Často se mě ptáte, jak náročné je ušít peněženku. Nebudu vás napínat, je to piplačka. Musíte být trpěliví, precizní v sesazování jednotlivých dílů a spoustu času zabere ruční šití. Ale řeknu vám, když je hotová, nemůžu se na ni vynadívat ;) A tak vás zvu do svého království. Dneska se budou šít peněženky.

Všechno začíná u police s látkami. Nejdřív vyberu tu hlavní, která bude na vnější straně peněženky, a k ní ladím zbývající tři až čtyři doplňkové látky na vnitřek, kapsičky, boky... To se pak občas chytám za hlavu s pocitem, že nemám z čeho šít! (znáte ten pocit, kdy stojíte před plnou skříní oblečení a prostě NEMÁTE CO NA SEBE?!) 

Skládám látky na sebe a vymýšlím kombinace. Budou víc ladit kola? Nebo knoflíky? Co kdybych zkusila tyhle lístky? Ne, lístky ne, možná spíš tuhle... Jo, to je ono! ... A jde se stříhat... pěkně si připravím všech 25 dílů z látek a výztuh a můžeme jít žehlit ;) 

Látky jsou vyžehlené a podlepené výztuhami a já si můžu sednout ke stroji a začít kompletovat jednotlivé díly... Žehlička pořád běží, protože během šití pořád dožehluji, aby vše dobře sedělo a v peněžence nedělalo neplechu.

Posilovny netřeba, naběhám se po dílně až až  :D 

Peněženka je téměř hotová. ... Copak zbývá? Ještě zapínání. Vytahuju z krabičky to nej a pěkně růčo přišívám.

A finální sešití celé peněženky, jak jinak než taky pěkně růčo ;) 

Je hotovo. Téměř. Zbývá prohlédnout ze všech stran, odstřihnout přebývající nitky, ještě jednou pro jistotu přežehlit a samozřejmě, aby vydržela dlouho čistá, také naimpregnovat. Ta je! Kochám se. 

Ještě nafotit, vystavit v e-shopu a těšit se, až si najde právě tu svou majitelku, která ji nedá z ruky ;)

 

Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!