Při psaní článku Staré noviny do koše nepatří mne napadlo, že noviny jsou velmi inspirativní nejen ve formě papírové. Asi už nikdo z nás nebude pátrat po tom, kdo první měl ten nápad otisknout stránku novin na kousek látky. Každopádně písmena, články, černobílé fotografie a obrázky, velká i malá písmena, titulky novin uspořádané na novinovém papíře inspirovaly nejednoho světového designéra a módního návrháře.

Když se totiž podíváte na stránku novin a přimhouříte jedno oko, písmena se změní v obrazce, list novin v dekorativní motiv, který si přímo říká o to: "Natiskni mne a oblékni se."

Foto: Newspaper Print Dress - Vuurpapier

Foto: Pinterest - Moshino Spring 2014 Ready to Wear Collection

Foto: Newspaper Dress - SisiCouture

Černá a bílá

Černobílá kombinace je totiž základem každého šatníku. Klasika, která se nikdy neokouká. Pokud se vám ale zdá, že jsou černá s bílou nudná, můžete je doplnit třeba červenou. Látky s motivem novinového papíru jsou v nabídce i v různých barevných odstínech. Vybrat si lze vzor vintage starých novin, retro, moderní, komiksové i pop-artové potisky, které využívají právě důrazného černobílého kontrastu.

Novinový potisk můžete jednoduše kombinovat. Vzorované novinové oblečení zdůrazníte doplňky v šedé, hnědé, černé nebo bílé barvě. Bez ohledu na to, co se po vašem těle píše, lze takto sladěný outfit nosit i na delikátnější a společenské události. Ve skříni určitě najdete nějaký ten černý nebo bílý kousek vašeho oblečení, který zvolené kombinaci dá jistou vážnost.

Fler.cz: korzet od Planet Orfea Fashion s názvem "No Ne? Psí noviny"

Foto: Pinterest

Foto: Pinterest

Bláznivé výstřižky

Chcete změnu? Návrháři využívají hravost novinového vzoru snad úplně všude. Věřili byste, že lze potisknout i silonové punčocháče nebo legíny? Crazy outfit je na světě raz dva. Nebojte se barev. Černobílá písmena s bílým podkladem si přímo říkají o kombinaci s pestrou barvou. Pokud je na vás moderní potisk novinových článků až moc odvážný, nesmutněte! Z bavlněných a úpletových materiálů se šije a vyrábí spousta oděvních doplňků. Od kabelek, taštiček, šál, šátků, čelenek do vlasů až po brože nebo šperky z textilu.

Zdroj: Pinterest.

Novinový potisk a písmena na Fleru

Návrhářky a autoři na Fler.cz umí novinový vzor využít na maximum. S písmeny můžete spát ve formě pyžamových kalhot, cestovat s obalem na knihu, mít originální pracovní obal na diář, kosmetickou taštičku, klíčenku, obal na brýle, malou kapsičku nebo přímo jedinečnou dámskou kabelku. Každý si určitě najde ten svůj kousek novinového originálu.

Fler.cz: autorka JaneMade pyžamkové a domácí kalhoty Staré noviny s vintage puntíky

Originální nápady a realizace

Noviny nám ve svých textech sdělují důležité i absolutně nepodstatné informace. Designéři se inspirují krutou realitou všedního dne, ale i obsahem textů a typografickým vzhledem novin. Může tak vzniknout vtipný potisk na tričko "Panika" - parodie právě na svět médií.

Fler.cz: tričko Panika od LoveMusicChirurgická čepice Noviny od Daniela fashion.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Kabelky a nezbytné doplňky

Černobílý vzhled novin může někomu připadat až příliš fádní a nezajímavý. Proto určitě skvěle vynikne na různých typech a tvarech kabelek, tašek a kapsiček. Na Fler.cz najdete velmi zajímavé i luxusní kousky. Dekor novin výrobci látek tisknou nejen na bavlněné, ale i na režné a koženkové materiály.

Fler.cz: kabelka s potiskem novin "Today´sNews no. 2." od MartaOn

Fler.cz: elegantní středně velká kabelka Pralines Collection/Weekly News od Galerie Glara

Fler.cz: malá kabelka či peněženka na vaše drobnosti retro elegance II. od jill77 a balónová sukně Přečíst si v šalině, ranní tisk na klíně od Tsunami.

Fler.cz: malá kabelka Summer 21 od F-Style fashion a kabelka kombinovaná se zlatou a novinovou koženkou Zlaté noviny od klarka.c.

Pánská záležitost

Noviny čtou ve větší míře především muži. Novinový potisk může tedy oslovit i jejich estetické vnímání. Obal na knihu s potiskem novin nebo pracovní diář zaujme v kanceláři na pracovní schůzce určitě i vašeho šéfa. Na Fler.cz najdete také šité a kvalitní obaly na tablety, pouzdra na brýle, klíčenky, peněženky, malé kapsičky na mince nebo klíče.

Fler.cz: taštička na kosmetiku Véééčerní nóóóviny, kupte si lidičky od Fábošky, obal na knihu s potiskem novin od harmonie at, obal na knihu s pouzdrem na brýle od autorky galajana, obal na tablet - noviny od Kamušky69.

Fler.cz: obal na knihu, diář nebo deník s potiskem novin, autorský návrh od harmonie at.

Fler.cz: obal na diář s kapsou na tužku, pravítko, brýle apod. se zapínáním na poutko a knoflík s názvem Pánská záležitost od autorky Iruš.

Fler.cz: klíčenka Novinová od Iruš a malá romantická peněženka nebo taštička ...romantické správy od ololo ze Slovenska.

Válíme se v novinách

V dnešním světě informací a internetu už papírové noviny ke čtení ani nekupujeme. Skoro nostalgicky si můžete svůj byt a interiér doplnit právě látkami s potiskem novin. Fler.cz nabízí v kategorii bytový textil povlaky na polštáře, zástěry do kuchyně, chňapky, utěrky a další.

Novinový vzor se hodí jak do stroze zařízeného minimalistického bytu, tak do pokoje teenagera, ale i do romanticky laděného vintage pokojíku s potiskem ve starorůžových nebo béžových odstínech.

Fler.cz: povlaky na polštáře s názvem Noviny do postele z Ateliéru u Lumpíků.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Tip! Zkuste si ušít povlečení na peřiny, povlak na polštář, závěsy, ubrus nebo prostírání. Vaše židle potřebují nový kabátek? Látku s potiskem novin zakoupíte i zde na Fler.cz v kategorii Materiál.

Foto: Pinterest.com

Foto: Pinterest.com

Buďte originální!

Vaše návštěva se s chutí začte do ušitého prostírání, ubrusu nebo ubrousků na příbory. Trapné ticho nebo konverzace o počasí jsou již minulostí.

Fler.cz: sada bavlněného prostírání Večeře na starých novinách od Freesia violet.