář na výtvarnou výchovu, pytlík i ubrousek na svačinu nebo pytel na cvičební úbor. Ozdobit vlastní kresbou, popsat a pomalovat dle fantazie.

K prodeji nabídneme i plno dalších věcí pro školáky: obaly na flétnu, noty, peněženky na karty na obědy, na penízky, obaly na knihy, pytlíky i kapsáře a také malovaná trička a oblečení do školy i do školky pro děti, pro maminky i pro paní učitelky.

Nebude chybět i něco dobrého k snědku.

Těšíme se na vás i vaše děti! :-)

 

Flermarket na Konopáči

sobota 29. srpna 2020 od 9.30 do 15.30 hodin
Autokempink Konopáč - Konopáč 37, 538 03 Heřmanův Městec

Také letos ožije Konopáč rukodělným jarmarkem i divadlem! Za podpory Fleru, Autokempinku Konopáč a vás všech návštěvníků, kteří jste za námi přišli, vzniká nová tradice. A můžete se těšit na stálé prodejce, ale i nové tváře.

Potěší vás originály s láskou tvořené, pro děti i dospělé budou připravené dílničky, a když počasí dá, můžete si zaplavat v přírodním koupališti přímo v areálu.

Ještě před akcí, v pátek 28. srpna od 21 hodin vás pak srdečně zveme do letního kina Autokempinku Konopáč na divadelní představení Hrátky s čertem v podání DIVADLA ZE MLEJNA.

Přijďte se společně s námi rozloučit s prázdninami, popovídat si, zasmát se a načerpat pozitivní energii! Přijďte se podívat! Těšíme se na vás!

Vstupné na Flermarket je dobrovolné.

Páteční představení Hrátky s čertem 120 Kč, děti do 10 let zdarma.