Patříte také mezi ty, kterým při rodinné oslavě přestane chutnat v sále plném vycpaných trofejí? Nevím proč, ale my míváme často oslavy v nějakém loveckém nebo mysliveckém salónku, kde na vás ze zdi smutně kouká asi 50 párů skleněných očiček. Nějak nejsem schopná si to výborné teplé jídlo, které jsem nemusela sama vařit, pořádně vychutnat pod všemi těmi vyčítavými pohledy ze zdí. Koho to vůbec napadlo zdobit místnosti něčími hlavami?

Člověk je se zvířaty propojen od nepaměti, a tak si myslím, že jejich hlavy, rohy, kly, ocasy a kožichy by měly zůstat tam, kde jsou. Domov i salónek v restauraci lze ve zvířecím duchu vyzdobit i bez kulek, pastí a stahování kožešiny. A tak se mi moc zalíbilo přání Heleny z MAGu, abych zkusila poskládat zvířecí inspiromat bez jediného v minulém čase živého zvířete, lebky, trofeje či zvířecí kožešiny. Pojďme si na to hnedka z kraje pěkně posvítit.

Muž a dřevěná velryba

Ruský designér Eduard Kolikov vytvořil fascinující kolekci dřevěných lamp ve tvaru levitujících velryb. Světlo měkce prochází mezi velrybími žebry, což vytváří na stěnách místnosti neobyčejné obrazce. Spíše než lampy a lustry bych to nazvala světelnými sochami, to by bylo přiléhavější označení. Lampa může ležet na stole, viset v prostoru nebo být na čemkoliv zavěšena. Použité březové dřevo je jen základně povrchově ošetřeno, aby co nejvíce vynikla jeho přirozená struktura. Jednotlivé kusy jsou řezány laserem a posléze skládány dohromady. Takové svítidlo je opravdová dominanta celého interiéru.

Zdroj fotografií Mymodernmet

Umělé kožešiny jsou v kurzu

Americká návrhářka Pamela McCoy dokazuje, že není nutné nikoho svlékat z kožichu, ale naše příbytky lze elegantně zařizovat a dekorovat krásnými materiály v podobě umělých kožešin. Ukázka je z povedené Rustic kolekce. Ta obsahuje převážně oděvy a tak na téma interiér jen čtyři obrázky.

Zdroj fotografií Pinterest

No nevypadají kožíšky věrně? Všechno jsou to však umělé materiály. Neméně hřejivé, snadno udržovatelné, v příjemných přírodních odstínech. Zvláště ohřívací láhve s horkou vodou jsou prima nápad, ty v zimě zahřejí dvojnásobně.

Zdroj fotografií Pinterest

Rohaté a ušaté stoličky

Stoličky jsou dílem čínských studentů pekingské Tsinghua univerzity. Jsou veselé, vhodné na sezení nebo položení nohou u křesla. Hlavně děti musí být z takového kousku nábytku nadšené.

Zdroj fotografií Archipanic

Tak trochu jiné trofeje

Rachel Denny žije a tvoří kousek od města Portland v Oregonu. Siluety zvířat zdobící příbytky obléká do hřejivých pletenin a také je důmyslně oplétá vlnou. Tuto techniku piluje již přes deset let a slaví se svými originálními objekty významné úspěchy. Pod pletenými ornamenty není samozřejmě ukryta opravdová trofej, ale věrně tvarovaný model.

Zdroj fotografií Rachel Denny

Psí a kočičí lampy

Clotilde Neveu a Julien Cantais je dvojice vystudovaných architektů žijících v severofrancouzském městě Rouen. Oba narozeni roku 1989. "Get out" zvířecí lampy byly jedním z prvních projektů, který ukázali světu pod křídly ENO studia. S touto kolekcí lamp ve tvaru psů a koček vyhráli rok po ukončení vysokoškolského studia v roce 2013 soutěž s názvem Revelation of 2013 Cinna / French House v kategorii nábytek. Krásně jednoduchý nápad, lampa má velikou výkonnou žárovku představující psí nebo kočičí hlavu a může stát na zemi i na stole. Váš nový mazlíček je stále dobře naladěn, nic nerozkouše a své červené vodítko má stále připraveno k procházce.

Zdroj fotografií Pinterest a ENOstudio

Nestřílej je, slep je!

To je slogan berlínského výtvarníka Holgera Hoffmana v jeho světě papírových šelem, jednorožců a divokých býků s názvem Papertrophy. Má to ale háček, tato zvířata si před vystavením musíte sami slepit ze stovek komponentů. Takový vyšší level prostorového puzzle. Těžko odhadnout, jak dlouho to musí trvat, ale výsledek je impozantní. Složit a slepit můžete malé figurky na stůl, monumentální lví a nosorožčí hlavy a nebo gigantické figury goril či tygrů.

Zdroj fotografií Papertrophy

S mazlíčky nejen v kuchyni

Chcete posnídat vajíčka tváří v tvář zvědavému zajíci nebo mlsné lišce? Nechte se inspirovat malovanou keramikou, která dostala tvar nejrůznějších zvířat ze všech koutů světa. Líbivé jsou i závěsné květináče na zeď. No těžko říct, pro někoho by to bylo nepřijatelné, ale jednou máme téma "Zvíře v interiéru", takže zařazuji do výběru.

Zdroj fotografií Pinterest

Police, poličky

Důmyslné policové díly ve tvaru velkých zvířat jsou originálním doplňkem s více než praktickým využitím. Najdou hravě uplatnění od kuchyně až po dětský pokojík.

Zdroj fotografií Pinterest

Pozor, neklopit!

Skříně a skříňky z italského studia Marcantonio ve tvaru hospodářských zvířat mají jednoduchý design zásilky připravené k poslání. Lze je efektně stavět na sebe nebo použít každou zvlášť. Každý díl má několik otevíracích dvířek, za kterými jsou police a poličky na odkládání věcí, knížek, nádobí, drobností. Skříňka kráva má dokonce vyklápěcí stoleček.

Zdroj fotografií Marcantorio

Místo malby tapeta

Proč ne, tapety jsou moderní, mají krásné vzory, mohou být i ručně malované. Aplikace jednoduchá a stačí i malá plocha pro velkou parádu.

Zdroj fotografií Pinterest

A něco do dětského pokojíčku na závěr...

Pinterest

A jako vždy - jak je na tom džungle Fleru?

Absolutně nezaostává. I na Fleru najdete na toto téma nepřeberné množství krásných zvířecích výrobků... Máme pro vás výběr, jako vždy můžete pokračovat dál sami vyhledáváním klíčových slov podle vašich oblíbených zvířat :)

Jelen - polštář od Klonamk - šití

Rodinný portrét od LucieVV

Jednorožec _ naked raku od eh design

 

Touha od Macháček sochy

Jak se rodí stromy (#4) od HelenaG

Kukačka obecná - vyřezávaný pták od PEPE dekorace

Gepard od Čertova kovárna

My lovely cow od Schwapos

Mozaikový stolek - jelen od EvaJe

Luxusní vliesová tapeta Dragonfly od Decentart

krbová obestavba "Býk" od peggg

Vyšívaný obraz, young matriarch, slon od watukina

Kachnička mandarinská od obrazyproradost

Velký mravenečník od Tomáš Kubíček Keramika

Svět koní od Keramika Okrouhlička

Tyranosaurus Rex - samolepka na zeď od Lepeeto

Vzkazník Liška k lišce sedá od Malované židličky

Válecí,sedací vak Pes z Pětipes od AliBaba AB

Rybičky, rybičky, rybáři jedou! II od StoneJane

Zebra Táňa od AteliérA2Z