Jak si vyzdobit stěnu talíři, jsem již popsala v článku Talíř patří na stěnu. Sama jsem se do zdobení stěn talíři pustila a výsledek opravdu stojí za to. Rychle a jednoduše tak vytvoříte zajímavou dekoraci interiéru. Každá kombinace je totiž zcela jedinečná. Záleží jen na vašem vkusu a na tom, jak si s talíři pohrajete.

I zde na Fleru výtvarníci a keramici vystavují své ručně vyrobené talíře. Trochu jsem si s myšlenkou zkombinovat různé styly pohrála a vytvořila následující fotomontáže. Talířů je na Fleru opravdu široká nabídka. Pokud si chcete zabrouzdat, najdete je v kategorii Keramika a Domov, ale i v kategorii použitých starých předmětů Vintage.

Přírodní minimalistická

I pár jednoduchých talířů na zdi pohladí na duši. Stěna nemusí být vždy bílá. Nebojte se pastelových odstínů. Keramické talíře s autorským rukopisem, povrchovou strukturou či jemným dekorem hladkou stěnu velmi oživí.

Talíře od autorů z Fler.cz: ferdada, KurkovaP, hrnčíř, VeronikaArt, monique.mo, Procházková Markéta, Gabrinela2.

Ártově originální

Extravagantní a umělecky originální stěnu vytvoříte z autorských talířů od jednotlivých výtvarníků zde na Fleru. Nějakou korunu budete muset našetřit, ale výsledek bude stát za to. Každý talíř je originál a tím pádem i investice. Výsledný efekt je vizuálně velmi atraktivní.

Talíře od autorů z Fler.cz: Benešová Hana, Demokracie, ferdada, Ika šmoldas Anderlová, keram-ka, modranska, Porcelán JeD, Vanda a Valerie - V.V.

Vzpomínka na dětství

Vystavte si talířky vašeho dětství. Ostatní pořídíte celkem dostupně v různých bazarech, určitě levněji než ve starožitnictví. Doplnit je můžete současnými designovými talířky s dětskými a naivními motivy.

Talíře od prodejců a autorů z Fler.cz: Altos, Antonietta, Chala Retro, letokruhy, Malíská.

Keramická rustikální

Na zdi si většinou dovedeme představit především porcelánové talíře, proto nezapomínejme na krásu keramiky. V přírodních odstínech lze sladit zajímavě tónovanou dekorativní stěnu. Vesnický styl zvýrazní neglazované keramické talíře.

Talíře od prodejců a autorů z Fler.cz: A.J.A, cipryska, DoRa, EFRAIM autorska keramika, Eliška Kovandová, janice, KateřinaL, kosíhnízdo-keramika, Křepelčina dílna, monique.mo, Petr Jurníček, R.J.Dráčetík, Zahrada 2000.

Autorská hravá a originální

Na Fleru najdete i vesele a barevně malované talíře. Není třeba se obávat barev, naopak protiklady se přitahují. Malé barevné talířky lze opět doplnit autorskými s ručně malovanými obrázky. Dětem se budou líbit motivy se zvířátky a tchýni zase květinové motivy.

Talíře od prodejců a autorů z Fler.cz: BURR, Hannes, Chala Retro, JanVitek, Keramika Dohnálkovi, Maříž, miamia, NINA RAil, Vanda a Valerie - V. V., Ika šmoldas Anderlová.

Modrá expresivní

Keramické talíře bývají zušlechťovány různě barevnými glazurami. Existuje jich nepřeberné množství. Kombinace odstínů modrá, tyrkysová a hnědá je prostě neodolatelná. Keramici využívají matného a lesklého vzhledu povrchu glazur. Zapékají na keramiku střepy z barevného skla. Otiskují do keramiky krajky a zdobí ji různými vlisy. Na takto sestavené stěně mají vaše smysly a oči stále co objevovat. Působí totiž i velmi emotivně.

Talíře od prodejců a autorů z Fler.cz: Alice Šumová, Hill, Hliněný střep, Kurkova P, monikasimi, Petr Jurníček, Procházková Markéta, Václav Fišer.

Modrá tradiční

Bílo-modrá klasika uspěje u obdivovatelů cibuláku a tradičně malovaných talířů. Do české kuchyně tato kombinace neodmyslitelně patří a má v ní také svou tradici. Zde na Fleru najdete i bohatě malované talíře, jejichž výrobci ovládají dlouholetou tradici výroby a bravurně zvládají své řemeslo. Tyto překrásné kousky vznikají v dílnách lidové umělecké výroby. Talíře jsou ručně malované a jejich krajkové okraje i ručně vyřezávané.

Talíře od prodejců a autorů z Fler.cz: Heritage, , keram-ka, Kuan, Martin Sršeň, modranska, slunickojarka, Vanya Keramika.

Babiččina staromilská

Zavěste si na stěnu vzpomínku na prababičku. Tady zbyl ze servisu talířek a tady jen podšálek. Sestavte je dohromady a šup s nimi na stěnu. Při rodinném stolování budete všichni zase spolu. Stejně ho památečně šetříte někde vzadu v kredenci. Na stůl ho dát nechcete, protože už je jen jeden. Nyní pro něj máte skvělé využití. Budete na babičku společně vzpomínat celá rodina.

Talíře od prodejců z Fler.cz: JitkaMorys259, Kouzlo času, letokruhy, papillon666, ptopta.

Tak co? Jdete do toho? ;-)

Titulní foto: bledězelený podšálek od autorky monique.mo