Po lenivé letní pauze jsme dnes opět sáhli do strun a vybrali jsme pro vás pár dalších zajímavých nováčků na Fleru. A protože pauza, opět se ohlédneme kousek dál, než obvykle. To aby vám neutekl báječný svět lesních skřítků, nevšedních dřevěných šperků, parádních kabel a tašek (ach, už zase DALŠÍ super tašky na Fleru?!...) či bezvadných barevných dřeváků. A všimněte si, zase je to z poloviny o týmové práci ;-)

Leebee
Registrována dne: 19.02.2012

Vzpomenete si, jak jste se o Fleru dozvěděla?
Vyprávěla mi o něm už před lety jedna kamarádka. Dlouho jsem ho pak ale míjela a znovuobjevila až nyní, když jsem se rozhodla sama prodávat.

Co bylo impulzem k tomu začít zde prodávat?
Snaha neutopit své děti ve vlastních výrobcích.

Znáte tu některé další prodejce?
Osobně ne. Ale zjišťuji, že Fler je hnízdem tvorů spřízněných a v mnohém souznějících a všechny zde získané známosti, i když zatím jen virtuální, jsou velmi příjemné.

Jak se vám na Fleru líbí?
Náramně. Teprve postupně jsem se seznamovala s tím, jak Fler vlastně funguje, objevovala všechny funkce, Fler Mag, Fler TV, … Byla jsem nadšena z toho, jak to na Fleru žije.
Coby prodávajícímu je pro mě úžasná zpětná vazba od návštěvníků a nakupujících. To je vždy obrovský příval energie do další práce. A coby návštěvník zůstávám stále v úžasu, kolik nesmírně šikovných lidí zde nalézám.

Jak jste vlastně začala tvořit a co vás přivedlo k tomu, co dnes vytváříte?
Pokud si vzpomínám, mí nebozí blízcí byli obdarováváni mými díly odjakživa. Za to, že to neskončilo, může moje infantilita. Teď to alespoň můžu maskovat tvrzením, že tvořím pro děti.

Máte nějaké umělecké či jiné kreativní vzdělání?
Vystudovala jsem restaurování keramiky a architekturu. V plánu bylo ještě dřevo, restaurování obrazů a výroba hraček, ale nikdo už mě nechtěl dalších deset let živit.

Co vás ovlivňuje a jak vedle toho ladíte svůj vlastní, jedinečný styl?
Nejvíce jsou to asi sny a vzpomínky a vzpomínky na sny, představy a přání z dětství. Vlastně si teď zhmotňuji svět, který ve mně dřímá už přes třicet let.  Své nápady a tužby přihazují i mé děti a v neposlední řadě mě inspirují i přání zákazníků.

Čím a jak fotografujete své výrobky?
Digitální zrcadlovkou Nikon D80 doma na divanu.

Pomáhá vám někdo s Flerem a v čem konkrétně?
Můj muž tím, že trpělivě toleruje rostoucí hory mého materiálu v pokoji, rostoucí kupy nádobí v kuchyni, zvětšující se hory špinavého prádla v koupelně a tím vším neustále se zmenšující náš životní prostor. A kdyby nebyl báječný táta a neodvlekl občas to klubko ječících a svíjejících se žížal z mého doslechu, byla bych nahraná. A zoufale nevyhraná.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch? :-)
Že mě muž ještě neopustil :)

A máte svůj veliký sen? ...
Mám…

 

drevula
Prodej zboží: od 5/2012

Vzpomenete si, jak jste se o Fleru dozvěděla?
Asi pred 2 rokmi mi o Fleri povedala kamarátka. Odvtedy ho sledujem. A tvorím. Je pre mňa veľmi inšpiratívny. Veľakrát si pri pohľade na dielka autorov poviem… ako to že ma toto ešte nenapadlo. 
:-)

Co bylo impulzem k tomu začít zde prodávat?
Našla som svoj originálny štýl. A teraz produkujem, neviem sa dočkať, kedy chytím do ruky drevo a pilník. Mám veľa nápadov aj na väčšie sústružené věci a plastiky. A aby som netvorila do šuflíka, skúšam Fler, je fajn ak si niekto niečo kúpi. 

