Prvním zbožím, které vložila na Fler, byly ty "divné kalhoty". Tak je alespoň nazvala Nadi maminka. Hned první den po vložení se ale prodaly troje, a to předpovědělo úspěšnou budoucnost značky GOCI na Fleru. Jak se ze snu o profesionální tanečnici stala módní návrhářka a krejčová, si můžete přečíst na následujících řádcích :)

Řekněte nám na úvod něco o sobě. Jak jste se dostala k tvoření?
Tvořivá jsem byla už jako malá holka. Když jsem v šesti letech dostala svůj první šicí stroj a týden díky němu nevyšla ven, bylo jasné, že mi to nadšení chvíli vydrží :). A ono vydrželo dodnes. Myslím, že se není čemu divit. Pocházím totiž z rodiny, kde je krejčovské řemeslo tradicí. Moje prababička byla ve své době vyhlášená krejčová a moje mamka mistrová na učilišti. Nevím jak nazvat sebe, ale rozhodně jsem tomu neunikla.

Vystudovala jsem oděvní průmyslovku v Pardubicích a vyšší školu oděvního návrhářství v Praze. Když si tak vzpomenu, jak mé studium probíhalo, divím se, že dnes dělám to, co dělám. Škola mě vůbec nebavila a často jsem utíkala z Prahy do Hradce Králové na tréninky moderního tance. Chtěla jsem být profi tanečnice, ale nakonec se vše zvrtlo. Vystřídala jsem pár zaměstnání a přišla rodina. Přišla zodpovědnost a přehodnocení priorit. Stále víc jsem snila o své módní značce, kterou se mi podařilo pod názvem GOCI založit až v roce 2015.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Musím říct, že přesvědčit své nejbližší okolí o tom, že se zvládnu uživit něčím, co mě baví (zvlášť šitím), bylo opravdu náročné. Proto jsem šťastná za to, jak dnes GOCI funguje. Je to pro mě vášeň, motivace a naplnění. Neumím si představit, že bych dělala něco jiného, a proto tomu také věnuju spoustu času.

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
K práci, kterou děláme, není zapotřebí žádné speciální techniky. Snažím se, aby bylo naše oblečení nejen pohodlné, ale i originální a na první pohled jiné než u většinové produkce. Proto bych ráda vyzdvihla náš proces tvorby střihu. Střih je v podstatě ta nejdůležitější věc, bez které nevznikne nic. Myslím na něj už v návrhu a věřte, že vytvořit střih podle vlastních představ není jednoduché. Chce to zkušenost, trpělivost a předvídavost. Ráda bych, aby bylo zřejmé, že hra se střihem a preciznost v provedení jsou pro GOCI typické.

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
Principem je, že se snažím uvést na trh minimálně dvě až čtyři kolekce ročně: jaro, léto, podzim, zima. Každá z nich však vzniká úplně jinak. Navrhuju spontánně podle nálady, momentální inspirace, situace, výzvy nebo při objevení zajímavého materiálu.

Neumím vymýšlet na povel, ale když mě to „chytne“, nedá se to zastavit :) Když je kolekce navržena, vytvoří se střih na každý model, aby se mohl ušít první vzorek. Samotná výroba a modelace vzorku často dokáže ve výsledku změnit celý původní návrh. Je to prostě adrenalin a to, co mě na celém procesu nejvíc baví.
Teprve poté, co vzorek dostane svou pravou podobu, uděláme střih výrobku ve třech až čtyřech velikostech a může se začít vyrábět. Vše se nastříhá a ušije. Naštěstí na to všechno nejsem sama. Mamka je moje skvělá pomocná ruka a odborník ve svém oboru.

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Neumím ukázat na jednoho člověka. Je to jako skládanka názorů několika skupin lidí. Po složení skládanky dostávám nadhled, který mi pak dává volnost tvořit. Je pro mě teda důležitý názor:
Lidí z oboru a média, která se módou zabývají.
Mých zákaznic a jejich zpětná vazba. Ať už je kladný, nebo záporný. To je prostě radost a naplnění.
V neposlední řadě je tu pár lidí, kteří mě opravdu znají a vidí tu dřinu, která se schovává pod pokličkou. Moc si jich vážím a jsou pro mě oporou, inspirací, motivací a motorem, který mě žene dál.

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Tak to je pro mě asi nejtěžší otázka. Je jich totiž hoooodně :) Jsem prostě blázen do oblečení, takže sleduju hlavně módu a pokusím se to úplně zminimalizovat a napsat jen ty značky, které jsou inspirací i pro mě.
LAHO
AIDASTYLE
Lull Loungewear
ververdesign

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Ráda bych upozornila na kalhoty long casual. Fler je skvělé místo pro začínající značky nebo lidi, kteří chtějí začít tvořit - systém Fleru totiž umí dát téměř okamžitou zpětnou vazbu. Kalhoty long casual byly jedním z prvních produktů, které jsem na svůj profil vložila. Pamatuju si, jak mi mamka říkala, co jsem si to vymyslela za divné kalhoty, já jsem se však nedala. Hned první den po vložení zboží se mi prodaly tři kusy a já byla v sedmém nebi! Hodně mě to nakoplo. Ukázalo mi to cestu, kudy jít, a co se lidem líbí. Z nabídky našich kalhot jsou long casual jednoznačně nejoblíbenější a nejprodávanější dodnes.

Nosíte své výrobky, nebo jste kovářova kobyla?
Pár svých věcí v šatníku mám, ale nejsem typ člověka, který musí mít každý měsíc něco nového. Když si něco oblíbím, jsem schopná to nosit donekonečna :)

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Jsem od přírody živel a mojí druhou vášní je pohyb. Chodím se svými kluky do Sokola na gymnastiku a jezdím na kole. Vlastně ráda vyzkouším všechno nové, co se pohybu týče. Je to pro mě aktivní relax, kdy si vyčistím hlavu. Hodně ráda cestuju a občas si i něco přečtu. Ale moc času na to nezbývá.

Jak vypadá váš ideální den?
Teď to bude znít možná sobecky, ale ideálně si představuju zahodit mobil a o nic se nestarat. Nejsem totiž ideální prototyp moderní ženy byznysmenky. Potřebuju, aby byly moje děti šťastné, a přitom bych mohla dělat to, co mě baví. Nejradši bych stihla všechno a připadám si občas jako na kolotoči. Proto je tu ta představa klidu a samoty. Když se hodně zasním, představím si prázdné město, kde před pěti minutami sprchlo po parném dni. Chodím si tam bosa, máchám si nohy v kalužích jako malá holka a všude kolem stoupá pára :)

Jaké máte pracovní plány pro příští rok?
Momentálně pracuju na dalším svém snu, a tím je ateliér. Máme totiž minidílničku, kam se sotva vejdeme, a přestává to být únosné. To s sebou však ponese vyšší náklady na nájem a rozšíření výroby.
Nejde mi o vyšší zisk, ale o to, aby nám u té naší tvorby bylo příjemně a bylo to pak z našich věcí cítit.
Vybrala jsem u nás v Pardubicích pěkný prostor v budově z doby první republiky. Už mám i klíče a nemůžu se dočkat, až se po drobných úpravách nastěhujeme.