Srpnová noční obloha je plná zázraků...

V těchto dnech končí takzvané Psí dny, kdy je Psí hvězda Sirius na nebi nejvíce viditelná a kdy, podle prastarých zkušeností, je léto nejžhavější. Letos se slunce činilo o něco dřív a začátek srpna spíš propršel, ale určitě si sami vzpomenete na jiné první srpnové týdny, kdy jsme od nebeského Psa dostali pěkně zabrat.

Srpnový úplněk

Nocturno - 30x30cm, lefpea

Začátkem tohoto týdne jsme mohli koukat, jak nad našimi hlavami vychází zářivý žlutý úplněk, navíc ještě okořeněný částečným zatměním. Taky celý týden nemůžete spát, zrovna jako já? Trochu to tomu tajuplnému nebeskému úkazu dávám za vinu. :-) Ale jeho krásu to nijak nesnižuje, možná spíš naopak, protože ty nejkrásnější věci na světě bývají ty, které nejsou úplně jednoznačné, které mají svou drsnější, odvrácenou tvář. A to je přesně naše Luna!

NOČNÍ PŘELET, ornelius2014

Ukolébavka, Tarra Dlabková

Kdo jste tajuplný úplněk promeškali, můžete ještě stihnout další srpnové kouzlo - tenhle zlatý, skoro už podzimní měsíc je na ně bohatý. Ještě přijdou padající hnězdy! Kolem 12. srpna každý rok Země prolétá oblastí plnou meteorů, které pak vidíme jako roj Perseid. Pokud se na poslední chvíli trochu umoudří počasí, snad je uvidíme i tenhle víkend.

Jdu za Hvězdou

Jdu za hvězdou, nefelibata

Hvězdičkové náušnice Perseidy, Azareth

Sírius - dekorační koule, Rosette

Přiznejte se, kdo jste nikdy neleželi na zádech na noční louce, v horách, u lesa nebo na prázdninách u babičky, s bráchou nebo ségrou nebo vaší první láskou, a neukazovali si na nebi létavice? Kdo z vás si pod tou zázračnou oblohou nikdy nedal pusu a nikdy si nic nepřál?

... .. .

Dragons & magic - dámské tričko, Mí.Na

... .. .

Tak do toho jděte letos!

Půlnoční lov, margold

 

 

Krásné srpnové dny a noci přeje Markéta.

 

 

Univerzální přání noční obloha, margotkab-materiál

 

 

Úvodní foto: Padá, něco si přej ° multistrand náramek


Redakční dovětek:
Jak jsme vám v MAGu slíbili, když budete pilně psát pěkné blogy, budeme ty nejzajímavější z nich vytahovat na oči širokému obecenstvu do MAGu. A jak jsme slíbili, plníme :-) Takže - pište blogy!