Nejen vánoční - také lovecká sezóna je v plném proudu a tak je třeba hrdě vystavit trofeje! Jenže... Hlavy zvěře, pověšené na zdi, jsou možná aktuálním trendem, ale milovníkům zvířat by asi bylo ulovených živých tvorů líto. Možná i vy si na hradech a zámcích s nelibostí prohlížíte lovecké salonky a myslíte si cosi nelichotivého o krvelačném panstvu...

Trendy si žádají oběti, ale my zvířátka rozhodně ušetříme a místo střelné zbraně použijeme ostré nůžky, chytlavé lepidlo a jelení trofej si vyrobíme - třeba z nepotřebného kartonu. Návod poskytne blog Mode de Boulangerie. Jak to jelenovi sluší, můžete vidět na fotce z blogerčiny předsíně.

Podobného jelena vyrobil i "zd" z blogu Fifty+ Diary:

Jinou metodu použila Renata Čáryfuková z blogu Kokino Home, která zebří hlavu vymodelovala z papíru, nanášeného na kostru z pletiva:

Pokud už nějaké ty parůžky máte, třeba z dědictví po dědečkovi - vášnivém nimrodovi, byla by škoda jich nevyužít. Věnujte tichou vzpomínku zvířeti i dědečkovi a trofej si pověste.

Foto: Pinterest

Foto: Mia Linnmann

Pokud ve vašem dědictví po předcích žádné trofeje nebyly a na vlastní tvorbu nemáte chuť, čas, nadání... snadná pomoc, lovte na Fleru!

Trofeje klasicky - v interiéru

Skvělého jelena trefíte s Honn Akarton. "Trofeje Akarton obstojí i v betonové džungli velkoměsta." S kartonovou skládačkou si můžete ještě pohrát -  jednak při jejím sestavování, ale kreativní velkoměstský lovec se s pouhým seskládáním dílků určitě nespokojí a jelena pojedná po svém. Polepit, pokreslit? Nicméně i surový, nezdobený karton je dostatečně stylový!

Dear Deer | Honn Akarton

Další jelen, tentokrát od Ondřeje Čermáka:

Trofej jelena | ondrej.cermak.359

Spoustu trofejí mají naševěci. Můžete zamířit na kamzíka, jelena, muflona, antilopu, vyděšeného jelínka a všelijakou další lesní zvěř.

Trofej-jelínek | naševěci

Elegantní trofej z bukového dřeva od JKrátký. Tenhle úlovek by bylo nejlepší zavěsit někam na dosah - oblé dřevo přímo láká k doteku.

Trofej | JKrátký

Samolepicího paroháče ulovíte u Grammage:

Trofej | Grammage

Jelen od agrafaART září fluorescenčními barvami. Pokud si vyberete třeba oblíbenou neonově růžovou, máte dva trendy v jednom a to se vyplatí. :-)

Signály - jelen/Pink! | agrafaART

Pěkně pohyblivý je Táta srnec od Huhů. Bere svou rodinu na výlet - je to vzorný Táta a takového by chtěla ulovit každá (srna :-)).

Táta. | HuHů.

No a abychom se jen neplacatili po zdech, máme tu ještě jednoho jelena, který vám posvítí:

Stínítko na lampu Louka zelená - stolní/stropní | Madeforbaby

 

Pustíme si je blíž k tělu?

Doposud jsme se zabývali věšením trofejí v interiéru, ale možná chceme ukázat svou loveckou vášeň i lidem za dveřmi našeho bytu. A to půjde nejlépe na oblečení, špercích, taškách.

Takto si tvůrci poradili s jeleny - trička pro pány i dámy.

Vlevo: Myslivost pánská | bamba. Vpravo: Jelínek - dámské tričko | Love Music

Šperky jsou ryze dámskou záležitostí. Nebo se pletu? Lovci, nosíte své trofeje připíchnuté spínacím špendlíkem? :-)Vlevo: brož - trofej | ROE Vpravo: Mé zlaté parohy už jsou mrtvé | Onatello

Jemné, ale nikoliv křehké parůžky na náhrdelníku a broži z nerezové oceli:

Nahoře: Jelen - nerez náhrdelník, dole: Ocelová čelenka - Parůžky | LoveMusic

A kam s úlovkem?

Trofejí se tedy dá pořídit pěkné stádečko. Lovíme-li na Fleru, nepotřebujeme flintu ani mysliveckou kamizolu. Kdo by chtěl dát najevo, že má políčeno na trofej, může se vybavit stylovou taškou.

Taška parohatá LittleBigBag | Grammage - boutique

 

Úvodní foto: Stínítko na lampu Louka zelená - stolní/stropní