Čokoládovou, malinovou, pistáciovou nebo třeba slaný karamel? Jak je ctěná libost! Moje babička nám vnoučatům vždycky říkala (tedy říká to vlastně dodnes!): "Fuj, nic venku nejezte, nevíte, co v tom je!" A jala se nám po obědě mixovat zmražené jahody ze zahrádky se salkem v muzejním typu historického mixéru. Olizovali jsme se až za ušima...

Dnešní nabídka zmrzlin a různých nanuků je přepestrá. Ať už neváháte vyrazit za zmrzlinou do ulic nebo dáváte přednost domácí variantě, zvu vás na drobet toho sladkého ochlazení v těchto posledních horkých dnech, které jsou ještě před námi.

Zdroj Pinterest

Točenou, kopečkovou, nebo rolovanou?

Věděli jste, že letním hitem je prý z Thajska pocházející nápad, kterým je rolovaná zmrzlina? Protože tu nebudu přece nabízet zajíce v pytli, šla jsem ji během pochůzek městem Brnem osobně ochutnat, což, ehm, nebyla žádná velká oběť, co vám budu povídat. Jako zmrzlinozávisláka mě její ochutnávání nečiní pražádné potíže v jakoukoliv denní i značně pokročilou hodinu.

Na mrazicí pánev se nalije smetanový nebo jogurtový základ, nasype se čerstvé ovoce, čokoláda, oříšky nebo třeba sušenka a vše se poctivě rozmašíruje v jeden celek. Hmota se pak rozetře na plochu v tenké vrstvě a širokou špachtlí se roluje do úhledných ruliček. Ty se naskládají do kelímku a případně posypou nebo polijí dalšími přísadami. Sice to lehce trvá, ale zase víte, co jíte a máte ještě vizuální zážitek, než se do toho zběsile pustíte.

Zdroj Northernvirginiamag

Zdroj Pinterest

Jako z růže květ

Christiano Sereni a Paolo Benassi jsou přáteli už od dětství. V roce 2002 se rozhodli splnit si společný sen a založili značku Amorino. Jak jinak, jde o pravou italskou zmrzlinu z mléka a smetany gelato, která je nejlepší na světě právě v Itálii, odkud pochází. A když vám z ní zmrzlinář vyčaruje v kornoutu takovou krásnou květinu, kterou si z nepřeberných příchutí můžete navíc sami namíchat, to je ráj na zemi... PS: Pobočka i v Praze.

Jejich box pro dva na doma bych si dala líbit...

Zdroj Pinterest

Zdroj Adnkronos

Cukrář je nadpoloviční umělec

Pokud by snad měl někdo pocit, že jídlo je jen nutné zlo, aby člověk měl co spalovat a mohl dobře fungovat, tak mu ukažte tohle... Občas se mi zdá, že by bohatě stačilo jíst očima, jaká je to namražená krása.

Zdroj Pinterest

Rychle, ať se nerozteče...

Tak to tedy v tomto případě rozhodně nemusíte mít obavu. Tyto kornouty nacpané zmrzlinovými kopečky vám vydrží věčnost, jsou totiž keramické.

Anna Barlow je anglická keramička fascinovaná bleskovou pomíjivostí načančaných zmrzlin, dortíků a jiných poživatin. Materiálem pro její tvorbu jsou různé druhy keramické hlíny a porcelánu, které po přežahu realisticky maluje pestrobarevnými glazurami. Inspirací jsou pro ni cukrářské vitríny se sladkostmi a konzumující mlsouni. Úplně živě vidím ty ulepené ruce a zapatlaná trička...

Zdroj Thejealouscurator, LondoncityislandJoseesteve

Dáte si koupel v cukru?

