Přesně 70 dní jsme tu neměli soutěžní přehled, věřili byste tomu? Jenže prázdniny jsou vždycky tak nějak línější a září zas až příliš hekticky školní... no, nachystejte si myši, dnes to všechno dohoníme! :-)

Hlasujeme a vybíráme nejlepší

 • Šestá hodina večerní právě dnes ukončí hlasování v nové soutěži cínařek, které vytvářely šperk pro muže. Na mě jsou některé už trošičku rozněžnělé :), ale nejsem muž a tak to vidí cínařky. Vy a vaši muži se můžete vyjádřit v anketě.
 • Pouhopouhé čtyři příspěvky se bohužel sešly v nádherném tématu Ocelové město v klubu wrappingu. Podpořit své dva favority můžete až do pátku 13. října.
 • Zlaťáky od Zlatokopek v září vykutané, sluníčkem vyleštěné, podle barevné paletky s "baby blue" ražené, najdete v blogu, kde vybíráme tři nejzajímavější do soboty 14. října.

 • Víte, co je Torques, Triskel či Triquetra? Jak vypadá keltská spirála či keltský uzel? Jak asi může vypadat keltský kříž? Není to podmínkou, v soutěži klubu Cínování pro všechny, kde se rozebírají Keltové, si můžete zahlasovat i tak, a to až do neděle 15. října. Pozor, jen tři hlasy. Zapeklitá situace! :) 

 

 

Chcete se přidat?

 • Fler klub Chameleon právě pracuje na zboží podle krásné paletky ve světlých odstínech růžové, modré a šedé. Pokud je "jemnost" vaše druhé jméno, přihlaste se do klubu. Čas na tvorbu máte zhruba do poloviny října.

 • Někdy v druhé půlce října uzavírá další kolo soutěž klubu Zvířátkového. Tentokrát by to měla být zvířátka na písmena I a J, ovšem těch moc není, tak uvidíme, zda nás ještě něčím klub nepřekvapí. Pokud rádi vytváříte zvířecí kamarády, určitě se přihlaste.
 • Fler klub Cardmaking vytváří papírové paravany! Taková přáníčka jsou opravdu neobvyklá a velmi dobře prodejná, proto doufáme, že nás členky klubu přímo zahrnou novým zbožím a už teď se těšíme! Uzávěrka je v neděli 22. října, zadání s příklady najdou případní zájemci v blogu.
  Do neděle 29. října pak zde můžete tvořit na téma Ptáčci.
 • Na listopad a listy se zaměří Fler klub Kamínky u martapy. Můžeme se tedy těšit nejspíš na pěkně zemité šperky a tentokrát rozličné kameny. Odevzdává se do desáté večerní v úterý 30. října.
 • Neutuchající fantazie našich cínařek z klubu Tvoříme šperky z cínu se tentokrát odebere do Světa podle Jules Vernea. Uzávěrka kola je v úterý 31. října.
 • 59. kolo přání podle liftu v klubu Cardmaking má tentokrát v zadání následující vrstvené přání. Vaším úkolem je dodržet vrstvení a odevzdat do neděle 5. listopadu.

 • Meziklubová výzva In-spirare nám také zahraje na zemitou strunu. Tvůrci si vybrali jako vzor zemitou paletu barev v karamelových odstínech a Afriku. Šperky tak mají být inspirované původní africkou tvorbou, nesmí ovšem mít výraz starověkého Egypta. Pokud i vás by bavilo vytvářet novodobý africký styl, musíte být členem jednoho ze zúčastněných klubů a své dílo odevzdat do středy 15. listopadu zdejší poštou Dag.

 

 

 A do Síně slávy vstupují...

 • "Když zelená zčervená" a pestrá podzimní paletka barev byla tématem v klubu Chameleon, který na Fleru vznikl na sklonku července. A toto kolo přineslo shodným počtem hlasů hned tři vítěze:

  

Když zelená zčervená od HeleUm, náramek Malinový od Kashina a skládací javorový list Podzim v lese od Woodooland.

náhrdelník Když slunce zapadá od HeleUm

Červánky - bavlněná čepice opět od Zlaté jehlice

 

"Chtěla jsem již dlouho udělat nějakou brož, která mi v nabídce chyběla. A vzhledem k nastávajícímu podzimnímu počasí se mi zalíbilo udělat ji barevně tak, aby přinášela klidné podzimní barvy. Takže jsem sáhla po tygřím oku, které mi už dlouho leželo v šuplíku, přidělala nějaký ten list a doplnila dalšími souznícími barevnými kuličkami minerálu."

 

 • V klubu Svíčkování v září tvořili na téma Podzimní romance a také byli inspirováni barevnou paletkou. Přihlásily se pouze tři účastnice, které ovšem dohromady předvedly devět soutěžních svíček, a tak bylo o čem rozhodovat. Nakonec vaše sympatie s převahou získala autorka z dílny Vonný svět se svíčkou z palmového vosku Podzimní romance - listí:


 

 

...a nesmí chybět nášup!

O to vás přeci neošidím. :)

 

Úvodní foto: akvarel Podzimní motivace od Suzanne7