Můj stálý pracovní kout mi leckdo záviděl ... stůl, který je JENOM MŮJ... a k tomu spousta polic... moje malé velké království v našem bytě. Úplně původně na tomhle místě stávala stará šlapací Veritaska a nad ní jsem měla celou jednu svou poličku. Kde jsem schovávala látky, už ani nevím. No jo, ale koutek není pracovna, že jo... Mít pro sebe CELOU místnost, to by bylo bájo... ;)

Občas jsem pohrozila těm našim pokladům, že je vystěhuju z pokojíku, když tam maj takovej binec a nastěhuju se tam s látkama, ale neklaplo to :) Takže jsem snila dál a pomalu expandovala z kuchyně do obýváku. Žehlicí prkno se stalo jeho součástí, látky jsem stříhala střídavě na stole a na zemi - podle toho, kde bylo víc místa, nitě roztahané po celém bytě...

A někdy kolem Vánoc přišlo velké rozhodnutí - prostě se přestěhuju do sklepa! Spolu s bytem jsme totiž pořídili těch sklepů rovnou několik ;) Jedním z nich je bývalá prádelna - čítající něco málo přes 12 m2... Celkem úspěšně jsme tu 7 let hromadili nezbytné zbytečnosti a nějaké bonusovky tu zůstaly ještě po předchozích majitelích...

Svého Milého jsem ani dlouho nemusela přesvědčovat ;) Myslím, že ho dost motivovala vidina uklizeného žehlicího prkna a čistého koberce bez nití... své sušárny hokejové výstroje se tak vzdal celkem snadno ;) No a pak už zbývalo jen pár maličkostí... Vyklidit jiný sklep, kam se většina věcí přesune, vybourat betonové vany a vytahat je z dílny (kdyby o ně měl někdo zájem, za odvoz jsou vaše), vymalovat, připravit police, nastěhovat sem ty krámy a vyházet z dílny všechno, co už fakt potřebovat nebudem... Pravda, tady jsem se moc neangažovala a všechno nechala v chlapských rukou...

image

A tady už je moje budoucí dílna... jak už to v prádelnách bývá, podlaha se svažovala do kanálku, takže bylo potřeba ji nejdřív vyrovnat.

image

Všechno vymalovat...položit nové lino, nastěhovat zpátky police... a TEĎ... vás konečně můžu pozvat dál ;)

image

za úžasný šitý obrázek děkuju Rádě ;) a za ty malované Lucii

Měla jsem jasno v tom, že celá místnost musí být maximálně bílá, aby se světlo co nejvíc odráželo, což se zadařilo ;) I lino jsem pořídila světlé.

image

Všechno potřebné je při ruce a navíc mám kolem stroje spoustu místa na rozešité věci...

Krom lina a světel jsme všechno vybavení pořídili v IKEA.  Místo původně plánované stolové desky jsme ve výprodeji objevili pravděpodobně bok nějaké skříně. Ušetřeno 400 Kč (a ještě je delší ;)). Jednu Expedit polici jsem už měla, ale chtěla jsem přikoupit další, abych původní stolovou desku položila na ně. Nakonec jsme vystačili jen s jednou Expedit policí. A takhle vznikl můj nový řezací stůl... navíc má přidělaná kolečka, takže ho můžu přesouvat podle potřeby.

image

Takže suma sumárum, nábytek 2 000, elektřina 5 000,
nasazení mého muže - k nezaplacení!

A hlavně nemusim pokaždý uklízet Nevinný

No co vám budu povídat, já jsem prostě nadšená :) Co vy?

 

Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!