Znáte tu některé další prodejce?
Mám veľa obľúbených, ale osobne nikoho nepoznám.

Jak se vám na Fleru líbí?
Je výborne urobený. Skvelo si každý absolvent umeleckej školy, profesionálny či amatérsky výtvarník alebo kutil môže vyskúšať, či jeho věci nájdu svojho zákazníka a zároveň vidieť, čo sa predává.

Jak jste vlastně začala tvořit a co vás přivedlo k tomu, co dnes vytváříte?
Som člověk tvorivý odmalička, robila som rôzne veci – ilustrácie do detskej knižky, hačkované čiapky, aj hračky, textilné hračky, drevené hračky, dekorácie z antikory - dala som to aj na Fler, ale velmi to nezaujalo. Tak som si povedala, že galéria predajcu asi potrebuje mať jasný vizuál, nie mišung - jedno cez druhé, až som pri práci s drevom prišla na tie věci čo robím teraz a zamerala som svoj obchodík týmto smerom. Drevo je ohromne bohatý materiál na výtvarný výraz, ukrýva v sebe veľa možností. Myslím, že člověk musí mať za sebou veľa veľa a ešte raz veľa rôznych realizácií, skúseností s materiálom, kým nájde svoj štýl, jedinečný, originálny, zároveň hodnotný.

Máte nějaké umělecké či jiné kreativní vzdělání?
Mám umeleckú priemyslovku v Kremnici – tvorba hračiek a VŠVU v Bratislave  ‒ priemyselný dizajn.

Co vás ovlivňuje a jak vedle toho ladíte svůj vlastní, jedinečný styl?
Všetko okolo. Experimentujem s rôznymi materiálmi, kadečo zbieram  ‒ kamienky, šišky, galantérne drobnosti, spájam, lepím, odlievam, farbím, … Učím na strednej umeleckej škole v Kremnici, sem tam zariadim interiér. A som zástancom hesla, že v jednoduchosti je krása.

Čím a jak fotografujete své výrobky?
Fotím malým vreckovým foťáčikom Canon Ixus. Upravujem v Picase.

Pomáhá vám někdo s Flerem a v čem konkrétně?
Nie je jednoduchý na ovládanie. Veľmi sa teším, že existuje veľa ľudí, ktorí nie sú otrokmi počítačov alebo TV a že niečo tvoria. Umenie (tvorenie) zmýva z duší prach každodennosti. Citujem Picassa.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch? :-)
Poznáte to,  keď sa pustíte do niečoho, čo vás absolútne napĺňa, nevnímate okolie ani čas a zrazu zistíte, že sú dve hodiny v noci… Každý deň, keď som zabratá do práce ‒ nevnímam čas… a napriek tomu nezabudnem vyzdvihnúť svoje deti zo škôlky a školy do 16.00 hod. To považujem za úspech. :-)

A máte svůj veliký sen? ...
Hodlám vytvořit ďalšiu galériu zameranú na textilné hračky a ďalšiu na drevené hračky a bábky. Veľmi by som chcela, aby ma to uživilo, aby som nemusela chodiť do ďalšej práce ako teraz. Chcela by som, aby moje deti robili v živote to, čo ich bude baviť a mali zopár dobrých priateľov…

 

Studio UP!
Registrováni dne: 1.06.2012

(Sepsáním odpovědí byl pověřen Tomáš.)
Vzpomenete si, jak jste se o Fleru dozvěděli?
Jedna paní povídala…

Co bylo impulzem k tomu začít zde prodávat?
Impulzem bylo hned první nakouknutí sem a reakce: „Jéé, no to je skvělý, přesně tohle jsme potřebovali! Škoda, že jsme Fler neobjevili dříve.“ Hned jsem věděl, že tohle bude naše nová cesta.

