Žádný film by se neobešel bez stylových a kvalitních kostýmů. Kostýmní výprava patří mezi důležitý estetický prvek, který zásadně ovlivňuje divákův estetický dojem. Něžná elegance, kvalitní a precizní provedení, pompéznost, šokující i provokující ztvárnění a odvážné, originální a nespoutané střihy. Hranice (ne)možného jsou ve filmech jedním tahem smazány fantazií a dotvořeny kreativními módními díly. Zkuste se fantastickými modely hvězd stříbrného plátna také inspirovat! Jednotlivé prvky můžete směle využít například na plesech, jejich sezóna je právě skvěle rozjetá!

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: Dreaming of Dior

Zdroj fotografie: © Lindsay Adler, photography

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: makeda10. blogspot

Zdroj fotografie: © Karl Lagerfeld, pinterest

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: Anne of Carversville

 

Chcete-li se stylizovat do femme fatale...

...jako vystřižené z filmu, přesuňte se z komfortní zóny a přivítejte okázalou výstřednost

Vybírejte outfity zejména v dramatických odstínech typu: černá, temně zelená, rudá, vínová, zlatá či smetanová.

Nebojte se ani kombinace vzácných materiálů, jako je semiš, samet, hedvábí, brokát v kombinaci s elegantním účesem a lodičkami na vysokém podpatku.

Šmrncu dosáhnete také s nápadnými doplňky, nejlépe ve zlatém, stříbrném či štrasovém provedení. Krok vedle však neuděláte ani s perlovými šperky. 

Zdroj fotografie: © Harper´s Bazaar

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: © Donna Karan, pinterest

 

Zdroj fotografie: tumblr

Zdroj fotografie: © DeviantArt

Vychutnejte si eleganci u Tiffanyho

Milujete krásu a eleganci? Pak se pohodlně usaďte a přijměte pozvání na Snídani u Tiffanyho, inspirovaného knižním originálem z pera Trumana Capoteho. Z romantické komedie, která měla na filmovém plátně premiéru 5. října 1961, se doslova přes noc stal kultovní filmový snímek. Film diváka vtáhne a uchvátí zejména pohádkově laděným příběhem mladé a emancipované dívenky Holly Golyghtylové žijící v New Yorku a poněkud naivně i lehkovážně snící ve svém bytě o zářivé budoucnosti. Ať už za úspěchem stál originální příběh protkaný noblesou, dokonalé kostýmy nebo herecké obsazení, do pomyslné módní knihy se už navždy nesmazatelným inkoustem zapsala zejména hlavní představitelka Audrey Hepburn, a to jako ikona stylu s vyčesaným drdolem, rukavičkami a odzbrojujícím pohledem. Úvodní scéna filmu, kdy Audrey vystrojená do „malých černých“ značky Givenchy a ověšená perlovými náhrdelníky, slunečními brýlemi s obřími obroučkami v kombinaci s nakousnutým croissantem, se kterým denně chodí obdivovat výlohu s luxusními šperky společnosti Tiffany & Co., zajistila značnou popularitu a oblibu obou zmíněných značek.

Zdroj fotografie: © Forbes

Zdroj fotografií: pinterest

Elegance v jemném spojení s tradicemi jsou blízké také pro libanonskou návrhářku Reem Acru, která ve své kolekci navázala na práci Huberta de Givenchy. V její tvorbě naleznete dlouhé róby s krajkami v rafinované kombinaci s dramatickými temnými odstíny, svůdné koktejlky, ale také jemné, bílé, krémové a velmi decentní modely.

Zdroj fotografií: © Reem Acra

 

Klapot střevíčků moderní popelky

V říši filmových příběhů je báječné především to, že nemají žádné limity ani hrany, ty totiž určuje a obrušuje pouze samotný tvůrce. Nezáleží tak na tom, zda je hlavní hrdinka princezna nebo chudá dívenka z lesní chaloupky. Stačí potkat kouzelnou babičku a v mžiku se chudé děvčátko promění v královnu zahalenou do brokátu.

Příběhy moderních popelek lákají a nepřestávají bavit. Své o tom věděli také scenárista J. F. Lawton a režisér Garry Marshall, kteří v 90. letech stvořili filmový kult jménem Pretty Woman.

Zdroj fotografií: pinterest

Dějová linka filmu pojednává o nepříliš spokojeném životě americké prostitutky, jež se seznámí a posléze také zamiluje do pohledného milionáře, který ji promění v krásnou dámu, obletěla velmi rychle celý svět a nadchnula nejednu romantickou duši.

Také kostýmy z dílny Marilyn Vance se mimořádně zdařily a potěšily celou řadu fashion nadšenců! Hlavní představitelka Vivien (Julie Roberts) ve filmu vystřídala pestrou paletu stylů. Od prostých rebelských a rošťáckých street outfitů až po noblesní večerní róby. Nejslavnějšími se však staly dlouhé červené šaty se spadlými rameny a dramaticky hlubokým dekoltem, který měla Julie ve filmu vyplněný luxusním diamantovým náhrdelníkem.