Duhoví jednorožci, obrovské ovocné ledňáky trčící ze stěn nebo bazén plný barevného cukrového posypu... Pro někoho ráj, pro někoho děsivá růžová noční můra :-). Vítejte v sanfranciském Muzeu zmrzliny. Mají tu kavárnu, jak jinak než s úctyhodnou nabídkou zmrzliny, divadélko pro děti, měnící se výstavy, krotkého jednorožce, boxy nacpané gumovými medvídky ke žvýkání, místnost plnou duhy a hoodně růžové barvy všude kolem.

 

Zdroj MymodernmetSfgate

Ledová zeď plná vitamínů

Na závěr něco z jiného soudku, i když neméně mrazivého. Obrovská ledová zeď složená z mnoha desítek bloků zmrzlé vody s uvězněným květákem, ananasem, humrem, pstruhy nebo třešněmi... vtipná reklamní kampaň na podporu prodeje zmražených potravin jako ekonomicky výhodné varianty zásobování rodinné spižírny. Místo: prostranství u South Bank, Londýn, rok 2009.

Zdroj Dailymail

 

Zmrzlinářem na Fleru

Není divu, že pestrobarevná zmrzlina inspiruje na všech frontách, tedy i ke tvoření. Barevné kopečky se stejně jako v oplatkovém kornoutu vyjímají skvěle i na papíře, kůži, tašce, perníku nebo třeba vytvarované z modelovací hmoty či keramiky. Pojďte si s námi zamlsat!

IceCREAM - originál A4 od GABIB

Georgina (kožený zápisník A5) od Plácnem-si

Zmrzlina!!! od atelier zz

Univerzální myší přání s ledňákem od š.m.i.k

Zmrzlina od BIO Tricka PiuMiu

porcelánová brož Zmrzlina od Studio Malíská

Tana šperky - keramika/zlato od Tana

Limetkové zmrzlinky od Amálčina cukrárna

Zmrzlinka z kolekce "Summer fun" od NatyNaty

Batůžek ICE CREAM, eko-kůže, se zipem od Roztomilosti od Šárky

Triko ZMRZLINA od MOMODOMO

Šaty Baby Ice Creame od LucLac

Prostírka "Když Tě honi mlsná" od Los Makinos

PAPart dekorace do pohárů od pap-ART

. zmrzlina od meddi

Gratulace, sladkosti od B - craft

Dolce Vita č.1. Akvarel. od TalianaTalianaTalianaTaliana

Klobouček : " Ice cream " od raduha

Duhové (čakrové) zmrzliny od Circus mind

Horké letní dny od LBart

ŠKOLNÍ diář 2019/2020 „ A6 “ od Papírnictví by Ročenkomat

Přívěšek zmrzlina od Belusi

Tričko Vanda - Zmrzlinka od MarietStyle

Tričko s potlačou Ice cream (White) od Ammyla

Taška JUST LOVE od Gingerprint

Brož zmrzlina od BramboO

Malá točená zmrzlina s malinovou polevou od Minijídlo

Nanuky - voskovaný ubrousek 24 x 26 cm od Eko-voskovky

Zrcátko Nanuky od pe.tru

Taštička kabelka Jde se na zmrzlinu od lendule53

Peněženka na dvě měny - Nanuky od Pampalini

Body s krátkým rukávem (biobavlna) - nanuky od Feshanda

Malá Citronová, Mentolová a Malinová od t-pingo

Veselý zmrzlinový stánek/tisk autorské grafiky od rozo

Fešácká plátěná dětská kšiltovka - zmrzlina od indian summer

Pánské tričko ZMRZLINA od kompot

Zmrzlina a trojitá od Dáma

Girlanda - zmrzlinky mentol+starorůžová od BigPig

Banánový pohár - na klíče od Larenty

Nanuky ovocné od bajkajlaj

Taška 40x45 cm od Mr.Meow

Náplň pro smyslový tác - Červen - Cukrárna od Malý umělec

Lentilkové nanuky od Katya dyzajn

Svíčka - Zmrzlinový pohár od Vyrobeno pro radost - svíčky