Tak schválně, kolikpak máte doma slunečních brýlí? Já bych tu pěkných pár kousků napočítala. To máte jedny v autě, druhé v tašce, třetí v druhé tašce, čtvrté doma na stole, páté na botníku, s šestými si dítě hraje na pilota, sedmými a osmými se chrání před sluníčkem plyšáci. A stejně se často stane situace, že prostě žádné z nich nemáte po ruce, když jsou zrovna potřeba. Pro mě je značkových hodnotných brýlí prostě škoda, protože si na ně neustále sedám v autě, padají mi z hlavy na zem a jsou vždy výrazně poškrábané od klíčů v tašce. Ale nadchnulo mě to zdobení "obyč" brýlí pomocí korálků a kytiček viz níže, na to se chystám, teda až jedny z osmero brýlí zase někde najdu...

Brýle à la Alhambra

Andaluská Laveta je špičkou ve výrobě dřevěných slunečních brýlí a díky spolupráci s mozaikovou Tarxiou vznikla velmi specifická a unikátní kolekce mozaikových slunečních brýlí. Technikou je známá intarzie, lepení barevných dřevěných dýh, vše inspirováno slavnou Alhambrou ve španělské Granadě a jejími mozaikami. Za tu titěrnou práci s lepením miniaturních kousíčků dýhy na podklad to jistě stojí.

Zdroj Ohmycool

 

Nevyhazuj starý skate

Dave De Witt je stavitel skateových ramp a parků v Jihoafrické republice. Při pohybu v tomto prostředí nebylo daleko k super nápadu. Ze dřeva starých rozbitých skateboardů začal vyrábět sluneční brýle pod značkou SK8 Shades. Každé brýle mají jedinečnou patinu a dlouhý příběh svého majitele.

Zdroj blessthisstuff

Zdroj sk8shades.com

 

Vylaď se brýlemi

Pokud zvolíte dostatečně výrazné a extravagantní brýle, nebude již třeba žádných výrazných doplňků ani líčení. Brýle mohou nahradit dokonce i šperky, které můžete při takovém nepřehlédnutelném prvku v obličeji klidně nechat doma. Stačí jen vybrat k vašim brýlím ten správný outfit. 

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Zdroj Rigards

Zdroj Specsenvogue

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Zdroj Livemaster

 

Vyzdob si sám

Extravagantní modely slunečních brýlí Dolce Gabbana nemusí být nic nadpozemského, vůbec bych se nebála do nich pustit. Máte po ruce drobné kytičky, korálky, perličky, Swarovskeho krystaly? Jednoduše je vteřinovým lepidlem přilepte na svoje sluneční brýle a dodejte jim tak nový šmrnc a nádech extravagance. A rozhodně vás to nebude stát tisíce jako sluneční brýle vyhlášených módních značek.

Zdroj Lulimonteleone

Zdroj Teenvogue

Zdroj Pinterest

Zdroj Mercura.blog

Zdroj Arrowsandawe

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Zdroj Mjtrim.com

Pár perliček a z nudných černých brýlí je rázem módní doplněk, za kterým se každý otočí.

Zdroj Trinketsinbloom

Zdroj Mrkate.com

Pomocí obyčejného laku na nehty vznikne za pár minut z vašich starých brýlí nepřehlédnutelný originál.

Zdroj Studiodiy

Obyčejné černé plastové brýle vyzdobené neonovými laky na nehty...

Zdroj Pinterest

 

Navrtat a vyšívat

Ulyana Sergeenko, ikona ruské módní scény, kterou nelze přehlédnout. Zaměřuje se především na oděv, ale jednou z jejích výrazných kolekcí jsou také vyšívané brýle. Převážně sluneční, ale najdou se i dioptrické. Do luxusních skel jsou navrtány drobné otvory, do kterých se ručně všívá bavlnka křížkovým stehem. Supermoderní a současně folklorní look je neopakovatelný.  

Zdroj Ulyanasergeenko

Zdroj Livemaster.com

Zdroj Wheretoget

Zdroj Pinterest, poslední foto sama autorka

 

Korálky nejen na ruku

Pamatujete na náramky přátelství na základce? Všechny holky měly o přestávce "sichrhajsku" připnutou na koleně, seděly a pletly náramky. Ty šikovnější je šily z korálků schovaných v krabičce od filmu. V každé filmovce byla jiná barva korálků. Tyto vylepšené brýlové nožičky mi to celé připomněly, až mám chuť se do toho také pustit.

Zdroj Blog.freepeople

Kdo by neměl tu trpělivost, a přesto by si chtěl svoje brýle nějak ozvláštnit, může sáhnout po ozdobné lepicí washi pásce a má hotovo za pár minut. Navíc lze design slunečních i dioptrických brýlí libovolně měnit podle potřeby.

Zdroj Momsandcrafters

 

Fler optika

Pojďte omrknout brýlatou tvorbu našich tvůrců a klidně si na to sundejte své růžové brýle, při brouzdání Fler vodami je zaručeně nebudete potřebovat. Otvírá se vám nekonečný kreativní svět a ten je veskrze přívětivý a optimistický... 

Diář Deafmessanger RAYBAN 2020 od PARAZIT team

Náušnice brýle od Print it up

Brýle: pecky od kompot

Brýle Růžovomodré Třpytivé od Chivavas

Obal na brýle EYE Natural od Leathery

Pouzdro na brýle od lupirro

Pouzdro na brýle - slunečnice a obilí od Martina-H

Sluneční brýle - nepromokavá kapsička od u Květky

Dřevěné brýle - 100% přírodní dřevo od Yayee

Dřevěné sluneční brýle - Playa od Rukodilna

Dřevěné sluneční brýle+pouzdro od Yayee

Ogárek blonďáček intelektuál od Leebee

Letní tlení - placky a brože - výběr od Loplop

Brýle od GibonTom

Tričko Pink Glasses od Duckie Style

Látkový okluzor od dalilu

Sama sebou od Jana.Br

Stojánek na brýle - Jednorožec od byMel

Sluneční brýle s vlastním motivem od Laser King

Náhrdelník Punkobrýle od Pohádková brož

Za brýlemi od DavidkovaM

 

 

 

Úvodní foto: Specsenvogue.tumbir