V prvním článku pro Fler na téma tvíd jsem trochu otevřela otázku zimního oblečení. S postupující zimou je víc než žádoucí podívat se na zoubek všelijakým roztodivným pokrývkám hlavy, které jsou na Fleru k mání.

<- foto: http://www.hel-looks.com

Čepice, čapky, hučky, barety a kulichy nejsou módním výstřelkem pouze této zimy. Čepice ve všech podobách se nosí od nepaměti – jak nám často připomínaly maminky, hlavou uniká největší množství tělesného tepla, a tak těsnící a zahřívací funkce libovolné pokrývky hlavy předčí frajeřinu.

Živě si však vybavuji svá pubertální léta, kdy se nošení kulicha rovnalo té největší potupě, jaká se může mladé dívce stát, a často mi hlava po cestě do školy zmrzla tak, že jsem se nemohla šklebit nad tím, jak měla maminka zase pravdu.

S několika křížky navíc mi ale došlo, že kromě zjevné výhody v podobě hlavy (a nohou) v teple, je čepice jakási pomyslná třešnička na dortu oblékání – oděv se jí dá jak pozvednout, tak shodit.

 

Vyberte si svou...

Nejen, že se vyřádíte při výběru barvy a tvaru, snadné rozhodování nebudete mít ani v případě materiálu. Několika barevnými čapkami různých střihů navíc za docela málo peněz vykouzlíte i s jednobarevným „nudným“ kabátem množství stylově odlišných kreací. Když přidáte tematicky laděnou brož, jistě si vás po cestě do práce vyfotí pár ohromených Japonců :-)

A že nejste čepicový typ, barety vám nesluší a s kulichem vypadáte jako hřib Satan? Nesmysl! Pojďme se spolu podívat na pár druhů pokrývek hlavy, ze kterých si vyberete určitě i vy.

foto: http://www.hel-looks.com ->

Pro úplné začátečníky a vyznavače klasiky je skvělá vlněná čepice či ušanka v barvě bílé kávy. Jednoduše kombinovatelný, nesmrtelný kousek, který by neměl chybět v žádném šatníku.


Žabkaaa


Klasikou „s twistem“ je i tato zajímavá čapka s plastickým vzorem:


Čepička DARYL kolekce SIMPLY | NAVARILA-DESIGN


Že byste radši něco sportovního na hory, když do práce jezdíte autem? I klasický kulich se dá vyrobit a nosit s vtipem. V norské verzi nebo krásné kombinaci tlumených barev podzimu.


Autumn Palette | Manukau


Čepice - Kulich pro ženy i muže | tvorive ruce


Pro extravagantní sportovce či sportovní elegány vlněnou bambuli vyměníme za pravou kožešinu:


Čepice s kožešinovou bambulí | u bambule


A když nad tím tak přemýšlím – kdo potřebuje bambule, když může mít uši?


Kuk...myška! | vendulina81


I pletený „hrnec na hlavu“ může mít mnoho podob. Od precizní jednobarevné práce...


babie leto v ružovej | gabul

...přes originální aplikace...


S velkou žlutou mašlí | shanin


Pozdní podzim | shanin

...až po čepicově netradiční materiál (bavlna) s květinovou nášivkou...


čiapka s kvetinou black-p.2 | Lubica Poncik

...nebo výšivkou tón v tónu:


Šedá, vyšívaná čepice | Modass


Set čapky se šálou ulehčí módní kombinatoriku:


Set hořčicový | Nora N


Pletená souprava čepice a šály Azteca | fashionmartina


Hučka barevná - do fialova | U Vincenta


Ani barety v dnešním článku nepřijdou o své místo na slunci – v desítkách barev a provedení i takto subtilní pokrývka hlavy umí pořádně zahřát. Nosit je můžete světácky na stranu, či jako Bohóš s chlebem a paštikou pěkně na temeni hlavy.


Vlevo: fashionmartina; vpravo: B.eňa

A co děti? Mají si kde (pardon, v čem) hrát?


dětské barety myssskaaa

TIP: Připněte si na vlněný baret nějakou zajímavou brož a do několika hodin si pro vás přijedou filmaři z Paříže.


Kožený baret či bekovka jsou tzv. „statement pieces“ samy o sobě, netřeba k nim cokoliv přidávat.


Bekovka UNISEX z jehnětiny | Diosa Tyché


Pokud jsem vás stejně nepřesvědčila, že čepice stojí za to zkusit, dejte šanci aspoň kříženci čepice s kšiltem a klobouku. O těch ale víc zase třeba někdy příště ;-)


X.style Hat | X.style

 

Redakční dovětek: Autorka článku píše módní (a cestovatelský blog) "Far away from magic land". Kromě toho studuje medicínu a ráda se originálně obléká. Ve pro spolupráci s MAGem pro vás vybírá  zajímavé módní trendy a ilustruje je tipy z Fleru.

 

Úvodní foto: Jiří Machala