Jsme rádi, že jste Velké meziklubové soutěži opět věnovali pozornost a jednotlivým výrobkům hlasy. Námořnické téma se vám zjevně velmi líbilo, na ulovení cenné placky bylo potřeba alespoň 150 hlasů! Rozhodně jste se shodli, že moře a oceány mají ještě málo prozkoumané hlubiny, ve kterých nikdy nevíte, koho potkáte:

1. místo

dante: Nevíš, koho potkáš

Výstražné znamení coby malá soška.
Patinováno a leštěno, ošetřeno antioxidantem. Kameny - distén.

Tentokrát patří první místo Dante zastupující klub Hnědozlatých. Dante se na Fleru pohybuje již dlouho, věnuje se především cínování. Nevyrábí však jen šperky, ale také dekorace, jak jste se mohli přesvědčit. Její záhadný tvor z hlubin získal 213 bodů.

 

2. místo

Hanka Čížková: Plavčík už má zase vopičku

Plavčík má už po ránu řádně přihnuto, tak je velice mrštný, obratný a ničeho se nebojí :)). Dokáže dělat veletoče, viset hlavou dolů nebo i za jednu nohu. Jedná se o hračičku pro dospělé, přívěsek. Je to velice uklidňující hra, vaše myšlenky se určitě odeberou zcela jiným směrem :)

Hanka je skvělá řezbářka, jak už nám mnohokrát ukázala. Její rozpustilá opička na odreagování ukořistila 201 bodů. Hanka soutěží za klub Nezařaditelných (a směle aspiruje na vítěze v pořadí jednotlivců ;)).

3. místo

Germia: Stařec a moře

Stařec a moře je luxusní šperk vyrobený na motivy novely Ernesta Hemingwaye "Stařec a moře", za kterou obdržel Nobelovu cenu za literaturu. Znázorňuje souboj starého a dosud neúspěšného rybáře Santiaga, který právě chytil obrovskou rybu, se kterou zápolil až do naprostého vyčerpání.

Germia tentokrát vsadila na klasické téma a inspirovala se snad nejznámějším románem E. Hemingwaye. V jejím zpracování ulovil Stařec a moře 151 bodů a s nimi třetí místo. Germia soutěží za klub Zvířátkových.

4. místo

Abraka Gabra: Na širém moři...

Lodička bloudí, čas utíká... a cosi plave na vlnách. Je to láhev od rumu a v ní dopis od ztroskotance... Třeba mušle napoví, pošeptá do ucha kde hledat pevninu... rackové snad dovedou námořníka k cíli... Hodiny jsem vyřezala z lipového dřeva, nabarvila a lehce nalakovala.

Gábina je také založením cínařka. Věděli jste ale, že dělá také úžasné hodiny? Nu, ráda utíká ke dřevu a hodiny jsou produktem jejího podání spojení těchto dvou materiálů. Lodička na ručičce a zpráva v lahvi nasbíraly 73 bodů. Abraka Gabra soutěží za Hnědozlaté.

5. místo

rolnicka: Jonathan Livingston Racek

Jehlou pevně plstěná plastická brož z ovčího rouna. Ptáček má cca 10 x 6,5 cm včetně zobáku, je podšitý plstí a zapíná se na brožový můstek. Brož je plastická, v nejvyšším bodě má cca 2 cm.

Jana je mladá, energická a ráda ztvárňuje nejrůznější vize za pomoci jehly a plsti. Její obchůdek hýří barvami a nejoblíbenějším motivem je bezesporu ptáček. Téma jí tedy padlo do noty a její plstěný racek ulovil těsně páté místo se 72 body. Rolnička soutěží za klub Červených.

První pětku ze Života námořníka jsme vám představili. V pořadí klubů vyhrál ve 4. kole III. ročníku klub Hnědozlatých, následovaný Zvířátky a na třetí příčce Nezařaditelnými.

Kompletní přehled výsledků včetně průběžného pořadí klubů naleznete v blogu Velká meziklubová soutěž - 4. kolo - VYHODNOCENÍ.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za účast!

Na začátku prázdnin se můžete těšit na další várků výrobků. Tématem budou "Rozmary počasí", které si naživo užíváme i teď :)