Potřebujete do žil trochu optimismu? Přečtěte si dnešní rozhovor. Však kolik lidí odpoví na otázku na ideální den větou "Ten já mám skoro každý den"? Petra alias Malinová ano a nám se to zdá děsně fajn. :)

Řekněte nám na úvod něco o sobě.
Nejsem asi první ani poslední, kterou tahle otázka alespoň na chvilinku zaskočila. To je těžké… Vzpomínám co jsem dělala včera, přemýšlím, co budu dělat zítra… Ale něco o sobě?
Jmenuju se Petra, je mi 31 let, bydlím v Klatovech. Mám ráda sluníčko, plyšové medvědy, letní grilování, hrady a zámky, moře, latté, zeleninové saláty… Nemám ráda prach, cvičení a podpatky… Na další věci se budu muset zeptat sama.

Jak jste se dostala k tvoření?
To už si bohužel nepamatuju přesně. Šiju odmalinka. Pamatuju si na svůj první šicí stroj, na spoustu mých zničených rukávů, které perfektně padly barbínám jako sukně. Na svoje první ušité tričko, na školní léta na oděvní průmyslovce, na pár zaměstnání, kde jsem vůbec nebyla ve své kůži a konečně na Fler. Tady jsem se opravdu našla a jsem tady moc spokojená.

Věnujete se tvorbě profesionálně? Kolik času jí věnujete?
Fler mě natolik uchvátil, že jsem se stala vlastním zaměstnavatelem. A věřte, že si vůbec nenadržuju. Co si ráno usmyslím, musím mít do večera hotové. Kolikrát mi vychází pracovní doba na 12 hodin denně. Ale vůbec si nestěžuju a už vůbec bych za nic nevyměnila to, že stojím na své volné noze. Hlavně když mi zavolá kamarádka a jdeme na kafe nebo na oběd. Jdu ulicí a přemýšlím nad tím, jak skvělou mám práci, která mě hodně baví, a nemusím sedět zavřená v práci a plnit úkolové pracovní nasazení, v ne vždy příjemném pracovním prostředí. Zvlášť na jaře si to užívám. Kvetoucí stromy a zpívající ptáci mě k tomu pobízí. :)

Řekněte nám něco o technice, kterou tvoříte. Proč to u vás vyhrála?
Mam moc ráda pohodlnou sportovní módu. Takže nebylo na vybranou. Mikiny a trička vyhrály na plné čáře. Všude s sebou nosím sešit s propiskou. Kdekoliv a kdykoliv mě mikina napadne, hned si ji musím nakreslit. Využívám tak každé příležitosti, protože krásných věcí je na Fleru opravdu spousta.
Nedám dopustit ani na úplety, teplákoviny, pleteniny… Taky moc ráda pletu. Norské vzory nosím ráda. Vlastně je můj Fler takovou mojí skříní. To, co vystavuju i prodávám, ve skutečnosti taky nosím :)

Popište nám typický průběh tvůrčího procesu, který vede ke vzniku nového výrobku.
To je další složitější otázka. Dlouho přemýšlím… Není tady nic typického. Prostě ráno vstanu, mikinu nastřihnu, ušiju a skladuju do víkendu, kdy vezmu veliký pytel, který mikinami naplním, a odjedu někam do přírody, kde mikiny nafotím. Pak netrpělivě sleduju reakce a pozoruju, jak se mikina líbí nebo nelíbí. A tím vlastně všem lidem, kteří ke mně ať už jen nakouknou, srdíčkujou, komentujou, hodnotí a nakonec třeba i nakoupí, moc a moc děkuju!

Čí názor na vaši tvorbu je pro vás důležitý? Máte někoho takového?
Tak to je právě názor všech lidí na Fleru, kteří o mně ví. Pomáhají mi rozvíjet moje schopnosti radou nebo zkušeností. Mají na mých věcech veliký podíl i dík.
Na druhou stranu jsem hodně tvrdohlavá, a když mi někdo něco poradí, málokdy poslechnu, i když to kolikrát myslí líp než já. :)

Doporučte Fler tvůrce, které máte ráda.
Jééé, těch je strašně moc. Nerada jmenuju, abych třeba na někoho nezapomněla… Tak zkusím vyjmenovat deset. Dejme tomu, že na víc jmen je tady málo místa. :)
Andělská duše, Stromli, Mat.Alena, Evvvka, Re-ce-se, Černínová Petra, Dots, Intro, Šárka, Švambi
Jejich výrobky mě uchvátily a moc ráda si je prohlížím. Jinak ale obdivuju fůru prodejců. Kolikrát nevěřím, co všechno lidské ruce dokážou a hlavně jedna hlava vymyslí. Klidně nakoukněte do mých oblíbenců, tam je mám všechny.

Kdybyste měla upozornit na jeden svůj výrobek z Fleru, který by to byl a proč?
Upozornila bych určitě na mikinu. Nikomu ji nenutím, jen upozorňuju! Ale sama je moc ráda nosím…

Čemu se ráda věnujete ve volném čase, když netvoříte?
Tvořím opravdu každý den. Takže toho volného času mám málo. Když už ale chvíli mám, nejradši cestuju. Je ještě tolik míst, která bych chtěla poznat... Doufám, že ten volný čas teprve přijde. :)

Jak vypadá váš ideální den?
Ten mám skoro každý den. :) No popravdě kdo by nechtěl strávit ideální den na dovolené, ať už je to kdekoliv…

Jaké máte pracovní plány pro příští týden a jaké pro příští rok?
Týdny mám naplánované (co se práce týká) na celý rok. Ale veliký plán na celý rok nemám. Nemám ráda ani předsevzetí, prostě neplánuju… Takže se nechám překvapit tím, co mě v novém roce potká a co nemine.