Jestliže nemáme povinnost ráno vstát a jít do práce, pak se ocitáme v nebezpečí, že nás ovládnou fantazie a emoce."

S. Freud

...no ano, teď je v kurzu minimalismus. Jenže, Nestejní jsou prostě maximalisté! Nápady to v klubu jen hýří. A ano, přiznáváme to, Sigmund měl pravdu, neovladatelně nás ovládá fantazie.

S nadcházející temnotou se stahujeme do sebe, a otevíráme nový soutěžní triptych na téma domov, jehož první, dušičkové kolo má titul:

Maximalismus aneb tady bydlí čarodějnice

...nastává čas temnoty, čas hladu a zimy, čas, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Dušičky, Halloween, Dia de los Muertos a další podobné svátky. Mnoho dnešních svátků vychází ze starého keltského Samhain - v noci mezi 31. říjnem a 1. listopadem se duše mrtvých vracejí zpátky na svět. Po celý den byly zhasnuty svíce, krby a ohniště. Až večer lidé zažehli ohně a do oken a vchodů umístili lucerny vyřezané z řepy nebo z tuřínu. Vzdávali tím úctu zemřelým. Věřili, že právě o této noci přicházejí do domů duše zemřelých, proto prostírali večeři i pro své zemřelé příbuzné. Ale pozor, vraceli se všichni duchové - tedy i ti zlí. Na obranu proti nim bylo nejlepší se převléct do starých cárů (aby vás nepoznali) - to je nejspíše kořen americké maškarády pro děti, která se vkrádá i do našich mateřských školek.

...tématem tohoto soutěžního kola je tedy čarodějný domov. Domov v čase, kdy se slaví Samhain, domov, kde bydlí čarodějnice.

Soutěžní výrobek by měl mít vztah k čarodějnému domovu, zaplněnému co největším počtem předmětů, z nichž alespoň jeden je dýně. Prostě podzimní maximalismus.

Jak se nám to podařilo, posuďte v následující anketě. Čas máte až do 7. listopadu.

#fler-anketa:3839#

 

Jste zvědaví, co bude dál?

V příštím kole vás jednotliví členové našeho klubu pozvou na návštěvu do svých svátečně vyzdobených domovů a zamyslíme se nad tím, co tak asi myslel Magor ve své básni "Rockerův návrat", kde říká, že doma jsi tam, kde se oběsíš.

Náš klub je plný až po střechu, nicméně, pokud máte pocit, že by vám bylo lépe s námi než bez nás, zkuste zaklepat. Preferujeme spíše netextilní zájemce.

 

 

Úvodní fotografie: Dávný domov od Galiny Poppové