Když jsem v posledním kole druhého ročníku psala, že pro první místo bylo potřeba více než 80 hlasů, netušila jsem ještě, s jakou vervou se pustíte do hlasování ve třetím ročníku. Velice nás potěšil zájem o Velkou Meziklubovou soutěž. Zapeklitý námět od Flertýmu dal všem zabrat, ale výsledek stál za to. V hlasování se pak ukázalo, že s koncem světa máte neodmyslitelně spojeny například hodiny:

1. místo

SharkaE.: Kolik času zbývá

Hodiny s měděným ciferníkem.
Tepané, ryté, patinované, řezané, broušené........
Dřevo dubové, masivní. Broušené, řezané, opalované, kartáčované, nakonec voskované.

Velmi přesvědčivé vítězství. SharkaE. získala 296 hlasů, o více než stovku přeskočila všechny své soupeře. Vybojovala se svými krásnými hodinami cenné první body pro klub Nezařaditelných.

 

2. místo

Hanka Čížková: Fénix zpívající o naději

Pták Fénix zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí ..., chtěla jsem znázornit Fénixe jako naději pro svět, jako znovuzrození ... , že možný konec je novým začátkem...

Nezařaditelní hned v prvním kole ukázali sílu svého ducha a zabrali i druhé místo. Svou nemalou zásluhu na tom měla právě Hanka, řezbářka a loutkářka s nádherným rukopisem, která získala za svou sponu s Fénixem 166 bodů.

 

3. místo

Germia: Před a poté

Já cítím šperk jako symbol života před a poté, kde život symbolizuje strom (živý s listy a plody v rozpuku, mrtvý je uschlý s holými větvemi) a velkou změnu, tedy apokalypsu, symbolizuje kámen, který přechází z béžovobílé do tmavě rudé s černým flekem (jaspis).

120 bodů a s tím třetí místo patří tentokráte Germii, nápadité cínařce, wire-wrapingářce i fimařce, zástupkyni klubu Zvířátek.

 

4. místo

Dílnička kocourka Mourka: Posel z věčnosti

Až přijde ten OKAMŽIK, zjeví se mi Posel z věčnosti. Pohled do jeho laskavých krásných očí mě zbaví otázek, podám mu ruku a pokorně přijmu požehnání... Posel nepřináší zkázu, přináší naději! Nový život v nové dimenzi... Poslední vteřiny se budu kochat silou jeho paprsků...

Dílnička opět ukázala, že prostě umí. Sice s velkým odstupem od prvních tří, ale získala za 66 bodů krásné čtvrté místo pro Hnědozlaté.

 

5. místo

my way: Když zemské jádro začlo zamrzat

3D přívěšek z fima, znázorňující zamrzající zemské jádro. Dočkáme se konce světa v tomto roce? Pokud ano, jaký asi bude? Bílý střed kráteru je z fosforeskujícího fima (ve tmě svítí).

My way je na Fleru poměrně krátce, ale s fimem jí práce opravdu jde. Za svůj přívěšek na motivy zemského jádra získala 57 bodů a s nimi páté místo pro klub Červených.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast!

Přehled výsledků všech 27 účastníků 1. kola třetího ročníku i jednotlivých klubů naleznete v blogu: Velká meziklubová soutěž - 1. kolo - VYHODNOCENÍ

Příští téma je téměř dokonalým protikladem k tomu prvnímu.

V březnu se totiž tvoří na téma pohádky.