Zdroj fotografie: rm style

Zdroj fotografie: pinterest

 

Rebelie, šmrnc a neotřelost z ulic velkoměsta

Přejete si svým outfitům dodat pořádnou dávku jiskry? Věřte, že přestože nekonvenční způsob oblékání vyžaduje pořádnou dávku (sebe)jistoty a odvahy, stojí za to! Pokud vás špetka rebelství láká, nechte se inspirovat neotřelými kreacemi novinářky Carrie Bradshaw ze slavného seriálu Sex ve městě a jejími nejlepšími kamarádkami: Samanthou Jones, Charlotte York a Mirandou Hobbes.

Kultovní seriál stvořený na motivy americké spisovatelky Candace Buschnell se brzy po odvysílání premiéry začal objevovat na televizních obrazovkách žen po celém světě. Kouzlo úspěchu nejspíše tkví v neotřelých příbězích vyprávějících o ženské touze, lásce a hledání místa na světě odehrávající se v samém srdci New Yorku - Manhattanu. Dějová linka zabývající se zejména mezilidskými vztahy je rafinovaně proložena nákupy luxusních střevíců na vysokých podpatcích značky Manolo Blahnik a popíjením drinku Cosmopolitan.

Zdroj fotografie: © Vogue

Zdroj fotografie: © Vogue, pinterest

Necháte se zlákat sexy barevnou garderobou Carrie, sofistikovanou, uhlazenou elegancí Charlotte, bussines lookem Mirandy nebo svěžími a nekonvenčními outfity Samanthy?

Zdroj fotografie: © Harper´s Bazaar

 

Ikony, které prozářily (fashion) svět

O tom, že známé heslo "šaty dělají člověka" platí ve filmu dvojnásobně, už víme. Pojďte se ale spolu s námi podívat na nejznámější módní kreace, které se doslova přes noc staly ikonami.

Jaké filmové šaty utkvěly v mysli vám?

Zdroj fotografie: tumblr

Marilyn Monroe: Slaměný vdovec

Blond diva, pin-up šaty s plisovanou sukní a scéna protkána sex-appealem. Tak si pamatujeme legendární moment Marilyn Monroe, která si přidržuje lem šatů, když se do nich „opře“ vzduch linoucí se z větráku. Šaty autora Williama Travilla byly natolik ikonické, že se po jeho smrti vydražily za částku přesahující 120 milionů.

Zdroj fotografie: URBANITYchic

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: pinterest

Vicky Krieps: Nit z přízraků

Velkolepý příběh mapující osudové cesty hvězdy módního průmyslu 50. let, londýnského návrháře Woodcocka, přímo rozkvétá skrze záplavu dokonale propracovaných kostýmů z dílny Marka Bridgese. Dějová linka pozvolna odkrývá spojení bohatého návrháře s ústřední postavou, servírkou Almou.

Zdroj fotografie: © British Journal of Photography

Zdroj fotografie: pinterest

Carrey Mulligan: Velký Gatsby

Patrně nejslavnější literární dílo F. Scotta Fitzgeralda, které se často objevuje také v literárním inventáři povinné četby k maturitě, se dočkalo také filmového zpracování. Ve snímku září róby inspirované módou 20. a 30. let z dílen návrhářek Cathariny Martin a Miuccii Prada. Ty do svého tvůrčího pojetí neváhaly zakomponovat až 60 rozmanitých stylů koktejlových šatů. Hlavní hrdinku Daisy tak můžete často vidět v šatech s prvky šťavnatého futurismu, kubismu či Art Deco.

Zdroj fotografií: © Vogue, pinterest

Zdroj fotografie: Funny od Die 

Clémence Poésy: Harry Potter

Ve fantasy příběhu Harryho Pottera se to báječnými kostýmy doslova hemží. Nás nejvíce zaujala róba autorky Jany Termine, s bohatou a něžnou sukní inspirovanou křehkostí labutí doplněná o autentické siluety bájného ptáka Fénixe představujícího symbol věčnosti.

Zdroj fotografie: pinterest

 

Filmové lahůdky pro módní fajnšmekry

Každoročně se natáčí a vypouští na filmová plátna bezpočet snímků o módě. Spojení luxusu jménem móda s poutavým příběhem je zkrátka neodolatelná kombinace. Tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si filmové skvosty, které jsme pro vás v redakci vybrali.

McQueen

Dokumentární film, který měl slavnostní premiéru v roce 2018, potěší zejména všechny milovníky extravagance v luxusním kabátku. Připravte se na život slavného britského návrháře Alexandra McQueena, který často připomínal zběsilou jízdu na tobogánu. Počáteční nitka příběhu obyčejného chlapce se začala odmotávat v Londýně. Samotný filmový snímek je citlivě seskládán ze střípků důležitých životních momentů do nezapomenutelné mozaiky. Můžete spatřit McQueenovu trnitou cestu na samotný vrchol špičky módního ledovce, strmý pád dolů i boj s vnitřními démony. Vítejte za oponou, v zákulisí, kde vznikají a aranžují se jedny z nejvýstřednějších a nejoriginálnějších Haute Couture modelů všech dob!