Znáte tu některé další prodejce?
Osobně jen letmo, virtuálně více. Jelikož jsem se záhy zapojil do dění ve skvělém Malířském klubu, tak znám některé aktivní prodejce odsud. Za všechny jmenuji šéfovou LuciiVV. No a mimo klub nesmím zapomenout na gumičkovou Terinelu, porcelánovou Hedu design, hedvábně-malující Ladusu, náušničkovou Lekucu a recyklující rePETku. …A dalších asi padesát lidí, které máme v oblíbených :-)

Jak se vám na Fleru líbí?
Strašně moc! Líbí se mi ta celková pozitivní orientace. Tady se jen chválí a negativních reakcí jak šafránu a to je dobře. Když člověk hledá, najde zde opravdu výjimečné tvůrce a výrobky, poučné články i zajímavé blogy. Ale bývá to tak časově náročné, že si Fler občas musím zakazovat, jinak bych nic neudělal. Prostě se na pár hodin odstřihnu od internetu, když se přistihnu, že moje produktivita práce klesá pod únosnou míru.

Jak jste vlastně začali tvořit a co vás přivedlo k tomu, co dnes vytváříte?
Impulzem bylo studium na Designškole, kde jsme se potkali s Janou. Oba jsme zde hledali hlavně sebe sama, nový začátek a nasměrování poté, co se svět s námi zatočil. Záhy jsme zjistili, že máme mnoho společného. Prvně jsme zkusili společně navrhovat interiéry. Následně se to vyvinulo k partnerství, posléze ke společnému dítěti a v současnosti ke Studiu UP!. Což je vlastně taky takové naše dítě. Tašky přišly automaticky, ty jsou mi souzené celý život. Měl jsem v minulosti větší firmu na šití sportovní galanterie. Šperky následovaly záhy.

Máte nějaké umělecké či jiné kreativní vzdělání?
Pominu-li ZUŠku ve školním věku, neměl jsem žádné umělecké vzdělání. Děkuji hlavně tomu  nahoře, že mi nadělil nadání a taky všem múzám, které mě zulíbaly. Původním vzděláním jsem geodet, přes vyměřování a kreslení map. Ale tahle škola mě kupodivu velmi dobře připravila na dráhu produktového designéra, protože zde bylo opravdu hodně rýsování, technického kreslení a nutnosti prostorové orientace. Designškola přišla až později v dospělém věku. Studium bylo se zaměřením na design interiérů.

Co vás ovlivňuje a jak vedle toho ladíte svůj vlastní, jedinečný styl?
Sledování trendů je naše práce. Zejména v architektuře, interiérech a v designu. Objevují se stále nové technologie a materiály. To nás hodně zajímá. Doba je rychlá a současný design se rychle vyvíjí. Novinka střídá novinku, často ale na úkor kvality. Tři roky stará věc je nehorázná vykopávka a musí se pozměnit, i kdyby to bylo k horšímu. Vytrácí se nadčasovost. My si jedeme svoji linii a snažíme se o konzistentní projev, rozpoznatelnost a tvorbu jedinečného stylu. Typická pro naše výrobky je tvarová čistota, promyšlenost s důrazem na detail, stylizace, taky nadsázka. Žádná velká zdobnost. A taky barvy a struktury nesmí chybět. Pokud by se některý výrobek stal hitem, budeme ho vyrábět klidně deset let stejný.

Čím a jak fotografujete své výrobky?
Focení je na mně. Fotím zrcadlovkou Canon 450D s univerzálním, leč pro účely nafocování výrobků naprosto nevhodným objektivem Tamron 18-200. Bojuji s ním statečně a děsně mě to baví. Už asi dvakrát se mi povedlo udělat ostrou fotku, hurá!

Pomáhá vám někdo s Flerem a v čem konkrétně?
Celá rodina povinně sleduje čas do dalšího topování. Tři, dva, jedna TOP, žádná prodleva není povolena. Jedna z mála možností, jak se trochu zviditelnit v té záplavě výrobků. Hlavním komunikátorem je určitě Jana.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch?
Profesně určitě to, že se nám povedlo z ničeho během půl roku vybudovat celkem slušnou image a uvést pěknou řádku výrobků. A soukromě to, že jsem schopen poté, co jsem o půlnoci koupil Fler-show, vstát ráno v šest, a vymyslet nějaký kreativní námaz dětem na chleba.

