Také si ještě pamatujete na krásné pohádky z našeho dětství? Každá taková pohádka většinou tradičně končila romantickým políbením spanilé princezny a pompézním rozezněním kostelních zvonů. Oproti běžným pohádkám však skutečný život píše romantický příběh velké lásky až v momentě, kdy si zamilovaní snoubenci konečně řeknou ANO.

Pokud se zrovna, milé budoucí nevěsty, chystáte vkročit do nové životní role zvané manželství, odložte na chvíli stres a zalistujte nejnovějšími svatebními trendy. Třeba zde najdete tu správnou dávku inspirace. Letní čas okořeněný slunečním svitem přece tolik svádí k velkým gestům, tak se jim nebraňte! :)

Zdroj fotografie: pinterest

Svatební menu se špetkou tradic

Svatební rituál je součástí lidských životů a oslav již odnepaměti. Dodnes jej provází řada tradic a zvyků, bez kterých by svatba nebyla zdaleka kompletní. Téměř každá malá holčička si ještě v čase, kdy nosí barevné bačkůrky a sbírá panenky, vysní, že v dospělosti nastane čas, kdy se z ní jako mávnutím kouzelné hůlky stane okouzlující princezna v bílých šatech. Bílé šaty, tak jak je známe v dnešní době, ale nebyly běžnou součástí veselek, a to až do konce 18. století. Dívky a mladé ženy si většinou oblékaly pouze svátečnější šaty, které po obřadu mohly nosit na poutě či do kostela.

Skutečná revoluce ve svatebním oblékání byla uskutečněna až za vlády královny Viktorie. Ta si na svoji svatbu s Albertem ze Saxe-Colburg odmítla obléknout zlaté roucho a místo něj si přála ušít na míru šaty celé bílé. Bílá barva však nebyla vybrána náhodně, symbolizuje (především v křesťanství) čistotu a nevinnost.

Bílé šaty si ženy, zejména ve válečném období, nemohly dovolit, proto byly považovány za ikonické znamení bohatství a jistý znak společenské prestiže. Až teprve po 2. světové válce ruku v ruce se vzestupem životních podmínek i standardu se staly nedílnou součástí výbavy každé správné nevěsty.

Zdroj fotografií: pinterest

Do svatebního balíčku potřebností zcela jistě patří také snubní prsteny. Již starověcí Řekové si navlékali při svatebním obřadu snubní prsteny. Věřili, že je důležité nosit prsten na levém prsteníčku - údajně především proto, že je prsteníček nervovými vlákny spojen přímo se srdcem. Od 15. století se do snubních prstýnků začaly vsazovat také brilianty a drahé kameny.

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: ruffedblog

Svatební kytice je zvyk, který pochází ze středověké Anglie, konkrétně z doby rytířských turnajů. Rytíři měli ve zvyku nosit při soubojích květinu či kapesníček šlechtičny, za jejíž rod bojovali. Až mnohem později nosíval den před svatbou muž své snoubence její oblíbené květiny svázané stužkou.

V dnešní době jsou v kurzu a velmi žádané především lokálně pěstované, luční květiny a věnečky jako součást svatebního účesu.

Také trendy svatebních květin se stále mění. Letos to jsou vášnivé rudé pivoňky ve spojení s listy eukalyptu.

Zapomenout nesmíme ani na ženicha - tomu se tradičně do klopy připíná květinová korsáž, aby se snadno odlišil od svatebčanů.

Zdroj fotografie:  © belle the Magazine

Zdroj fotografie: pinterest

Zdroj fotografie: © Cute Weddings Ideas

Zdroj fotografie:pinterest

Svatební závoj ve středověku patřil mezi důležité atributy a součást každé veselky. Sloužil jako symbol postavení dané dívky u dvora. Čím delší vlečku nevěsta měla, tím byla blíže královně a králi a pocházela z urozeného a bohatého rodu.

Momentálně je závoj považován spíše jako žádaný doplněk a k samotnému oživení šatů, hlubší význam už většinou nepředstavuje.

Zdroj fotografie: © Magnolia Rouge

Zdroj fotografie: pinterest

Láska v odstínech něhy

Trendy letošních svateb se nesou na vlnách jemné elegance, rafinované křehkosti, čistoty, jednoduchosti a volnosti.

Čím dál více se také lidé navrací zpátky ke svým kořenům a k ryze přírodním motivům. Velkým hitem jsou obřady uskutečněné pod širým nebem u altánku nebo v náruči divoké přírody.

