Přiznejte se - koho byste očekávali za značkou Kertag - muže, nebo ženu? A co má Kertag společného s uzdečkami pro koně? A jak souvisí sedlářský koník s tak nádhernými kabelami? Kdo na Fleru pracuje pod heslem "divočina ve světě uniformity"? Na spousty, spousty otázek odpoví v dnešním videu - Kertag! ;)

 

"Jmenuji se Petra a kertag je kyrgyzským jazykem kůň Převalského. Začínala jsem tím, že jsem vyráběla uzdečky a různé doplňky pro koně..."

 

"Obor jsem nestudovala, ale bavil mě už odmalička, odmalička jsem si vyráběla věci z kůže, no a zhruba před třinácti lety jsem se dostala k taškám..."

 

"Nejdřív jsem se obávala, že nebude tak velká poptávka po kožených kabelkách, protože jsou trošku dražší, ale mile mě překvapilo, že spousta českých zákazníků už dnes raději sahá po kvalitě."

 

"Já oblíbenou kabelku nemám žádnou, protože kdybych měla jednu oblíbenou, už by nepřišly na řadu ty další :-) "

 

"Tento můj kamarád se jmenuje sedlářský koník..."

 

"...pánské aktovky převážně šiji ručně tradiční starou technologií, tedy sedlářským stehem - a dávám na ně doživotní servis, protože si myslím, že je budou nosit ještě vnoučata mých zákazníků."

 

"Kůži si vybírám převážně sama, potřebuji si ji osahat. Všechno je ruční práce, všechno vyrábím sama."

 

"Koně mi pomáhají. Dodávají mi energii a čím jsem starší, tím víc potřebuji energie mít. A tím víc musím mít i koní :-)"

 

"Dnes už jich mám tedy osm, ale necítím se být jejich vlastníkem, protože určitou část peněz na ně přispívám ze své práce. Takže vlastníkem jsou vlastně všichni, kdo vlastní výrobek značky Kertag :-) ..."