A máte svůj veliký sen? ...
Potkávat v metru lidi s našimi taškami přes rameno.
A taky aťas, s proskleným stropem… v jednom rohu fotoateliér, v druhém šperkařská dílnička, po straně sítotiskový stůl, vedle dveří keramická pícka. Uprostřed velký stůl na stříhání - jo a taky malířský stojan, ten tam nesmí chybět... :-)

 

pikpoki
Registrováni dne: 2.07.2012

PIKPOKI
Základom pre vznik značky bolo odhodlanie troch dizajnérov vytvoriť spolu „nejaký“ projekt. To, že na koniec pôjde o dreváky, by na začiatku prekvapilo asi všetkých.
Kristína B. Hrončeková je šperkárka, Jasna Vastl zo Slovinska scénografka a Ďuro Balogh grafický dizajnér a ilustrátor.
Šperkárka si chcela kúpiť dreváky. Scénografka ju priviedla na miesto, kde ich majú a všetci traja mali dobré nápady, ako dreváky v ponuke vylepšiť. Všetko sa podarilo a vyústilo do spolupráce s remeselníckou dielňou, produkujúcou už vyše 20 rokov zdravotne certifikované dreváky. Zredizajnované dreváky klasického tvaru z pravej kože rôznych farieb dostali meno Pikpoki.
Slovo, ktoré počas formovania značky zaznelo asi najčastejsie a mohlo by splniť úlohu kréda, je ”SIMPLE”.

Vzpomenete si, jak jste se o Fleru dozvěděli?
O Fleri sme sa dozvedeli od Kristíny, ktorá tu už nejaký čas pod značkou kristinalici predáva svoje šperky.

Co bylo impulzem k tomu začít zde prodávat?
Chceme ponúknuť dreváky pikpoki čo najširšiemu publiku. Okrem toho je dobrodružné sledovať reakcie a mať spätnú väzbu. Je to pre nás motivácia.

Znáte tu některé další prodejce?
Naši priatelia sú napríklad Marianno alebo Lubi-Hany.  Na Fleri je ale veľmi veľa predajcov, ktorých veci sa nám páčia. Najmä takí, ktorí prichádzajú z novými nápadmi (cetky, eggo, kikibike).

Jak se vám na Fleru líbí?
Moc.

Jak jste vlastně začali tvořit a co vás přivedlo k tomu, co dnes vytváříte?
Asi tak ako väčšina výtvarníkov, už od detstva sme kreslili a tvorili. Každý z nás pracuje ako profesionálny výtvarník. Projekt PIKPOKI vznikol ako náš spoločný projekt. Sme priatelia a chceli sme robiť niečo spolu. Naše pravidlá sú jednoduché, práca má nám a našim zákazníkom prinášať radosť.

Máte nějaké umělecké či jiné kreativní vzdělání?
Všetci traja sme vyštudovali vysoké umelecké školy.
Jasna grafický dizajn a scénografiu, Kristína šperk a Ďuro grafický dizajn.

Co vás ovlivňuje a jak vedle toho ladíte svůj vlastní, jedinečný styl?
Naše krédo je „Simple is beautiful”.

Čím a jak fotografujete své výrobky?
Fotoaparatom :-))  Snažíme sa to robiť najlepšie ako vieme. Stále sa učíme.

Pomáhá vám někdo s Flerem a v čem konkrétně?
Fler má u nás na starosti Kristína. Má už skúsenosti.

Co považujete za svůj dosud největší úspěch? :-)
To, že robíme v živote to, čo máme radi a veríme tomu. V tom sa zhodneme všetci traja.

A máte svůj veliký sen?
Jasna: Podľa mojej susedy by som mala mať 20 snov. Zatiaľ ich mám 6.
Kristina: Záhrada, návrat remesiel.
Ďuro: Mám viac menších snov. Jedným z nich je aj mať čas a chuť skúšať nové veci.