Když se ohlédneme pár desítek let zpátky, byla svatba významná událost, která se plánovala bezmála rok dopředu a do níž se svědomitě zapojila komplet celá rodina. Pro drtivou většinu to také byl čas obrovského tlaku, časové tísně a nekonečných stohů úkolů. Aktuálně svatbu spousta mladých lidí považuje spíše za příjemnou oslavu vstupu do společného života. Bez zbytečného stresu. Vždyť taková svatba je (většinou) jenom jednou za život, tak by si ji měli plnými doušky vychutnat především novomanželé.

Skutečným fenoménem dnešní doby jsou takzvané boho, divoké nespoutané svatby většinou zakončené tancem u ohně. Pro odvážné se zde nabízí možnost kráčet před oltář také naboso.

Současně velmi oblíbenou součástí svatebních příprav jsou tzv. DIY doplňky. Nač utrácet spoustu peněz za často kýčovitou svatební dekoraci, když si ji můžete při troše šikovnosti vytvořit sami a nebo si k tomu přizvat povolané osoby.

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: Sheer Girl

Možnosti svatebních hostin se neustále obměňují a už dávno se nezačíná u vývaru a nekončí u máslového dortu. Lahodné pokrmy by se měly stát tou pravou pomyslnou třešinkou na celém obřadu. Současně si lze dopřát hostinu v podobě sladkých a slaných barů či cateringových stolů plných vybraných pochoutek a slavnostního dortu! V tomto případě se opravdu vyplatí popustit uzdu své fantazii. Pokud jste manuálně zruční, stačí vám pár palet, desek a trpělivosti a za pár okamžiků máte vykouzlený parádní food koutek.

Zdroj fotografie: Design de Decor

Zdroj fotografie: © the Merrythought

Zdroj fotografie: © Brides

Pro nevěstu jako z pohádky

Šaty jsou nejdůležitější prvek celé slavnostní události, a proto je vhodné vybírat opravdu pečlivě. Nevěsta má možnost si šaty zapůjčit nebo si je nechat ušít na míru. Pokud nemáte běžnou či typickou konfekční velikost, rozhodně využijte spíše možnost ušití přímo na vaše křivky. Pro milovnice ekologie, udržitelnosti a pomalé módy je tady možnost také nechat si přešít například staré svatební šaty po mamince či babičce.

Momentálně nejoblíbenější barevné odstíny volené pro svatební šaty jsou sněhově bílá, slonová kost, krémová nebo holubí (perlová) šeď. Pojďme se ale podívat na jednotlivé trendy, které aktuálně vévodí svatebnímu světu.

Zdroj fotografie: Dairy Bridal

Krajka jako základ

Nesmrtelná, nadčasová textilie, jemná a lehká jako pavoučí sítě, přesně takovou krajku si parádní svatební šaty zaslouží. Množství krajky by mělo být opravdu akorátní, aby se z šatů nevyklubal laciný kýč. Vhodné je použít krajku na živůtek, na lemování či jako aplikaci na splývavé sukni.

Zdroj fotografie: © Deer pearl flowers

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: Style HD

Zdroj fotografie: © thecatwalkitalia, Instagram

 

Zdroj fotografie: pinterest

Princezna u oltáře

Šaty z luxusního materiálu, jako je taft, šifon či hedvábí, které perfektně padnou a zlehka kopírují dámské křivky pro všechny ženy, toužící se proměnit alespoň na jeden den v princeznu. Šaty je vhodné dekorovat jemnými krajkovými aplikacemi, doplnit pompézně dlouhým závojem a na závěr vyšperkovat korunkou do vlasů.

Zdroj fotografií: pinterest

Krása minimalismu

Pro všechny obdivovatelky čistého, jednoduchého, sofistikovaného střihu a precizního provedení máme dobrou zprávu! Nemusíte se ve svůj den topit v kilometrech svatební krajky, šaty v minimalistickém kabátku mají pro letošní rok na fashion silnici skutečně zelenou. Minimalismus i jeho prvky jsou inspirací pro celou řadu návrhářů i designérů. Hlavní úlohu zde hraje vysoce kvalitní materiál a nevšední střih lichotící postavě.