Zdroj fotografií: poisepolish

Coco Chanel

Příběh módní vizionářky a jedné z nejslavnějších návrhářek se začal psát v sirotčinci. I navzdory počátečnímu neblahému vstupu do života se malé děvčátko se svým osudem nehodlá smířit a pere se o místo na výsluní. Ve společnosti jehel a nití přijde na to, že se chce stát módní návrhářkou. Díky své neutuchající píli, houževnatosti a talentu se z Coco stává nejvlivnější a nejslavnější žena a umělkyně své doby ve Francii. Sledujte příběh plný vášně, ale také bolesti, dámy, díky které můžeme nosit malé černé (koktejlky) a přivonět si k parfému Chanel No5.

Zdroj fotografie: successo

Zdroj fotografie: Not your standard

Gia

Strhující životopis americké topmodelky Gii Marie Garangie, jejíž kariéra stoupala ke hvězdám. V jeden okamžik se z ní stala první supermodelka, jež krášlila obálky Vogue a módní přehlídky značky Yves Saint Laurent. Mrknutím oka se však sláva, štěstí a úspěch v modelčině životě proměnily v noční můru okořeněnou dramatickými situacemi a drogovou zápletkou. Film tak poutavým způsobem divákovi ukazuje, co se ve skutečnosti skrývá za třpytivým a nablýskaným světem modelingu.

Zdroj fotografie: pinterest

Zářijové číslo

Láká vás představa strávit den v redakci módní ikony mezi magazíny - Vogue? Pak neváhejte a zhlédněte dokumentární snímek Zářijové číslo. Nakoukněte pod pokličku procesu od focení modelek, psaní článků, až po dlouhý a pečlivý výběr fotky na titulku samotnou šéfredaktorkou Annou Wintour. A pokud nebudete míst stále dost, pusťte si pro zpestření filmovou adaptaci Ďábel nosí Pradu.

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: © victoriasstreet, Instagram

 

Filmový styl najdete také na Fleru!

Oblečení, za které by se nemusela stydět leckterá filmová hvězda, naleznete také u nás na Fleru! Zalíbila se vám jemná štola, výrazný fascinátor, dlouhá róba posetá flitry nebo elegantní krajkové rukavičky?

Pusťte se směle do nošení! 

 

Prophet of the Last Eclipse od Monica Otmili

Sametka v modrém od Angel Beads

Rosalia od Melantril

LUXUSNÍ KRAJKOVÉ MAXIŠATY od Fego

Rezavé šaty s kapsami a stojáčkem od Jana Minaříková

Slowenka II. od SeeChic!

Zlatá Halo crown s černými růžemi od Čarbičková Bijoux

Vintage black&hematite headband - vyšívaná čelenka od Tamarchi

Great Gatsby Luxury ... čelenka od Maria accessories

PIERROT BIANCO - šaty od MonaRosa

Originální společenské koktejlky od Autumn Leaves

Bowle dlouhé Black od michaela surá

KORUNKA od Lucky blok

Jednoduché šaty s vreckami - Hollywood od LucLac

Společenské šaty sametové od Janette M

Dlouhé šaty s pásky - černá melanž od La déesse chic

Kouřová.... (spona nebo brož) od S-tyl

Chamomilla bavlněné košilové šaty modrá květina od Anna Janska

Modré korzetové šaty ze saténu od M Elegance

Náušnice s květinovými puzetami od Ashaii

Furry Waistcoat od odsvetlusky

Dámské šaty "Ptačí sonet" od Originály Anibe

Femme Fatale - Do šperku odetá ... no.1 od Rouz-handmade by ŽN

Malé černé s krajkovým výstřihem od barunkulus

 

Smaragdové šaty od lena-lenkajurigova

Bavlněné šaty, Oiseau Blanc, couture od VALEVSKA

Šaty krátké šněrovací S...sleva od deLuz

  

. šaty pretty woman . od oi-io

Z vesmírných dálek... třpytivý černý šál / pléd od Zapletené příběhy

Audrey Hepburn - velká, na více karet od Iruš

Sukně MARILYN MONROE od AwaDe

šaty Večernice - rovný střih od Swank mode

OZDOBA černá štrasová od RiScha

Lístečková tiara s pravými perlami od maryx

Metalická kabelka, psaníčko z pratelného papíru od Lucky b.a.g.s.

štóla k spoločenským šatám od danielle65

Zlacené vějířky od Levharta

white dream - "čas čipky" od LukZu design

Šaty s vodou malina od CoCat

Šaty MUSTARD od EMhandmade

Brigitte dress od 1Wika1

Better when I am dancing - vášnivě červená od Sušenka fashion

puntíčkovaté od Love POLKA DOTS

Klipy na botky - Zasněná od Hot

Party čelenka do vlasů Valentine od kultdesign

Taštička Marilyn V od Limi

 

 

 

Úvodní fotografie: pinterest