O šitém šperku a jeho výskytu na Fleru jsme si už několikrát díky členkám zdejšího Fler Beadweaving klubu psali. Řekli jsme vám, co je co a jak poznat kvalitu. Možná jste se báli šitých výrobků, že jsou nápadné. Klub se ale nedal a odpověděl náměty, jak je nosit v běžném životě ("Noste hrdě šitý šperk!"). Článek ovšem vznikal v létě a nás logicky napadlo, jak se dá takový šitý šperk nosit v zimě. A tak naše milé autorky opět překonaly ostych :-) a vyrobily pro vás specielně několik ukázek.

Marně si lámete hlavu s tím, jak vylepšit...

...kabát, čepici nebo kabelku? A to tak, abyste měly šmrnc, byly originální a jedinečné? Na následujících fotografiích je pár maličkostí, které vaše nároky naprosto splní.

Nejdříve trochu inspirace ze zahraničí pro obzvlášť náročné. Třeba takový moderní trenčkot s výraznou korálkovou aplikací:Zdroj: www.courtneyluv.com

Další zajímavé kabáty můžete najít i na stránkách  www.onadiva.ru.

Krásně barevné doplňky a hlavně boty můžete zhlédnout na stránkách blogs.odiario.com/cenafashion:Určitě najdete mnoho dalších zajímavých kousků na zahraničních webech, ale co se skrývá blíže u nás v české kotlině?

Začněme od brožových jednotlivostí. Ať už si připnete brož na klobouk, čepici nebo na šálu…

ajab: Květina "šestilístek" modrá - brož

Zimní modrostříbrná brožka ve tvaru sněhové vločky/kytičky může ozdobit cokoliv. Stejně jako skutečná sněhová vločka může přistát na kabelce, roláku, šále nebo sáčku ... tahle ovšem nestudí, zato se něžně třpytí jako ta opravdová.

A co třeba ptáčka na kloboučku? Mysliveček nosí za kloboukem péro, my si tam můžeme dát celého ptáčka. A kdo není na klobouky, může ptáčka hrdě nosit na klopě saka nebo třeba na kabelce. Variant je spousta:

Renoltka: Brož / spona Pták Ohnivák


Nebo brož přímo ze zimního království?

OchWey: Zimní květ

Či snad upřednostňujete sluneční království? Máme :-)

SnowMirna: Brož - Anemone

Můžete také nosit brož s kouskem léta -  prostřednictvím perleťové placky - na šále:

ve-ra: Blue

Další zajímavou aplikací, která by ani v zimě nemusela zůstat nevyužitá, je korálková výšivka na hřejivé čelence:

olena.n: Čelenka s kytičkou a náušnice

Ani sportovně založené ženy v zimě nemusí zůstávat bez šitého šperku, pokud ho chytře použijí v moderní podobě. Chytré, nezávislé kuličky na bundu či na kapuci:

noninka: hořčice koule

A už vás někdy napadlo, že ani boty nemusí v zimě zůstat prostovlasé? Ozdobte je lučním kvítím! je dokonce tak variabilní, že vás může zdobit zvenčí kdekoliv:

Portokali: Vlčí mák - brož menší

Brože vás nezaujaly?

Hledáte...

...něco praktičtějšího a nenápadnějšího?

Zkuste například elegantní drobný módní doplněk s korálkovou výšivkou. Pro opravdovou dámu:

-Ani-: Černý klobouk s korálkovou výšivkou

Máte rády prstýnky a mrzí vás, že nejsou v zimě moc vidět? Ale mohou být. I v zimě se dají nosit prsteny, které nemusíte skrývat pod rukavici. Ty šité s barevnými kamínky v hlavní roli budou k nepřehlédnutí a tak trochu vzbuzují dojem starých, elegantních časů:

Lillian Bann: Prstýnek

Nepotřebujete něco opravdu ryze praktického pro své brýle, co bude zároveň zdobivým přívěskem?

Kulili: Přívěsek & leštítko na mobil

Buďte extravagantní!

A na závěr, čistě pro odvážné a originální ženy, máme jednu lahůdku, hodící se i do zimy. Nárameník, který pomůže změnit jakýkoliv oděv ve stylový kousek. Samozřejmě i on je vyšitý korálky, křišťály, našívacími kamínky a rokajlem Preciosa. Na něj jsou aplikovány trny, které mu dodávají šmrnc Rock' n' Rollu :-) Okouzlil vás? Můžete ho mít :-)

Maria accessories: Rock'n'Roll ... nárameník či spona na oděv

Tak co myslíte, dá se nosit šitý šperk viditelně i v zimě? My členky klubu "Fler Beadweaving Team - tvorba šitých šperků z rokajlu" doufáme, že jsme vás dostatečně přesvědčily :-)  A čemu dáváte přednost vy? Napište!

 

Úvodní foto: Portokali