V sobotu 2. dubna se konečně zúročila všechna ta dvouměsíční práce, chystání a příprava a vypukl šestý jihočeský Fler sraz. My v redakci Fler MAGu jsme rádi, že jsme se mohli účastnit alespoň virtuálně. A pro vás ostatní, koho tato akce zcela minula, mají jihočeši připravenou reportáž.

Na tento sraz může přijet kdo má čas a chuť, není třeba se předem přihlašovat ani platit poplatek za místo. Proto bývají srazy vždycky napínavé - kolik z 250 členů Jihočeského klubu tentokrát dorazí? Kdo ze skalních a kolik poznáme nových tváří? Kolik nicků a virtuálních identit se tentokrát změní v reálné hlasy a tváře? Kdo z lidí "zvenku" se nakazí atmosférou a stane se nedílnou součástí dalších srazů?

V devět hodin ráno už bylo mateřské centrum Máj České Budějovice zcela zaplněno výrobci a výrobky.

Vlna brumlicek, zleva sedící Cinda, Collis, dále stůl od Dream handmade, v pozadí sedí TheTerezkaD.

Skublak, JohnyHook

Nabídka zboží byla velmi pestrá - mohli jste si vybrat od vlny přes pletené a háčkované výrobky po hedvábí, tašky, trička a samozřejmě nechybělo množství různých druhů šperků - fimo, korálky, čínské uzly... Tedy domnívali jsme se, že je zcela zaplněno. To jsme ještě netušili, že ta pravá dopolední vlna má teprve přijít.

Terka korálkuje

Před recepcí...

Tímto děkuji holkám (magdacb, pevina + di.ma), které se ujaly recepce, protože to byly právě ony, které se věnovaly každému ze sta platících návštěvníků, vysvětlovaly fungování srazu a zodpovídaly dotazy na doplňující program.

Kromě prodejního jarmarku byly tedy k vidění i ukázky technik. Ty měly organizačně na starost TheTerezkaD, Dream handmade a leni. Vždy v půl a v celou mohli návštěvníci okouknout některou z připravených technik:


Jak vidíte z fotek, ukázky měly obrovský úspěch, asi nejpopulárnější byla tentokrát rudla, jejíž plackostroj byl trvale v obklíčení. Těsně v závěsu následovala leni a divácky atraktivní vinutky.

Největší pozdvižení i bez ukázek však neustále působil JohnyHook, který statečně reprezentoval naše klubové pány. :-)

Ukázky - TheTerezkaD

Kromě těch, kdo předváděli ukázky, se na srazu objevily spousty dalších nicků; někteří jako prodávající, někteří jako návštěvníci – ani je z hlavy všechny nevyjmenuji, omlouvám se, ale alespoň namátkou olisek, hadri, batikcat (kterou jsme neustále stěhovali z místa na místo, než konečně zakotvila), a.v.e., tree a lenkaB, od kterých máme fotky, na které se díváte (díky díky), chatuta (díky za knoflíky), liduli, sarah, dagmar marková, hanzely, iancha, soozii ... kdo nejste jmenován, křičte :-D

dream handmade

Skublak - origami

Vyšívání - balzamina

Vinutky leni

Než jsme se stihli ohlédnout a nadechnout, den se překlopil do druhé poloviny. Návštěvníci se vypravili za něčím k snědku, centrum se zklidnilo a my jsme si na chvíli vydechli.Přes den byly ukázky míněné jako nahlédnutí do možností technik. Po páté hodině se ovšem závazně přihlášení zájemci mohli techniky začít učit. Takové chvíle jsou na srazech to nejlepší. Když se všichni sesednou do hloučku, každý si něco montuje a do toho se vykládá. Pomalu a neochotně odcházejí ti, co musí, ale opravdu už musí, protože půlnoc je nekřesťanská hodina a ještě před sebou mají cestu domů. A pro některé to "domů" představuje třeba 60 km... o to víc si člověk musí vážit toho, že na sraz dorazili.

Dream handmade

Vinutky - leni

Čínské uzly - Iva.Cz

A ti, co takticky sbalili spacáky, ještě sedí a ještě montují a ještě vykládají...? Půl páté je taky dobrý čas na to, jít spát ;-) (fotky z této části srazu byly zcenzurovány a zabaveny) :- )

Jak to celé povídání shrnout...

Jsem dojatá, když po srazu lidé chodí a děkují, že to  nutně potřebovali, takovou dávku koncentrované pozitivní energie a optimistické atmosféry.

Jsem dojatá, když mi lidé říkají, že už dlouho neslyšeli tolik krásných, obdivných, pochvalných a nadšených slov, které si lidé mezi sebou vyměnili a mysleli to vážně a upřímně.

Jsem dojatá, když vidím, jak se lidé, kteří měli být jen anonymními nicky na stejném webu, jásavě zdraví mezi dveřmi, čekají na sebe a vyhlížejí se.

Jsem ráda, že přes veškerou potřebu vydělat si na nájem prostoru, ve kterém se můžeme sejít, je to pořád sraz a ne trh.

Atmosféru srazu tvoří jeho účastníci. Všechno je to vaše dílo a já jsem moc ráda, že to mohu s vámi zažívat a prožívat.

Sraz není bez chyb, stále se mění a vyvíjí. Je něco jiného organizovat akci pro osm a akci pro sto lidí. Ale jsem si jistá, že z každé chyby, kterou jsme teď našli, do příště vznikne nějaký nový nápad, takže sraz bude ještě lepší, promyšlenější a přínosnější pro všechny jeho účastníky.
Těším se na vás na podzim!

Iva.Cz

 

Pozn.red.: Také vás dostala úžasná atmosféra jihočeského srazu? Nic vám nebrání, abychom příště nepsali o vás! Jak se správně vyklubat vám poradíme zde.