Rok se s rokem sešel a opět je tady vánoční čas, doba vůně cukroví a purpury, doba obdarovávání, kdy srdce všech jsou otevřenější a přístupnější pomoci bližním. I korálky mohou pomáhat a také pomáhají. Pomáhají prostřednictvím šitého šperku.

Skupina českých korálkářek, které se sešly zde na Fleru a tvoří pod názvem „Společnýma rukama“, pořádá již druhou předvánoční aukci šperků na pomoc potřebným. Tentokrát bude výtěžek předán charitativní organizaci Debra ČR, z.ú., jež se věnuje pacientům s tzv. „nemocí motýlích křídel“.

Pod názvem „Motýlci pro Debru“ vytvořilo dvacet autorek 45 originálních šperků s motýlí tematikou.

Aukce probíhá na Spolecnyma-rukama.cz - aukce

a bude ukončena 4. prosince ve 20 hodin.

"Pomáháme tam, kde je to potřebné. Cíleně. Zároveň propagujeme a zviditelňujeme mravenčí práci při výrobě šitých šperků," říká Marta Koudelová alias Andělika. Alena Bošková (Ajab) dodává: "Výroba šperků pro akci Motýlci pro DEBRA ČR byla pro mě dvojnásobným potěšením. Vyráběla jsem šperky z korálků a zároveň jsem tímto svým koníčkem mohla podpořit dobrou věc."

Své pocity shrnuje i Jana Michalcová - Mijabijoux: "I korálky mohou pomáhat. Pomáhat prostřednictvím šitého šperku. Společnýma rukama je pro mě skvělá příležitost, jak pomoct druhým svým koníčkem. Vytvořit šperk, ve kterém je kousek mého já. Udělat něco víc, než je neosobní zaslání finanční částky."

 

"Motýlci" jsou již třetí akce projektu Společnýma rukama. Začátky byly docela náročné, naše nadšení pro věc bylo těžce zkoušeno. Ani spojení se známou návrhářkou Petrou Pilařovou a moderátorkou Petrou Svoboda, ani originalita celého snového svatebního outfitu nemohly zvítězit nad naší neznalostí v oblastech propagace a plánování. Každopádně výsledná částka z dražby podpořila nadaci Pink Bubble.

Druhý pokus byl o něco úspěšnější, každá z členek věnovala pár kousků šperků do internetové aukce a výsledná částka byla věnována paní Petře Černé, která se i přes svůj vlastní handicap stará o postižené děti. 

A do třetice všeho dobrého ... vypadá to, že "Motýlci" prostě letí! Průběžná částka je vskutku ohromující a taková, že se nám o ní ani nesnilo! V tuto chvíli má už 40 z celkových 45 šperků svého zájemce.  

 

Mottem organizace DEBRA ČR je "Pomáháme lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce a trpět přitom co nejméně". Díky našemu projektu můžete pomoct i vy a spojit tím příjemné s užitečným. Přispět těm, co to opravdu potřebují, a zároveň si pořídit nějaký hezký dáreček od Ježíška pro sebe nebo své blízké.

Každý může otevřít své srdce a vydražit si na stránkách Společnýma rukama krásný a originální šperk od některé z autorek, které zná a má rád právě díky Fleru:
Foto: Lucie Baldé