Káva, nápoj oblíbený lidmi na celé planetě. Nepostradatelný životabudič mnoha z nás, bez kterého si nedovedeme představit život. Cesta do našeho šálku je dlouhá. Nežli se zralé bobule kávovníkového keře z čeledi mořenovitých dostanou do mlýnku, předchází tomu mnoho lidské dřiny, kterou ani v dnešní době nemohou plně nahradit nějaké stroje.

Zdroj Pinterest

A když už se zdá cesta kávového zrnka skoro u konce, začne tu značně záležet na zkušenostech zdatného baristy, jak umí nápoj profesionálně připravit a naservírovat, aby vás jeho chuť vystřelila do vesmíru. Další podivuhodnosti se začnou dít, když se k šálku s kávou přiblíží nějaký ten umělec, výtvarník či zmíněný, hodně kreativní barista...

Zdroj Yourcoffeebuzz

Našlehaná krása

Určitě už před vámi někdy přistálo cappuccino nebo caffé latte s nějakou tou jednoduchou ozdobičkou vytvořenou z našlehaného mléka. Baristům, kteří mistrně ovládají přípravu a výrobu vaší kávy, stačí pár zkušených pohybů a na hladině vám rozkvete úžasná květina nebo třeba srdíčko.

Zdroj Pinterest

Zdroj Pinterest

Libo-li duhové cappuccino?

Trocha potravinářského barviva do horkého našlehaného mléka a ve vašem šálku se budou dít věci. Mason Salisbury, barista z Las Vegas, si kromě samotné výroby perfektní kávy vyhraje i se zdobením našlehané mléčné pěny na hladině vašeho zamilovaného nápoje. Barvičky chuť nikterak neovlivňují a požitek si užijí všechny vaše smysly naráz.

Zdroj BoredpandaCoffeemasters

Kočky s kávovým ocáskem

Ruská malířka Elena Efremova maluje převážně pestrobarevné akvarely plné květin, stromů, kvetoucích alejí a ovoce. Nás však zajímá její soubor "kávových koček". Do svého skicáku, který nedá z ruky, maluje kočky štětcem namočeným do různých druhů kávy od světlého latte až po černočerné ristretto.

Zdroj TrendhunterDesignstack

Otisk šálku na stole? Žádná škoda!

Kolečko od kávy nemusí být vždycky k vzteku. "Red" Hong Yi (původem z Malajsie, působící nyní v Šanghaji) z těchto otisků vytvořila 3 metry vysoký portrét. Tato umělkyně si vůbec vybírá speciální techniky, není pro ni problém vytvořit hlavu slavného basketbalisty pomocí otisků basketbalového balónu namočeného do barvy nebo portrét z různě silných balíčků čínských jídelních hůlek.

Zdroj Manmadediy

Od kávy na skok k čaji. Na portrét muže připravujícího malajský národní nápoj Teh Tarik spotřebovala Hong Yi 20 000 čajových sáčků v různých stadiích vylouhování, což vytvořilo širokou barevnou škálu. Opravdu dokáže vytvořit obraz z ledasčeho.

Zdroj Contented

Ještě jeden tip k obtiskům kávového šálku. Kreativním domalováním může vzniknout pěkný obraz plný mandalek k zarámování. Dovedu si představit, jak musí být tato činnost uklidňující...

Zdroj Spoonflower

Ani zrnko nazmar!

Pokud byste měli chuť se pustit do výroby domácího glycerínového mýdla, kávová zrnka se vám budou skvěle hodit! Získáte tak výborné peelingové mýdlo, po kterém budete mít pokožku jako miminko.

Zdroj Cookingmydreams

Z celých kávových zrnek lze vytvářet bezpočet výrobků, dárečků a legrácek. Je to ideální, dostupný a levný výtvarný materiál do každé družiny či kroužku.

Zdroj Pinterest

Trocha vylité kávy

Italská výtvarnice Giulia Bernardelli nepotřebuje malířský stojan ani palety plné barev, postačí kus papíru a vylitá káva, ze které vmžiku vznikají sloni, víly, plachetnice, lidské tváře nebo odpočívající kočky. Kromě kávy používá ke tvoření třeba také různé druhy nakrájeného ovoce, které skládá do pestrobarevných koláží.

Zdroj Bemethis

Kávové pozdravy z Indie

Amit Dewhare na svých obrazech často zachycuje venkovskou tematiku, domky, políčka, výhledy na moře a rybářské lodě. Používání kávy místo barev je jeho specialita, ale maluje i olejem nebo akvarelovými barvami. Rád maluje venku a stává se při tvorbě součástí krajiny. Častým námětem je Chhattisgarh, kde tento indický umělec vyrůstal.

 

 

Zdroj Mojarto

Když se tak koukám, jak to v umělcově rodné krajině vypadá, tak se ani nedivím té nekonečné inspiraci...

Zdroj Awaaznation

I když nejsi malíř

I bez malířského nadání si můžete hravě vytvořit zajímavé kávové kreace.

Vyzkoušejte ruční papír máčený v černé kávě, různé otisky šálku, použití filtrů na kávu pro další tvoření, rozfoukávané skvrny... Káva a čaj jsou ideálním prostředkem pro výrobu papíru starého vzhledu.

Obarvit kávou lze i bavlněnou látku, vlnu, přírodní provázky.

Zdroj Pinterest

Zdroj Misskopykat

Kávou obarvený papír dobře poslouží jako podklad pod libovolný tisk, umocní se tak vintage dojem. Stejně tak lze vyrobit dárkové cedulky, obrázky k zarámování nebo přáníčka.

Zdroj Pinterest

Různé experimenty s barvením textilu v kávové lázni nechám už na vaší fantazii...

Zdroj Apartmenttherapy

Zdroj Blog.freepeople

Zdroj Pinterest

 

Káva voní i na Fleru...

Kávička k Fleru rozhodně patří, jak jinak bychom vydrželi v bdělém stavu prohlížet ty tisíce rukodělných originálů, že ano...

Souprava pro filtrovanou kávu od Lítá.Mysl

Odměrka na kávu "Silná káva" od von Hanke

Love coffee od Verunoid

Vášeň pro kávu IV 100x80 original od Hana Fáberová

Coffee and Bike dárkové balení pro dámy od BIKO

Příběh kávy od HeleUm

Coffeelover - Tornádo od Magifešn

Plakát - mokka konvička od Lucmuska

Kávová brož MOKA - dřevo od ElisBart

HRNEK porcelánový černo/zlatý motiv - s víčkem od ArtBach

Turka? Rozpustné? od GibonTom

Zlatá kávová brož od Westie junior

Ok, but first coffee od Allon

Designové punčocháče s kávou od muhehe

Náušnice - I love coffee - 3D - tepané chir. ocel od Charliee

Přírodní mýdlo kávové - povzbuzující od Mýdlárna Nostalgie

plecháček "ČAS NA KÁVU" od kaya-smalt

Kávové povlaky Moda - Kona Coffee od leavlc

Jedna porce ranní kávy - náušničky od Botanicoola

Hrnek kávy se štrůdlem - bílá malá od Larenty

Moje kávička... od MarsiK

Dřevěná cedulka na dveře - KÁVOVI od oskarek

Přírodní exfoliační mýdlo Káva - koření od indivo

Prostírky sada 4ks od martinalank

Dáma, olej 50x70 od RadkaRT

 

 

Úvodní foto: Bemethis