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: © Welcome my blog

Zdroj fotografie: © Wedding outfit

Zahalené ruce

Velký návrat 80. let v podobě nadýchaných, balonových rukávů opět dobývá svět módy a velmi často se aplikuje také jako ozdobný prvek svatebních šatů. Pokud však nejste milovnice extravagance, ale rukávy si přesto chcete dopřát, sáhněte po šatech s delšími rukávy z krajky. Dlouhé rukávy mohou sloužit také jako šikovné maskování. Hitem tohoto léta jsou šaty s dramatickým výstřihem s pozvolna padajícími rukávy končícími na ramenou.

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: mrstobe

Zdroj fotografie: DaisyStyleDress

Křehká nespoutanost

Květinový věneček, bohémsky rozevláté šaty plné něhy a bosé nožky tančící v rozkvetlé louce. Tak zní většinou svatební sen každé jemné víly. Chcete-li se ve svůj den D proměnit v kouzelnou bytost, jsou šaty v boho stylu pro vás ty pravé. Pro odvážné a hravé nevěsty se vytváří také svatební šaty s duhovou sukní.

Zdroj fotografií: pinterest

Zdroj fotografie: luxx-nova

Zdroj fotografie: © Tres Haute Diva

Zdroj fotografie: © Green Wedding shoes

Zdroj fotografie: Wedding planner

Zdroj fotografie: pinterest

Romantika na Fleru

Také u nás na Fleru najdete celou řadu něžných doplňků vhodných pro váš den D. Jsou tu nádherné zásnubní i snubní prsteny inspirované přírodou, vílí šaty s příběhem i rozkošné květinové věnečky.

"Vdám se v poli zlatého obilí"...svatební komplet od theresicky

Boho svatební set - kytice a věneček od kolorka-celenky

Růžičky, otevřený věneček od Vendulane

Pohádková luční svatba od Ledabýlí

Folkový svatební set "ej, zahraj že mi" - i samost od magaela

Ve svatební den...pánská, lněná košile od smiling sun

Svatební šaty s vlečkou od Anna Motlová

Krajkové boho... šaty od Orofärnë design

Ručně namalované botky od duhovakoulicka

Svadobný náramok Vesna od bazu

Tylová tutu sukně stříbrná CHEREMYHA od Cheremyha

Sněhobílé... Šaty gázové od LaTonka

Lněné šatičky Elisa od shabby.romantic

Svatební šaty od lena-lenkajurigova

Dvoudílné svatební šaty od Fanča

Oblečená do perel no.4 od Adrianet

Svatební šaty Tais od IvaDiasweddingdress

svatební šaty s kožešinovým kabátkem Snow Queen od SeeChic!

Shabby chic powder svatební kytice + korsáž od kultdesign

2 dřevěná svatební ramínka styl vintage od miňaa

Krajkové šaty ala 50. léta od Madalein

Spadla z obláčku - nejen svatební od farabo

Svatební šaty na míru_Barbora od pernowka

NĚŽNÁ DLOUHÁ od Pangeas

* Eleonora * Svatební nebo společenské šaty * od Lusinda

Svatební šaty Audrey / 2v1 od Love POLKA DOTS

 

Prolamovačka do vlasů Azha od Bereniké Flowers

Bordó- růžový věneček od hanacha

Svadobná čelenka od nikuske

 

Velký lapač snů - 45 cm od HankaAdamec

Svatební věnečky od PINEA kousek přírody

ručně vázané a vyšívané Velké svatební album,, borůvka " od Marcela.V.

Svatební album s věncem - VÁŠ MOTIV (A4) od L-A Photo Handmade

Svatební oznámení Peříčkové od Renule

Svatební fotoalbum.. od jv-alba

Foto box Wedding Sissi na foto 13x18 cm + CD obal od Kleprlík design

KRABIČKA svatební na peníze červený ornament od Katy scrap

Pearl květiny puci (Ag 925, přírodní perly) od Evei

Snubní prsteny "Alatyr s nekonečností" od kochut & k

 

Dva větvičkové pro radost... od Secret Forest

 

Svatební spona od MejdByKristie

Keltské snubní prsteny úzké - diamant Ag 925/1000 od Eire Handmade

Dva snubní prsteny (stříbro 925/1000) od Evei

Krabička na prsten/y "polygon" od Gregiho dílna

 

 

Za celou redakci přejeme všem novomanželům nevyčerpatelné množství lásky a sladké pohody!

PS: Milé nevěsty, nezapomeňte si pořídit také něco modrého, starého a nového :)

 

 

Úvodní fotografie: weddinginsp