Hlasování ve 3. kole třetího ročníku Velké meziklubové soutěže zjevně poznamenala výrazná změna počasí a možná i svátky. Téma třetího kola bylo: "Ze života hmyzu" a vzešlo z klubu Hnědozlatých. Tentokrát přišlo jen 151 hlasů a bitva byla opravu lítá. V celkovém pořadí jsou hned 4 shody, dvě dokonce v první pětce. V hodnocení klubů velmi těsně vyhráli Nezařaditelní. Za jednotlivce vyhrál  na celé čáře Mechanický brouk a ukázal nám, že hmyzu vládne steampunk :)

1. místo

Germia: Mechanický brouk ... aneb steampunkové hody

Brouk je vyroben pomocí několika technik. Tou hlavní použitou je technika Tiffany, další je drátkování, modelování a wire-wrapping. Dominantou brouka je jeho bříško, které je díky rozevřeným krovkám zcela odkryto našim očím.

Zkušená cínařka a drátařka Germia, která si zamilovala steampunk a ráda do všeho míchá ještě polymerní hmoty, všem vytřela zrak. Její mechanický brouk získal 136 bodů a cenné první místo. Germia soutěží za klub Zvířátek.

 

2. místo

Andy...gc: Včelka Mája

... naše kamarádka včelka Mája, máme jí co závidět, výšku z které vidí svět. A o tom vypráví nám potom, včelka Mája, malá uličnice včelka Mája, mávne křídly a míří zas mezi nás.

Další zkušená cínařka, tentokrát z Karlových Varů, ukázala svůj um vymodelováním včelky na kusu plástve. Jméno jí pak dala po světoznámé včelce Máje z kresleného seriálu. Včelka Mája získala pro Andy a Hnědozlaté 63 bodů.

 

2. místo

SharkaE.: Mědníkovec lampovitý

.....obvykle přilétá za světlem ohňů a svící. Množí se velmi sporadicky, převážně v okolí ateliérů a kreativních dílen.Výskyt od rovníkového pásu až po severní točnu. Živí se nektarem nočních květů. Za tím účelem má dlouhý sosáček. Pokud budete mít štěstí, spatříte jej i přes den.

Nezařaditelní na prvních příčkách prostě nesmí chybět. Tentokrát se o druhé místo museli podělit s Hnědozlatými, Mědníkovec získal také 63 bodů. SharkuE. už z Meziklubovky velmi dobře znáte, patří mezi tahouny Nezařaditelných.

3. místo

Bijioux: Říkávali mi Scarabeus

Náhrdelník vytvořený technikou korálkové výšivky je vyroben dle vlastního autorského návrhu. Byl na něj použit vlastnoručně vyrobený brouk - stylizovaný Vruboun posvátný.

Brněnská korálkářka Bijioux známá pro své šité šperky se v současné době věnuje hodně fimu. Má na svědomí název pro kabošony z fima (fimošon). V soutěžním kousku obě techniky krásně zkombinovala. Její Scarabeus soutěžící za klub Květinových získal 50 bodů.

3. místo

Dante: Zase sama

Cínovaná kudlanka po večeři.:-))
Patinováno a leštěno, ošetřeno antioxidantem. Kameny avanturíny.

Do třetice ještě trochu cínu. Kudlanka, co snědla svého milého, ulovila 50 bodů. Dante je na Fleru již od roku 2009 a tak ji mnozí určitě znáte. Pochází z jižní Moravy a má ráda všechna zvířátka. Dante ve třetím ročníku Meziklubovky soutěží za klub Hnědozlatých.

 

Pět nejlépe hodnocených výrobků tedy znáte.

Přehled výsledků všech 24 zúčastněných výrobků a aktuální pořadí klubů naleznete v blogu Velká meziklubová soutěž - 3. kolo - VYHODNOCENÍ.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast!

V dalším kole se podíváme, jak si žijí NÁMOŘNÍCI.